1.1

Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika 2009

15th edition

Ordizia - Ordizia 166 km

25 July 2009

Rider Team Time
1.
Jaume ROVIRA POUS
Andorra - Grandvalira 3h52'20"
2.
Joaquim RODRÍGUEZ OLIVER
Caisse d'Epargne
3.
Pablo URTASUN PÉREZ
Euskaltel - Euskadi 00'16"
4.
Manuel ORTEGA OCANA
Andalucia Cajasur
5.
Luis Ángel MATÉ MARDONES
Serramenti PVC Diquigiovanni - Androni Giocattoli
6.
Daniel MORENO FERNÁNDEZ
Caisse d'Epargne
7.
Ángel VALLEJO DOMÍNGUEZ
Andorra - Grandvalira
8.
Jesús DEL NERO MONTES
Fuji - Servetto
9.
Michele SCARPONI
Serramenti PVC Diquigiovanni - Androni Giocattoli
10.
Alex Norberto CANO ARDILA
Colombia Es Pasion Coldeportes
11.
Antonio PIEDRA PEREZ
Andalucia Cajasur
12.
Rafael VALLS FERRI
Burgos Monumental - Castilla y Leon
13.
Freddy Emir MONTAÑA CADENA
Boyaca Es Para Vivirla 00'18"
14.
Iván MELERO COCO
Burgos Monumental - Castilla y Leon
15.
Mikel NIEVE ITURALDE
Euskaltel - Euskadi 00'20"
16.
Alberto FERNANDEZ DE LA PUEBLA RAMOS
Fuji - Servetto 00'28"
17.
Aitor HERNÁNDEZ GUTIÉRREZ
Euskaltel - Euskadi 01'20"
18.
Eloy TERUEL ROVIRA
Contentpolis - Ampo
19.
Walter Fernando PEDRAZA MORALES
SP Tableware Gatsoulis Bikes
20.
Eduard PRADES REVERTE
Andorra - Grandvalira
21.
Antonio OLMO MENACHO
Boyaca Es Para Vivirla
22.
Francisco Jose MARTINEZ PEREZ
Andalucia Cajasur
23.
Gregor GAZVODA
EQA - Meitan Hompo - Graphite Design
24.
Javier ECHARRI MARIN
Contentpolis - Ampo
25.
Sergio ESCOBAR ROURE
Andorra - Grandvalira
26.
Imanol ERVITI OLLO
Caisse d'Epargne
27.
Josu AGIRRE ASEGINOLAZA
Euskaltel - Euskadi
28.
Edwin Arnulfo PARRA BUSTAMANTE
Boyaca Es Para Vivirla
29.
Esteban PLAZA MIRA
Andalucia Cajasur
30.
Romain SICARD
Orbea
31.
Jose RUIZ SANCHEZ
Andalucia Cajasur
32.
Francisco Javier ARAMENDIA LLORENTE
Euskaltel - Euskadi
33.
Gilberto SIMONI
Serramenti PVC Diquigiovanni - Androni Giocattoli
34.
Luis Felipe LAVERDE JIMENEZ
Colombia Es Pasion Coldeportes
35.
Guillaume PONT
EQA - Meitan Hompo - Graphite Design
36.
Andoni BLAZQUEZ
Orbea
37.
David BELDA GARCÍA
Boyaca Es Para Vivirla
38.
Beñat INTXAUSTI ELORRIAGA
Fuji - Servetto
39.
Manuel CALVENTE CORBAS
Andalucia Cajasur
40.
Alberto LOSADA ALGUACIL
Caisse d'Epargne
41.
Javier RAMIREZ ABEJA
Andalucia Cajasur
42.
Ezequiel MOSQUERA MÍGUEZ
Xacobeo Galicia
43.
Diego GALLEGO ARNAIZ
Burgos Monumental - Castilla y Leon
44.
Mathieu PERGET
Caisse d'Epargne
45.
Andrey AMADOR BIKKAZAKOVA
Caisse d'Epargne
46.
Samuel SÁNCHEZ GONZÁLEZ
Euskaltel - Euskadi 01'30"
47.
Ricardo GARCIA AMBROA
Orbea 03'09"
48.
Juan Francisco MOURON DOLDAN
Xacobeo Galicia
49.
Raul GARCÍA DE MATEOS RUBIO
Andorra - Grandvalira
50.
Eriz RUIZ DE ERENTXUN ANTETARA
Orbea
51.
Sergio DOMINGUEZ MUNOZ
Contentpolis - Ampo
52.
Raul SANTAMARTA
Burgos Monumental - Castilla y Leon
53.
Alejandro SERNA TORO
Boyaca Es Para Vivirla
54.
Byron Patricio GUAMA DE LA CRUZ
Burgos Monumental - Castilla y Leon
55.
Robinson Eduardo CHALAPUD GÓMEZ
Colombia Es Pasion Coldeportes 03'12"
56.
Vasil KIRYIENKA
Caisse d'Epargne 03'19"
57.
Enrique MATA
Burgos Monumental - Castilla y Leon 04'09"
58.
Aitor PEREZ ARRIETA
Contentpolis - Ampo
59.
Ruben REIG CONEJERO
Contentpolis - Ampo
60.
Aitor GALDÓS ALONSO
Euskaltel - Euskadi 05'25"
61.
Jorge AZANZA SOTO
Euskaltel - Euskadi
62.
Alejandro RAMIREZ CALDERON
Colombia Es Pasion Coldeportes
63.
Nazareno ROSSI
Serramenti PVC Diquigiovanni - Androni Giocattoli
64.
Nairo Alexander QUINTANA ROJAS
Boyaca Es Para Vivirla
65.
Iñaki ISASI FLORES
Euskaltel - Euskadi
66.
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS
Orbea
67.
Mario GARCIA SANCHEZ
SP Tableware Gatsoulis Bikes
68.
Alexei SHCHEBELINE
SP Tableware Gatsoulis Bikes 07'05"
69.
José Alberto BENÍTEZ ROMÁN
Fuji - Servetto 07'38"
70.
Jose Luis ROLDAN CARMONA
Andalucia Cajasur
71.
David FRANCISCO DELGADO
Burgos Monumental - Castilla y Leon
72.
Daniel SESMA
Orbea
73.
Jose Antonio CARRASCO RAMIREZ
Andalucia Cajasur
74.
Adrián PALOMARES VILLAPLANA
Contentpolis - Ampo
75.
Fabio Andres DUARTE AREVALO
Colombia Es Pasion Coldeportes
76.
Michael RODRIGUEZ GALINDO
Boyaca Es Para Vivirla
77.
Jose Vicente GARCIA ACOSTA
Caisse d'Epargne 09'52"
78.
Gorka IZAGIRRE INSAUSTI
Contentpolis - Ampo
79.
Iker CAMAÑO ORTUZAR
Fuji - Servetto
80.
David DE LA FUENTE RASILLA
Fuji - Servetto
81.
William ARANZAZU ESCOBAR
Boyaca Es Para Vivirla
82.
Serafin MARTINEZ
Xacobeo Galicia
83.
Marcos GARCÍA FERNÁNDEZ
Xacobeo Galicia

Race information

Start, finish: Ordizia - Ordizia

Distance: 166 km

Date: 25 July 2009