Tre Valli Varesine - 2011

Rider Team Country Time
1. Davide REBELLIN Miche - Guerciotti
ITA
4h41'30"
2. Domenico POZZOVIVO Colnago - CSF Inox
ITA
04"
3. Thibaut PINOT FDJ
FRA
07"
4. Enrico GASPAROTTO Pro Team Astana
ITA
5. Simon CLARKE Pro Team Astana
AUS
6. Egor SILIN Katusha Team
RUS
7. Federico CANUTI Colnago - CSF Inox
ITA
8. Simone STORTONI Colnago - CSF Inox
ITA
9. Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ D'Angelo & Antenucci - Nippo
COL
10. Danilo DI LUCA Katusha Team
ITA
17"
11. Leonardo BERTAGNOLLI Lampre - ISD
ITA
22"
12. Paolo BAILETTI De Rosa - Ceramica Flaminia
ITA
13. Fabio TABORRE Acqua & Sapone
ITA
14. Giuseppe MURAGLIA D'Angelo & Antenucci - Nippo
ITA
15. Vincenzo NIBALI Liquigas - Cannondale
ITA
16. Francisco Javier VILA ERRANDONEA De Rosa - Ceramica Flaminia
ESP
17. Jose Rodolfo SERPA PEREZ Androni Giocattoli - C.I.P.I
COL
18. Kenny ELISSONDE FDJ
FRA
19. Jérôme BAUGNIES Topsport Vlaanderen - Mercator
BEL
36"
20. Luca MAZZANTI Farnese Vini - Neri Sottoli
ITA
21. Stefan SCHUMACHER Miche - Guerciotti
GER
48"
22. Christophe LE MEVEL Team Garmin - Cervelo
FRA
23. Alessandro PRONI Acqua & Sapone
ITA
24. Marco MARZANO Lampre - ISD
ITA
25. Davide TOROSANTUCCI D'Angelo & Antenucci - Nippo
ITA
26. Daniele RATTO Geox - TMC
ITA
57"
27. Giovanni VISCONTI Farnese Vini - Neri Sottoli
ITA
01'04"
28. Jose Joao PIMENTA COSTA MENDES CCC Polsat Polkowice
POR
29. Giampaolo CARUSO Katusha Team
ITA
30. Francesco MASCIARELLI Pro Team Astana
ITA
31. Ivan BASSO Liquigas - Cannondale
ITA
01'11"
32. Geert VERHEYEN Landbouwkrediet
BEL
01'28"
33. Gorazd STANGELJ Pro Team Astana
SLO
34. Yonathan Alejandro MONSALVE PERTSINIDIS Androni Giocattoli - C.I.P.I
VEN
35. Juan Sebastian TAMAYO MARTINEZ Wit
COL
36. Alexandr PLIUSCHIN Katusha Team
MDA
37. Emanuele SELLA Androni Giocattoli - C.I.P.I
ITA
38. Alessandro DONATI Acqua & Sapone
ITA
39. Sander ARMEE Topsport Vlaanderen - Mercator
BEL
40. Junya SANO D'Angelo & Antenucci - Nippo
JPN
41. Peter SAGAN Liquigas - Cannondale
SVK
01'38"
42. Gianluca BRAMBILLA Colnago - CSF Inox
ITA
01'42"
43. Alberto CONTOLI Colnago - CSF Inox
ITA
44. Stefano PIRAZZI Colnago - CSF Inox
ITA
45. Gianni MEERSMAN FDJ
BEL
46. Arkimedes ARGUELYES RODRIGES Katusha Team
RUS
47. Constantino ZABALLA GUTIERREZ Miche - Guerciotti
ESP
48. Mauro FINETTO Liquigas - Cannondale
ITA
02'03"
49. Jackson RODRIGUEZ Androni Giocattoli - C.I.P.I
VEN
50. Antonio SANTORO Androni Giocattoli - C.I.P.I
ITA
51. Remi PAURIOL FDJ
FRA
52. Damiano CUNEGO Lampre - ISD
ITA
53. Edoardo GIRARDI De Rosa - Ceramica Flaminia
ITA
54. Bert SCHEIRLINCKX Landbouwkrediet
BEL
02'24"
55. Fortunato BALIANI D'Angelo & Antenucci - Nippo
ITA
02'35"
56. Andrea MASCIARELLI Acqua & Sapone
ITA
02'41"
57. Daniele PIETROPOLLI Lampre - ISD
ITA
02'49"
58. Geert STEURS Topsport Vlaanderen - Mercator
BEL
59. Kenny DE KETELE Topsport Vlaanderen - Mercator
BEL
60. Johan COENEN Topsport Vlaanderen - Mercator
BEL
61. Valerio AGNOLI Liquigas - Cannondale
ITA
62. Oleg BERDOS De Rosa - Ceramica Flaminia
MDA
63. Simone PONZI Liquigas - Cannondale
ITA
64. Pavel BRUTT Katusha Team
RUS
65. Remy DI GREGORIO Pro Team Astana
FRA
66. Vladimir MIHOLJEVIC Acqua & Sapone
CRO
67. Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ Acqua & Sapone
COL
68. Simon ŠPILAK Lampre - ISD
SLO
69. Charles WEGELIUS UnitedHealthcare Pro Cycling
GBR
70. Gian Marco DI FRANCESCO Acqua & Sapone
ITA
71. Steven VAN VOOREN Topsport Vlaanderen - Mercator
BEL
72. Henry FRUSTO D'Angelo & Antenucci - Nippo
ITA
73. Aristide RATTI Wit
ITA
74. Maciej PATERSKI Liquigas - Cannondale
POL
75. Mirko TEDESCHI Farnese Vini - Neri Sottoli
ITA
03'08"
76. Alexander ZDANOV D'Angelo & Antenucci - Nippo
RUS
03'32"
77. Giuseppe DE MARIA De Rosa - Ceramica Flaminia
ITA
03'38"
78. Damiano MARGUTTI De Rosa - Ceramica Flaminia
ITA
03'43"
79. Petr IGNATENKO Katusha Team
RUS
03'48"
80. Dariusz BATEK CCC Polsat Polkowice
POL
04'23"
81. Fabio FELLINE Geox - TMC
ITA
04'32"
82. Pier Paolo DE NEGRI Farnese Vini - Neri Sottoli
ITA
04'40"
83. Filippo POZZATO Katusha Team
ITA
84. Marco CORTI Geox - TMC
ITA
85. Noe GIANETTI Geox - TMC
SUI
86. Diego Alejandro TAMAYO MARTINEZ Wit
COL
87. Jack BOBRIDGE Team Garmin - Cervelo
AUS
88. Luca SOLARI Androni Giocattoli - C.I.P.I
ITA
89. Alessandro DE MARCHI Androni Giocattoli - C.I.P.I
ITA
90. Leonardo GIORDANI Farnese Vini - Neri Sottoli
ITA
05'15"
91. Sandy CASAR FDJ
FRA
92. Michel KREDER Team Garmin - Cervelo
NED
05'28"
93. Preben VAN HECKE Topsport Vlaanderen - Mercator
BEL
94. Michele GAIA Miche - Guerciotti
ITA
05'34"
95. Luca ZANASCA Wit
ITA
05'51"
96. Christian MEIER UnitedHealthcare Pro Cycling
CAN
06'21"
97. Thomas BERTOLINI Farnese Vini - Neri Sottoli
ITA
98. Elia FAVILLI Farnese Vini - Neri Sottoli
ITA
99. Gianluca RANDAZZO Miche - Guerciotti
ITA
100. Zico WAEYTENS Topsport Vlaanderen - Mercator
BEL
101. Adriano MALORI Lampre - ISD
ITA
07'03"
102. Alessandro VANOTTI Liquigas - Cannondale
ITA
103. Manuele CADDEO Colnago - CSF Inox
ITA
104. Filippo SAVINI Colnago - CSF Inox
ITA