Volta Ciclista a Catalunya 2008  |  Stage 3. Banyoles - La Seu d'Urgell   

88th edition

191.9 km, 21 May 2008

Rider Team Time
1.
Cyril DESSEL
Ag2r La Mondiale 5h10'26"
2.
Janez BRAJKOVIČ
Astana 34"
3.
Rémi PAURIOL
Crédit Agricole
4.
Josep JUFRE POU
Scott - American Beef
5.
Rigoberto URÁN URÁN
Caisse d'Epargne
6.
Haimar ZUBELDIA AGIRRE
Euskaltel - Euskadi
7.
Daniel MORENO FERNÁNDEZ
Caisse d'Epargne 58"
8.
Pierrick FÉDRIGO
Bouygues Telecom
9.
Vladimir EFIMKIN
Ag2r La Mondiale
10.
Jelle VANENDERT
Francaise des Jeux
11.
Gorka VERDUGO MARCOTEGUI
Euskaltel - Euskadi
12.
Juan José COBO ACEBO
Scott - American Beef
13.
John GADRET
Ag2r La Mondiale
14.
Daniel NAVARRO GARCÍA
Astana
15.
Javier MEGIAS LEAL
Scott - American Beef
16.
Gustavo CÉSAR VELOSO
Xacobeo Galicia
17.
Eduardo GONZALO RAMIREZ
Agritubel
18.
Rémy DI GREGORIO
Francaise des Jeux
19.
Iñigo CUESTA
Team CSC Saxo Bank
20.
Jose RUIZ SANCHEZ
Andalucia - Cajasur
21.
Sergey YAKOVLEV
Astana
22.
Thomas LÖVKVIST
Team Columbia 01'01"
23.
Chris HORNER
Astana
24.
Yaroslav POPOVYCH
Silence - Lotto 01'05"
25.
Ronny SCHOLZ
Gerolsteiner 01'51"
26.
Dario David CIONI
Silence - Lotto
27.
Christophe RIBLON
Ag2r La Mondiale
28.
Pieter JACOBS
Silence - Lotto 02'13"
29.
Markus ZBERG
Gerolsteiner
30.
Daniel MARTIN
Garmin - Chipotle p/b H30
31.
Alexandr KOLOBNEV
Team CSC Saxo Bank
32.
Thomas FREI
Astana
33.
William BONNET
Crédit Agricole
34.
David GARCIA DA PENA
Xacobeo Galicia
35.
Leonardo Fabio DUQUE
Cofidis, Le Credit par Telephone
36.
Juan Antonio FLECHA GIANNONI
Rabobank
37.
Valerio AGNOLI
Liquigas
38.
Gustavo DOMINGUEZ LEMOS
Xacobeo Galicia
39.
Julien MAZET
Astana
40.
Grischa NIERMANN
Rabobank
41.
Matteo CARRARA
Quick Step
42.
Jurgen VAN DE WALLE
Quick Step
43.
George HINCAPIE
Team Columbia
44.
Christophe MOREAU
Agritubel
45.
Leonardo SCARSELLI
Quick Step
46.
Mario AERTS
Silence - Lotto
47.
Volodymir GUSTOV
Team CSC Saxo Bank
48.
Carlos SASTRE CANDIL
Team CSC Saxo Bank
49.
Xavier FLORENCIO CABRÉ
Bouygues Telecom
50.
Thomas VOECKLER
Bouygues Telecom
51.
Stéphane GOUBERT
Ag2r La Mondiale
52.
Ludovic TURPIN
Ag2r La Mondiale
53.
Sandy CASAR
Francaise des Jeux
54.
Jérôme COPPEL
Francaise des Jeux
55.
Francis MOUREY
Francaise des Jeux
56.
Jesus ROSENDO PRADO
Andalucia - Cajasur 03'04"
57.
Lucas EUSER
Garmin - Chipotle p/b H30
58.
Daniele RIGHI
Lampre
59.
Laurent LEFÈVRE
Bouygues Telecom
60.
Christophe LE MÉVEL
Crédit Agricole
61.
José Luis ARRIETA LUJAMBIO
Ag2r La Mondiale
62.
Amaël MOINARD
Cofidis, Le Credit par Telephone
63.
Egoi MARTÍNEZ DE ESTEBAN
Euskaltel - Euskadi 04'25"
64.
David MONCOUTIÉ
Cofidis, Le Credit par Telephone 04'43"
65.
Maarten WYNANTS
Quick Step
66.
Maxime MONFORT
Cofidis, Le Credit par Telephone
67.
Alexandre BOTCHAROV
Crédit Agricole
68.
Hubert DUPONT
Ag2r La Mondiale 05'38"
69.
Matej MUGERLI
Liquigas 06'29"
70.
Sérgio Miguel Moreira PAULINHO
Astana
71.
Dimitri CHAMPION
Bouygues Telecom
72.
Eduard VORGANOV
Xacobeo Galicia 07'27"
73.
Iban MAYOZ ECHEVERRÍA
Xacobeo Galicia
74.
Javier MORENO BAZÁN
Andalucia - Cajasur
75.
Joost POSTHUMA
Rabobank
76.
Pieter WEENING
Rabobank
77.
Maryan HARY
Cofidis, Le Credit par Telephone 11'32"
78.
Christophe RINERO
Agritubel
79.
Amets TXURRUKA ANSOLA
Euskaltel - Euskadi
80.
Luis León SÁNCHEZ GIL
Caisse d'Epargne
81.
Alessandro BALLAN
Lampre
82.
Jose Antonio REDONDO RAMOS
Andalucia - Cajasur
83.
Nicolas VOGONDY
Agritubel
84.
Christian KUX
Team Milram
85.
Sylvain CHAVANEL
Cofidis, Le Credit par Telephone
86.
Christophe BRANDT
Silence - Lotto
87.
Frédéric GUESDON
Francaise des Jeux 13'53"
88.
Christophe LAURENT
Garmin - Chipotle p/b H30
89.
Sebastian LANG
Gerolsteiner
90.
Marcus LJUNGQVIST
Team CSC Saxo Bank
91.
Imanol ERVITI OLLO
Caisse d'Epargne
92.
Wim VANSEVENANT
Silence - Lotto
93.
Anthony GESLIN
Bouygues Telecom
94.
Benoît VAUGRENARD
Francaise des Jeux
95.
Arnaud LABBE
Bouygues Telecom
96.
Blake CALDWELL
Garmin - Chipotle p/b H30
97.
José Iván GUTIÉRREZ PALACIOS
Caisse d'Epargne
98.
Pietro CAUCCHIOLI
Crédit Agricole
99.
Trent LOWE
Garmin - Chipotle p/b H30
100.
Sebastian LANGEVELD
Rabobank
101.
Anthony RAVARD
Agritubel 18'01"
102.
Mauro DA DALTO
Liquigas
103.
Thomas PETERSON
Garmin - Chipotle p/b H30
104.
Benoît JOACHIM
Astana
105.
Rubén PÉREZ MORENO
Euskaltel - Euskadi
106.
Dmytro GRABOVSKYY
Quick Step
107.
Patrice HALGAND
Crédit Agricole
108.
Freddy BICHOT
Agritubel
109.
José Luis CARRASCO GÁMIZ
Andalucia - Cajasur
110.
Matteo TOSATTO
Quick Step 24'57"
111.
Vicente REYNÉS MIMÓ
Team Columbia
112.
Wilfried CRETSKENS
Quick Step
113.
Dominik ROELS
Team Milram
114.
Michael BARRY
Team Columbia
115.
Aitor HERNÁNDEZ GUTIÉRREZ
Euskaltel - Euskadi
116.
Bernhard EISEL
Team Columbia
117.
Fabian CANCELLARA
Team CSC Saxo Bank
118.
Mathieu DRUJON
Caisse d'Epargne
119.
Alexander KUSCHYNSKI
Liquigas
120.
Stephan SCHRECK
Gerolsteiner
121.
Manuel QUINZIATO
Liquigas
122.
Thomas DANIELSON
Garmin - Chipotle p/b H30
123.
Jurgen VAN GOOLEN
Team CSC Saxo Bank
124.
Carlo WESTPHAL
Gerolsteiner
125.
Emanuele BINDI
Lampre
126.
Brett LANCASTER
Team Milram
127.
Matteo BONO
Lampre
128.
Paolo FORNACIARI
Lampre
129.
Massimiliano MORI
Lampre
130.
Davide VIGANO
Quick Step
131.
Frederik WILLEMS
Liquigas
132.
William WALKER
Rabobank
133.
Michael ROGERS
Team Columbia
134.
Stéphane AUGÉ
Cofidis, Le Credit par Telephone
135.
Samuel DUMOULIN
Cofidis, Le Credit par Telephone
136.
Raúl ALARCÓN GARCÍA
Scott - American Beef
137.
Benoît SALMON
Agritubel
138.
Nicolas PORTAL
Caisse d'Epargne
139.
Rubens BERTOGLIATI
Scott - American Beef
140.
Igor ANTÓN HERNÁNDEZ
Euskaltel - Euskadi
141.
Aurélien PASSERON
Scott - American Beef
142.
Mark RENSHAW
Crédit Agricole
143.
Bart DOCKX
Silence - Lotto
144.
Craig LEWIS
Team Columbia
145.
Pedro HORRILLO MUÑOZ
Rabobank
146.
Thor HUSHOVD
Crédit Agricole
147.
Koos MOERENHOUT
Rabobank
148.
Mickaël DELAGE
Francaise des Jeux
149.
Johan VAN SUMMEREN
Silence - Lotto
150.
Francisco José VENTOSO ALBERDI
Andalucia - Cajasur
151.
Peter VELITS
Team Milram
152.
Francisco Jose MARTINEZ PEREZ
Andalucia - Cajasur
153.
Andriy GRIVKO
Team Milram 33'00"
154.
Francesco CHICCHI
Liquigas
155.
Jose Antonio LOPEZ GIL
Andalucia - Cajasur 33'03"
156.
Nicolas CROSBIE
Bouygues Telecom
157.
Volodymyr DIUDIA
Team Milram
158.
Gonzalo RABUNAL RIOS
Xacobeo Galicia
159.
Luca BARLA
Team Milram
160.
Mikel GAZTAÑAGA ETXEBERRIA
Agritubel
161.
Tom STAMSNIJDER
Gerolsteiner
162.
Juan José HAEDO
Team CSC Saxo Bank
163.
Mathias FRANK
Gerolsteiner
164.
Alberto FERNANDEZ SAINZ
Xacobeo Galicia

Stage information

Start, finish: Stage 3. Banyoles - La Seu d'Urgell

Race Type: Mountain stage

Distance: 191.9 km

Date: 21 May 2008