Volta a la Comunitat Valenciana - 2004

25th edition

Stage 3. Calpe - Puerto de Sagunt, 197 km    

26 February 2004

Rider Team Time
1.
Alejandro VALVERDE BELMONTE
Comunidad Valenciana - Kelme 4h43'25"
2.
Isaac GALVEZ
Illes Balears - Banesto
3.
Ángel EDO ALSINA
Milaneza - Maia
4.
Josu SILLONIZ ARESTI
Euskaltel - Euskadi
5.
David BLANCO RODRIGUEZ
Comunidad Valenciana - Kelme
6.
Jorge FERRIO LUQUE
Costa de Almeria - Paternina
7.
Alberto HIERRO
Café Baqué
8.
Constantino ZABALLA GUTIÉRREZ
Saunier Duval - Prodir
9.
Alexandre USOV
Phonak
10.
Jose Cayetano JULIA CEGARRA
Comunidad Valenciana - Kelme
11.
Antonio COLÓM MAS
Illes Balears - Banesto
12.
Bingen FERNANDEZ BUSTINZA
Cofidis
13.
Bram DE GROOT
Rabobank
14.
Pedro HORRILLO MUÑOZ
Quick Step - Davitamon
15.
Koldo GIL PÉREZ
Liberty Seguros
16.
José Alberto MARTÍNEZ TRINIDAD
Relax - Bodysol
17.
Vicente David BERNABEU ARMENGOL
Milaneza - Maia
18.
Jérôme PINEAU
Brioches La Boulangère
19.
Luis PASAMONTES RODRÍGUEZ
Relax - Bodysol
20.
Robert BARTKO
Rabobank 00'04"
21.
Rubén PLAZA MOLINA
Comunidad Valenciana - Kelme
22.
Gustavo DOMINGUEZ LEMOS
Relax - Bodysol
23.
David FERNANDEZ DOMINGO
Costa de Almeria - Paternina
24.
Iker FLORES GALARZA
Euskaltel - Euskadi
25.
Joseba ALBIZU LIZASO
Euskaltel - Euskadi
26.
Josep JUFRE POU
Relax - Bodysol
27.
Pedro CARDOSO
Milaneza - Maia
28.
José Enrique GUTIÉRREZ CATALUÑA
Phonak
29.
Carlos TORRENT TARRES
Costa de Almeria - Paternina
30.
Aitor SILLONIZ
Euskaltel - Euskadi
31.
Sylvain CHAVANEL
Brioches La Boulangère
32.
Rafael DIAZ JUSTO
Liberty Seguros
33.
Christian VAN DE VELDE
Liberty Seguros
34.
Michael ROGERS
Quick Step - Davitamon
35.
Michael RASMUSSEN
Rabobank
36.
Erik DEKKER
Rabobank
37.
Fabian JEKER
Saunier Duval - Prodir
38.
Luis PÉREZ RODRÍGUEZ
Cofidis
39.
Denis MENCHOV
Illes Balears - Banesto
40.
Markel IRIZAR ARANBURU
Euskaltel - Euskadi
41.
Gonzalo BAYARRI
Phonak
42.
Javier RAMIREZ ABEJA
Liberty Seguros
43.
Grischa NIERMANN
Rabobank
44.
Luis León SÁNCHEZ GIL
Liberty Seguros
45.
Francisco GUTIERREZ
Café Baqué
46.
Alex ZÜLLE
Phonak
47.
Andrei ZINTCHENKO
Milaneza - Maia
48.
Iban MAYOZ ECHEVERRÍA
Relax - Bodysol
49.
Jorge GARCIA MARIN
Café Baqué
50.
Richard VIRENQUE
Quick Step - Davitamon
51.
Bruno Miguel CASTANHEIRA
Milaneza - Maia
52.
Laurent DUFAUX
Quick Step - Davitamon
53.
Christian WERNER
T-Mobile Team
54.
Mikel ASTARLOZA CHAURREAU
Ag2r
55.
Alexandre MOOS
Phonak
56.
Marc LOTZ
Rabobank
57.
Carlos ZARATE FERNANDEZ
Comunidad Valenciana - Kelme
58.
Rolf ALDAG
T-Mobile Team
59.
Matthias KESSLER
T-Mobile Team
60.
Iñigo CUESTA
Cofidis
61.
Leonardo PIEPOLI
Saunier Duval - Prodir
62.
Torsten HIEKMANN
T-Mobile Team
63.
Cadel EVANS
T-Mobile Team
64.
Tadej VALJAVEC
Phonak
65.
Antton LUENGO CELAYA
Euskaltel - Euskadi
66.
Johann TSCHOPP
Phonak
67.
Santiago BOTERO ECHEVERRY
T-Mobile Team
68.
Andreas KLÖDEN
T-Mobile Team
69.
Matthew WHITE
Cofidis
70.
Rafael CASERO MORENO
Saunier Duval - Prodir
71.
Txema DEL OLMO
Milaneza - Maia
72.
Xabier ZANDIO ECHAIDE
Illes Balears - Banesto
73.
Alberto CONTADOR VELASCO
Liberty Seguros
74.
Gustavo CÉSAR VELOSO
Relax - Bodysol
75.
Gorka ARRIZABALAGA
Euskaltel - Euskadi
76.
Anthony CHARTEAU
Brioches La Boulangère
77.
Unai Emilio YUS QUEREJETA
Brioches La Boulangère
78.
Javier CHERRO MOLINA
Comunidad Valenciana - Kelme 00'31"
79.
José Luis ARRIETA LUJAMBIO
Illes Balears - Banesto 00'32"
80.
Adolfo GARCÍA QUESADA
Comunidad Valenciana - Kelme 00'34"
81.
José Antonio GARRIDO LIMA
Quick Step - Davitamon
82.
Mark SCANLON
Ag2r
83.
Lizuarte Manuel GONCALVES MARTINS
Milaneza - Maia
84.
Juan GOMIS LÓPEZ
Saunier Duval - Prodir
85.
Gilberto Manuel MARTINS GONCALVES
Milaneza - Maia
86.
Michael BOOGERD
Rabobank
87.
Jose Miguel ELIAS GALINDO
Relax - Bodysol
88.
Daniel ATIENZA
Cofidis 16'21"
89.
Daniel BECKE
Illes Balears - Banesto 16'57"
90.
Jose Antonio LOPEZ GIL
Illes Balears - Banesto
91.
David MILLAR
Cofidis 17'51"
92.
Carlos Ramon GOLBANO
Costa de Almeria - Paternina 21'31"
93.
David HERRERO LLORENTE
Costa de Almeria - Paternina
94.
Patrik SINKEWITZ
Quick Step - Davitamon
95.
Santos GONZALEZ CAPILLA
Phonak
96.
Aritz ARRUTI BASTERRETXEA
Café Baqué
97.
Peio ARREITUNANDIA QUINTERO
Café Baqué
98.
Ludovic TURPIN
Ag2r
99.
José Luis REBOLLO
Relax - Bodysol
100.
Francisco José "Paco" LARA RUIZ
Costa de Almeria - Paternina
101.
Alexandre VINOKOUROV
T-Mobile Team
102.
Toni TAULER
Illes Balears - Banesto
103.
David CAÑADA GRACIA
Saunier Duval - Prodir
104.
Stéphane GOUBERT
Ag2r
105.
Guido TRENTIN
Cofidis
106.
Samuel DUMOULIN
Ag2r
107.
Massimo STRAZZER
Saunier Duval - Prodir
108.
David LÓPEZ GARCÍA
Café Baqué
109.
Christophe ORIOL
Ag2r
110.
Roberto LAISEKA
Euskaltel - Euskadi
111.
Thomas VOECKLER
Brioches La Boulangère