1.1

Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika 2008

14th edition

Ordizia - Ordizia 166 km

25 July 2008

Rider Team Time
1.
Vladimir KARPETS
Caisse d'Epargne 3h50'04"
2.
Bruno PIRES
LA - MSS 00'33"
3.
Sergio PARDILLA BELLÓN
Burgos Monumental 00'39"
4.
Manuel VAZQUEZ HUESO
Contenpolis Murcia 01'32"
5.
José RUJANO GUILLÉN
Caisse d'Epargne 01'34"
6.
Romero Jesus BUENDIA
Contenpolis Murcia 01'35"
7.
Miyataka SHIMIZU
Meitan Hompo - GDR 01'36"
8.
Alexei SHCHEBELINE
Cinelli - OPD
9.
Adrián PALOMARES VILLAPLANA
Contenpolis Murcia
10.
Jose Antonio CARRASCO RAMIREZ
Andalucia - Cajasur
11.
Luis PASAMONTES RODRÍGUEZ
Caisse d'Epargne
12.
Iñigo LANDALUZE INTXAURRAGA
Euskaltel - Euskadi
13.
Cecilio GUTIERREZ PASTOR
Andalucia - Cajasur
14.
Fabio TERRENZIO
A - Style Somn
15.
Oleg CHUZHDA
Contenpolis Murcia
16.
Julian SANCHEZ PIMIENTA
Contenpolis Murcia
17.
Ángel VICIOSO ARCOS
LA - MSS
18.
Yukiya ARASHIRO
Meitan Hompo - GDR
19.
Óscar PUJOL MÚÑOZ
Burgos Monumental
20.
Jaume ROVIRA POUS
Extremadura
21.
Alberto LOSADA ALGUACIL
Caisse d'Epargne
22.
Manuel CALVENTE CORBAS
Contenpolis Murcia
23.
Diego GALLEGO ARNAIZ
Burgos Monumental
24.
Daniel MORENO FERNÁNDEZ
Caisse d'Epargne
25.
Antonio PIEDRA PEREZ
Andalucia - Cajasur
26.
Joaquim RODRÍGUEZ OLIVER
Caisse d'Epargne
27.
Xavier TONDO VOLPINI
LA - MSS
28.
Ivan VELASCO MURILLO
Euskaltel - Euskadi 01'44"
29.
Jesus ROSENDO PRADO
Andalucia - Cajasur 02'08"
30.
Marlon Alirio PÉREZ ARANGO
Caisse d'Epargne
31.
Pedro GUTIERREZ ALVAREZ
Burgos Monumental
32.
Iván MELERO COCO
Orbea - Oreka S.D.A. 02'11"
33.
Andres AVELINO ANTUNA CORO
Burgos Monumental 03'13"
34.
Francisco Javier ARAMENDIA LLORENTE
Euskaltel - Euskadi
35.
Jon BRU PASCAL
Euskaltel - Euskadi
36.
Mikel NIEVE ITURALDE
Orbea - Oreka S.D.A.
37.
Alberto RODRÍGUEZ OLIVER
Contenpolis Murcia 03'24"
38.
Aitor HERNÁNDEZ GUTIÉRREZ
Euskaltel - Euskadi
39.
Edgar Miguel Lemos PINTO
Benfica
40.
Enrique MATA
Burgos Monumental
41.
Romas SINICINAS
Cinelli - OPD
42.
Claudio Jose CASAS GALLEGO
Andalucia - Cajasur
43.
Manuele SPADI
Cinelli - OPD 05'33"
44.
David HERRERO LLORENTE
Xacobeo Galicia
45.
Jose Ramon TRONCOSO SOBRINO
Xacobeo Galicia
46.
Paul BROUSSE
A - Style Somn
47.
Israel PEREZ RODRIGUEZ
Extremadura
48.
Jose Antonio REDONDO RAMOS
Andalucia - Cajasur
49.
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS
Orbea - Oreka S.D.A. 05'37"
50.
Rodrigo GARCIA RENA
Extremadura
51.
Jose RUIZ SANCHEZ
Andalucia - Cajasur
52.
Ignacio SARABIA DIAZ
Extremadura 05'39"
53.
Aitor GALDÓS ALONSO
Euskaltel - Euskadi 07'42"
54.
Miguel MINGUEZ AYALA
Orbea - Oreka S.D.A.
55.
Javier ECHARRI MARIN
Contenpolis Murcia
56.
Josu AGIRRE ASEGINOLAZA
Euskaltel - Euskadi
57.
José Antonio GARRIDO LIMA
LA - MSS
58.
Pablo LASTRAS GARCÍA
Caisse d'Epargne
59.
Xabier ZANDIO ECHAIDE
Caisse d'Epargne
60.
Josu MONDELO DIAZ
Extremadura 08'54"
61.
Igor ANTÓN HERNÁNDEZ
Euskaltel - Euskadi
62.
Jose Antonio LOPEZ GIL
Andalucia - Cajasur 13'14"
63.
Lander APERRIBAY
Euskaltel - Euskadi
64.
David FRANCISCO DELGADO
Burgos Monumental
65.
Juan OLMO MENACHO
Andalucia - Cajasur
66.
Daniel SESMA
Orbea - Oreka S.D.A.
67.
Alexandre AULAS
A - Style Somn
68.
Ezequiel MOSQUERA MÍGUEZ
Xacobeo Galicia
69.
Gianluca CAVALLI
Cinelli - OPD 13'18"
70.
Gonzalo ZAMBRANO CALDERON
Extremadura
71.
Fabrice PATANCHON
Caisse d'Epargne 17'47"
72.
Sebastien FOURNET FAYARD
A - Style Somn
73.
Juan Pablo DOTTI
Cinelli - OPD 18'59"

Race information

Start, finish: Ordizia - Ordizia

Distance: 166 km

Date: 25 July 2008