Volta a la Comunitat Valenciana - 2004

25th edition

General Classification

24 February 2004 - 28 February 2004

Rider Team Time
1.
Alejandro VALVERDE BELMONTE
Comunidad Valenciana - Kelme 20h04'45"
2.
Antonio COLÓM MAS
Illes Balears - Banesto 00'09"
3.
David BLANCO RODRIGUEZ
Comunidad Valenciana - Kelme 00'22"
4.
Leonardo PIEPOLI
Saunier Duval - Prodir 00'25"
5.
Alex ZÜLLE
Phonak 00'30"
6.
Rubén PLAZA MOLINA
Comunidad Valenciana - Kelme 00'32"
7.
Denis MENCHOV
Illes Balears - Banesto 00'34"
8.
Koldo GIL PÉREZ
Liberty Seguros 00'36"
9.
Iñigo CUESTA
Cofidis 00'38"
10.
Bingen FERNANDEZ BUSTINZA
Cofidis 00'42"
11.
Vicente David BERNABEU ARMENGOL
Milaneza - Maia 00'44"
12.
Constantino ZABALLA GUTIÉRREZ
Saunier Duval - Prodir 00'48"
13.
José Alberto MARTÍNEZ TRINIDAD
Relax - Bodysol 00'52"
14.
Pedro CARDOSO
Milaneza - Maia 01'09"
15.
Alberto CONTADOR VELASCO
Liberty Seguros 01'13"
16.
Jorge FERRIO LUQUE
Costa de Almeria - Paternina 01'17"
17.
Sylvain CHAVANEL
Brioches La Boulangère 01'21"
18.
Jérôme PINEAU
Brioches La Boulangère 01'37"
19.
Grischa NIERMANN
Rabobank 02'01"
20.
Javier RAMIREZ ABEJA
Liberty Seguros 02'41"
21.
Iker FLORES GALARZA
Euskaltel - Euskadi 02'42"
22.
Luis PASAMONTES RODRÍGUEZ
Relax - Bodysol 02'53"
23.
Rafael CASERO MORENO
Saunier Duval - Prodir 03'00"
24.
Michael ROGERS
Quick Step - Davitamon 03'06"
25.
Torsten HIEKMANN
T-Mobile Team 03'09"
26.
Cadel EVANS
T-Mobile Team
27.
Josep JUFRE POU
Relax - Bodysol 03'20"
28.
Bruno Miguel CASTANHEIRA
Milaneza - Maia 03'24"
29.
Erik DEKKER
Rabobank 03'26"
30.
Txema DEL OLMO
Milaneza - Maia 03'37"
31.
Andrei ZINTCHENKO
Milaneza - Maia 03'50"
32.
Gonzalo BAYARRI
Phonak 04'56"
33.
Rafael DIAZ JUSTO
Liberty Seguros 05'48"
34.
Francisco GUTIERREZ
Café Baqué 05'53"
35.
Jose Cayetano JULIA CEGARRA
Comunidad Valenciana - Kelme 06'06"
36.
Marc LOTZ
Rabobank 06'08"
37.
Christian WERNER
T-Mobile Team 06'22"
38.
Josu SILLONIZ ARESTI
Euskaltel - Euskadi 06'34"
39.
Javier CHERRO MOLINA
Comunidad Valenciana - Kelme 06'37"
40.
Ángel EDO ALSINA
Milaneza - Maia 06'58"
41.
Matthias KESSLER
T-Mobile Team 06'59"
42.
Matthew WHITE
Cofidis 07'06"
43.
Richard VIRENQUE
Quick Step - Davitamon 07'19"
44.
Laurent DUFAUX
Quick Step - Davitamon 07'48"
45.
Aitor SILLONIZ
Euskaltel - Euskadi 07'52"
46.
Bram DE GROOT
Rabobank 07'53"
47.
Alberto HIERRO
Café Baqué 07'58"
48.
Jose Miguel ELIAS GALINDO
Relax - Bodysol 08'34"
49.
Mark SCANLON
Ag2r
50.
Gorka ARRIZABALAGA
Euskaltel - Euskadi 09'09"
51.
Adolfo GARCÍA QUESADA
Comunidad Valenciana - Kelme 09'13"
52.
Unai Emilio YUS QUEREJETA
Brioches La Boulangère 09'45"
53.
Tadej VALJAVEC
Phonak 10'07"
54.
José Enrique GUTIÉRREZ CATALUÑA
Phonak 10'38"
55.
Alexandre MOOS
Phonak 12'22"
56.
Johann TSCHOPP
Phonak
57.
Gustavo DOMINGUEZ LEMOS
Relax - Bodysol 14'11"
58.
Santiago BOTERO ECHEVERRY
T-Mobile Team 14'17"
59.
Mikel ASTARLOZA CHAURREAU
Ag2r
60.
Christian VAN DE VELDE
Liberty Seguros 15'13"
61.
Lizuarte Manuel GONCALVES MARTINS
Milaneza - Maia 15'22"
62.
Robert BARTKO
Rabobank 15'44"
63.
Markel IRIZAR ARANBURU
Euskaltel - Euskadi 17'35"
64.
Luis PÉREZ RODRÍGUEZ
Cofidis 19'48"
65.
Andreas KLÖDEN
T-Mobile Team 21'24"
66.
David CAÑADA GRACIA
Saunier Duval - Prodir 22'36"
67.
Luis León SÁNCHEZ GIL
Liberty Seguros 22'39"
68.
Anthony CHARTEAU
Brioches La Boulangère 22'43"
69.
Patrik SINKEWITZ
Quick Step - Davitamon 23'03"
70.
Iban MAYOZ ECHEVERRÍA
Relax - Bodysol 23'29"
71.
Xabier ZANDIO ECHAIDE
Illes Balears - Banesto 24'25"
72.
Alexandre USOV
Phonak 24'38"
73.
Juan GOMIS LÓPEZ
Saunier Duval - Prodir 26'08"
74.
Stéphane GOUBERT
Ag2r
75.
Gilberto Manuel MARTINS GONCALVES
Milaneza - Maia 26'57"
76.
Daniel ATIENZA
Cofidis 27'59"
77.
David LÓPEZ GARCÍA
Café Baqué 28'53"
78.
Isaac GALVEZ
Illes Balears - Banesto 29'07"
79.
Antton LUENGO CELAYA
Euskaltel - Euskadi 33'16"
80.
José Luis REBOLLO
Relax - Bodysol 34'12"
81.
Peio ARREITUNANDIA QUINTERO
Café Baqué 35'38"
82.
Ludovic TURPIN
Ag2r
83.
José Luis ARRIETA LUJAMBIO
Illes Balears - Banesto 36'44"
84.
Gustavo CÉSAR VELOSO
Relax - Bodysol 43'46"
85.
Samuel DUMOULIN
Ag2r
86.
David MILLAR
Cofidis 49'10"
87.
Massimo STRAZZER
Saunier Duval - Prodir 54'57"
88.
Daniel BECKE
Illes Balears - Banesto 55'27"
89.
Thomas VOECKLER
Brioches La Boulangère 1h02'59"
90.
Roberto LAISEKA
Euskaltel - Euskadi 1h07'43"