Volta a la Comunitat Valenciana - 2004

25th edition

Stage 2. Xabea - Calpe, 148.5 km    

25 February 2004

Rider Team Time
1.
Alejandro VALVERDE BELMONTE
Comunidad Valenciana - Kelme 3h36'28"
2.
Rolf ALDAG
T-Mobile Team 00'01"
3.
Pedro HORRILLO MUÑOZ
Quick Step - Davitamon
4.
Josu SILLONIZ ARESTI
Euskaltel - Euskadi
5.
Antonio COLÓM MAS
Illes Balears - Banesto
6.
David BLANCO RODRIGUEZ
Comunidad Valenciana - Kelme
7.
Rubén PLAZA MOLINA
Comunidad Valenciana - Kelme
8.
Marc LOTZ
Rabobank
9.
Constantino ZABALLA GUTIÉRREZ
Saunier Duval - Prodir
10.
Bingen FERNANDEZ BUSTINZA
Cofidis
11.
Bram DE GROOT
Rabobank
12.
Grischa NIERMANN
Rabobank
13.
Rafael CASERO MORENO
Saunier Duval - Prodir
14.
Pedro CARDOSO
Milaneza - Maia
15.
Patrik SINKEWITZ
Quick Step - Davitamon
16.
David CAÑADA GRACIA
Saunier Duval - Prodir
17.
Koldo GIL PÉREZ
Liberty Seguros
18.
Michael ROGERS
Quick Step - Davitamon
19.
Alex ZÜLLE
Phonak
20.
Alberto CONTADOR VELASCO
Liberty Seguros
21.
Javier CHERRO MOLINA
Comunidad Valenciana - Kelme
22.
Jérôme PINEAU
Brioches La Boulangère
23.
Vicente David BERNABEU ARMENGOL
Milaneza - Maia
24.
Jorge FERRIO LUQUE
Costa de Almeria - Paternina
25.
José Alberto MARTÍNEZ TRINIDAD
Relax - Bodysol
26.
Cadel EVANS
T-Mobile Team
27.
Fabian JEKER
Saunier Duval - Prodir
28.
Josep JUFRE POU
Relax - Bodysol
29.
Iñigo CUESTA
Cofidis
30.
Leonardo PIEPOLI
Saunier Duval - Prodir
31.
Denis MENCHOV
Illes Balears - Banesto
32.
Javier RAMIREZ ABEJA
Liberty Seguros
33.
Sylvain CHAVANEL
Brioches La Boulangère
34.
Rafael DIAZ JUSTO
Liberty Seguros 00'21"
35.
Alberto HIERRO
Café Baqué 01'22"
36.
Richard VIRENQUE
Quick Step - Davitamon
37.
David HERRERO LLORENTE
Costa de Almeria - Paternina
38.
David FERNANDEZ DOMINGO
Costa de Almeria - Paternina
39.
Johann TSCHOPP
Phonak
40.
Alexandre MOOS
Phonak
41.
José Luis REBOLLO
Relax - Bodysol
42.
Torsten HIEKMANN
T-Mobile Team
43.
Andrei ZINTCHENKO
Milaneza - Maia
44.
Joseba ALBIZU LIZASO
Euskaltel - Euskadi
45.
Luis PASAMONTES RODRÍGUEZ
Relax - Bodysol
46.
Matthias KESSLER
T-Mobile Team
47.
Francisco GUTIERREZ
Café Baqué
48.
Michael BOOGERD
Rabobank
49.
Ángel EDO ALSINA
Milaneza - Maia
50.
Txema DEL OLMO
Milaneza - Maia
51.
Santiago BOTERO ECHEVERRY
T-Mobile Team
52.
Christian WERNER
T-Mobile Team
53.
Mark SCANLON
Ag2r
54.
Bruno Miguel CASTANHEIRA
Milaneza - Maia
55.
Stéphane GOUBERT
Ag2r
56.
Gorka ARRIZABALAGA
Euskaltel - Euskadi
57.
Gustavo DOMINGUEZ LEMOS
Relax - Bodysol
58.
Matthew WHITE
Cofidis
59.
Aitor SILLONIZ
Euskaltel - Euskadi
60.
Unai Emilio YUS QUEREJETA
Brioches La Boulangère
61.
Gonzalo BAYARRI
Phonak
62.
Adolfo GARCÍA QUESADA
Comunidad Valenciana - Kelme
63.
Erik DEKKER
Rabobank
64.
Daniel ATIENZA
Cofidis
65.
Iker FLORES GALARZA
Euskaltel - Euskadi
66.
Michael RASMUSSEN
Rabobank
67.
Tadej VALJAVEC
Phonak
68.
Ludovic TURPIN
Ag2r
69.
Peio ARREITUNANDIA QUINTERO
Café Baqué
70.
Robert BARTKO
Rabobank 02'41"
71.
Jose Cayetano JULIA CEGARRA
Comunidad Valenciana - Kelme 02'50"
72.
Jose Miguel ELIAS GALINDO
Relax - Bodysol 03'26"
73.
Carlos ZARATE FERNANDEZ
Comunidad Valenciana - Kelme
74.
Christian VAN DE VELDE
Liberty Seguros 04'58"
75.
Laurent DUFAUX
Quick Step - Davitamon
76.
Luis León SÁNCHEZ GIL
Liberty Seguros
77.
Anthony CHARTEAU
Brioches La Boulangère
78.
David LÓPEZ GARCÍA
Café Baqué
79.
José Enrique GUTIÉRREZ CATALUÑA
Phonak 06'07"
80.
Gorka BELOKI DORRONSORO
Brioches La Boulangère 06'13"
81.
Mikel ASTARLOZA CHAURREAU
Ag2r
82.
Iban MAYOZ ECHEVERRÍA
Relax - Bodysol 07'17"
83.
José Antonio GARRIDO LIMA
Quick Step - Davitamon
84.
Gilberto Manuel MARTINS GONCALVES
Milaneza - Maia 09'58"
85.
Lizuarte Manuel GONCALVES MARTINS
Milaneza - Maia
86.
Markel IRIZAR ARANBURU
Euskaltel - Euskadi
87.
Andreas KLÖDEN
T-Mobile Team
88.
Christophe ORIOL
Ag2r
89.
Luis PÉREZ RODRÍGUEZ
Cofidis 15'11"
90.
Roberto LAISEKA
Euskaltel - Euskadi
91.
Xabier ZANDIO ECHAIDE
Illes Balears - Banesto
92.
Antton LUENGO CELAYA
Euskaltel - Euskadi
93.
David MILLAR
Cofidis 15'27"
94.
José Luis ARRIETA LUJAMBIO
Illes Balears - Banesto 17'56"
95.
Santos GONZALEZ CAPILLA
Phonak 19'35"
96.
Juan GOMIS LÓPEZ
Saunier Duval - Prodir
97.
Alexandre USOV
Phonak
98.
Carlos TORRENT TARRES
Costa de Almeria - Paternina
99.
Jose Antonio LOPEZ GIL
Illes Balears - Banesto
100.
Didier ROUS
Brioches La Boulangère
101.
Toni TAULER
Illes Balears - Banesto
102.
Gustavo CÉSAR VELOSO
Relax - Bodysol
103.
Frédéric AMORISON
Quick Step - Davitamon
104.
Samuel DUMOULIN
Ag2r
105.
Aritz ARRUTI BASTERRETXEA
Café Baqué
106.
Alexandre VINOKOUROV
T-Mobile Team
107.
Francisco José "Paco" LARA RUIZ
Costa de Almeria - Paternina
108.
Daniel BECKE
Illes Balears - Banesto
109.
Jorge GARCIA MARIN
Café Baqué
110.
Massimo STRAZZER
Saunier Duval - Prodir
111.
Thomas VOECKLER
Brioches La Boulangère
112.
Carlos Ramon GOLBANO
Costa de Almeria - Paternina
113.
Guido TRENTIN
Cofidis
114.
Isaac GALVEZ
Illes Balears - Banesto