Euskal Bizikleta 2000  |  Stage 3. Laguardia - Bilbao   

5th edition

175 km, 26 May 2000

Rider Team Time
1.
Marco SERPELLINI
Lampre - Daikin 4h11'20"
2.
Jose Vicente GARCIA ACOSTA
Banesto
3.
David ETXEBARRIA ALKORTA
O.N.C.E. - Deutsche Bank 02'00"
4.
Igor ASTARLOA ASKASIBAR
Mercatone Uno - Albacom
5.
Mikel ARTETXE GEZURAGA
Euskaltel - Euskadi
6.
Unai ETXEBARRIA
Euskaltel - Euskadi
7.
Fernando ESCARTÍN
Kelme - Costa Blanca
8.
Iker FLORES GALARZA
Euskaltel - Euskadi
9.
Igor GONZÁLEZ DE GALDEANO
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
10.
José Luis ARRIETA LUJAMBIO
Banesto
11.
Mikel ZARRABEITIA
O.N.C.E. - Deutsche Bank
12.
Rodolfo MASSI
Cantina Tollo - Regain
13.
Íñigo CHAURREAU
Euskaltel - Euskadi
14.
Volodymir GUSTOV
Fassa Bortolo
15.
Kurt VAN DE WOUWER
Lotto - Adecco
16.
Roland MEIER
Cofidis
17.
Roberto HERAS HERNÁNDEZ
Kelme - Costa Blanca
18.
Ramón GONZÁLEZ ARRIETA
Euskaltel - Euskadi
19.
Txema DEL OLMO
Euskaltel - Euskadi
20.
Gorazd ŠTANGELJ
Liquigas - Pata
21.
Georg TOTSCHNIG
Team Deutsche Telekom
22.
Steve DE WOLF
Cofidis
23.
Alex ZÜLLE
Banesto
24.
Marcos Antonio SERRANO
O.N.C.E. - Deutsche Bank
25.
Juan Miguel MERCADO MARTÍN
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
26.
Alexandr SHEFER
Alessio
27.
Haimar ZUBELDIA AGIRRE
Euskaltel - Euskadi
28.
Iñigo CUESTA
O.N.C.E. - Deutsche Bank
29.
Cesar GARCIA CALVO
Relax - Fuenlabrada
30.
Massimo CIGANA
Mercatone Uno - Albacom
31.
Francisco Tomas GARCÍA RODRÍGUEZ
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
32.
Javier OCHOA PALACIOS
Kelme - Costa Blanca 02'11"
33.
Sven NIJS
Rabobank 03'27"
34.
Nacor BURGOS ROJO
Relax - Fuenlabrada
35.
Eleuterio ANGUITA
Jazztel - Costa de Almeria
36.
Gianmario ORTENZI
Mercatone Uno - Albacom
37.
Óscar LAGUNA GARCÍA
Relax - Fuenlabrada
38.
Alexei SIVAKOV
BigMat - Auber 93
39.
Geert VERHEYEN
Lotto - Adecco
40.
Andrey MIZOUROV
Team Deutsche Telekom
41.
Pedro DÍAZ LOBATO
Relax - Fuenlabrada
42.
Javier PASCUAL LLORENTE
Kelme - Costa Blanca
43.
Alberto David FERNANDEZ HURTADO
Jazztel - Costa de Almeria
44.
Matteo FRUTTI
Lampre - Daikin
45.
Raivis BELOHVOŠČIKS
Lampre - Daikin
46.
Marcello SIBONI
Mercatone Uno - Albacom
47.
Serge BAGUET
Lotto - Adecco
48.
Paolo TIRALONGO
Fassa Bortolo
49.
Andrea TAFI
Mapei - Quick Step
50.
Juan Antonio FLECHA GIANNONI
Relax - Fuenlabrada
51.
Grischa NIERMANN
Rabobank
52.
Flavio ZANDARIN
Alessio
53.
Imanol AYESTARÁN
Relax - Fuenlabrada
54.
Michael BOOGERD
Rabobank
55.
Andrei TCHMIL
Lotto - Adecco
56.
Bram DE GROOT
Rabobank
57.
Thierry MARICHAL
Lotto - Adecco
58.
Toni TAULER
Kelme - Costa Blanca
59.
Maurizio CARAVAGGIO
Mercatone Uno - Albacom
60.
Francisco Javier CEREZO PERALES
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
61.
Leonardo GIORDANI
Fassa Bortolo
62.
Juan Carlos VICARIO BARBERA
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
63.
Daniele NARDELLO
Mapei - Quick Step
64.
Jon ODRIOZOLA MUGARZA
Banesto
65.
José Antonio PECHARROMÁN
Jazztel - Costa de Almeria
66.
David FERNANDEZ DOMINGO
Relax - Fuenlabrada
67.
Alexandre VINOKOUROV
Team Deutsche Telekom
68.
Andrès BERMEJO SILLER
Relax - Fuenlabrada
69.
Fausto DOTTI
Liquigas - Pata
70.
José Angel VIDAL
Kelme - Costa Blanca
71.
Chris PEERS
Cofidis
72.
Manuel BELTRÁN MARTÍNEZ
Mapei - Quick Step
73.
Tadej VALJAVEC
Fassa Bortolo
74.
Massimo PODENZANA
Mercatone Uno - Albacom
75.
Alberto ELLI
Team Deutsche Telekom
76.
Giuseppe GUERINI
Team Deutsche Telekom
77.
Peter FARAZIJN
Cofidis
78.
Stefano ZANINI
Mapei - Quick Step
79.
Felice PUTTINI
Alessio
80.
César SOLAUN
Banesto
81.
Bingen FERNANDEZ BUSTINZA
Euskaltel - Euskadi
82.
Denis LEPROUX
BigMat - Auber 93
83.
Maarten DEN BAKKER
Rabobank
84.
Manu L'HOIR
Lotto - Adecco
85.
Dominique RAULT
BigMat - Auber 93
86.
Carlos Alberto CONTRERAS CANO
Kelme - Costa Blanca
87.
Gines SALMERON
Jazztel - Costa de Almeria
88.
Sebastien DEMARBAIX
Lotto - Adecco
89.
Rik VERBRUGGHE
Lotto - Adecco
90.
Nicola LODA
Fassa Bortolo
91.
David NAVAS CHICA
Banesto
92.
Luca MAZZANTI
Fassa Bortolo
93.
Saša GAJIČIĆ
Alessio 04'43"
94.
Pablo SOLER SILES
Jazztel - Costa de Almeria 06'15"
95.
Rubens BERTOGLIATI
Lampre - Daikin 07'44"
96.
Oleg JOUKOV
BigMat - Auber 93 08'05"
97.
Leon VAN BON
Rabobank 08'51"
98.
Mathew HAYMAN
Rabobank
99.
Richard GROENENDAAL
Rabobank
100.
Johan VERSTREPEN
Lampre - Daikin
101.
Cristian PEPOLI
Cantina Tollo - Regain
102.
Marco ARTUNGHI
Mercatone Uno - Albacom
103.
Juan Manuel GÁRATE
Lampre - Daikin
104.
Alexandre CHOUFFE
BigMat - Auber 93
105.
David LEFÈVRE
Cofidis
106.
Antonio RIZZI
Mapei - Quick Step
107.
Cesar PEREZ PADRON
Jazztel - Costa de Almeria
108.
Isidro NOZAL VEGA
O.N.C.E. - Deutsche Bank
109.
Aitor OSA EIZAGUIRRE
Banesto
110.
Rafael DÍAZ JUSTO
O.N.C.E. - Deutsche Bank
111.
Olexander FEDENKO
Liquigas - Pata
112.
Michele COPPOLILLO
Mercatone Uno - Albacom
113.
Fabio ROSCIOLI
Jazztel - Costa de Almeria 12'40"
114.
Pedro HORRILLO MUÑOZ
Vitalicio Seguros - Grupo Generali 15'10"
115.
Nicolas JALABERT
O.N.C.E. - Deutsche Bank
116.
Alexandre GONTCHENKOV
Alessio
117.
Massimo STRAZZER
Alessio
118.
Marco CANNONE
Lampre - Daikin
119.
Frank VANDENBROUCKE
Cofidis
120.
Kai HUNDERTMARCK
Team Deutsche Telekom
121.
Danilo HONDO
Team Deutsche Telekom
122.
Paolo BOSSONI
Cantina Tollo - Regain
123.
Arnaud PRÉTOT
Cofidis
124.
Rodolfo ONGARATO
Alessio
125.
Gabriele BALDUCCI
Fassa Bortolo
126.
Emanuele NEGRINI
Cantina Tollo - Regain
127.
Luis PÉREZ RODRÍGUEZ
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
128.
Marcelino GARCIA ALONSO
O.N.C.E. - Deutsche Bank
129.
Nico MATTAN
Cofidis
130.
Giovanni LOMBARDI
Team Deutsche Telekom
131.
Santiago BOTERO ECHEVERRY
Kelme - Costa Blanca
132.
Aitor GARMENDIA
Banesto
133.
José Luis REBOLLO
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
134.
Andrei TETERYUK
Liquigas - Pata
135.
Jay SWEET
BigMat - Auber 93
136.
Luca PAOLINI
Mapei - Quick Step
137.
Stephane BERGES
BigMat - Auber 93
138.
Giancarlo RAIMONDI
Liquigas - Pata
139.
Cristian SALVATO
Liquigas - Pata
140.
Jeremy HUNT
BigMat - Auber 93 15'19"

Stage information

Start, finish: Stage 3. Laguardia - Bilbao

Distance: 175 km

Date: 26 May 2000