G.P. Bruno Beghelli - 2014

58th edition

Monteveglio - Monteveglio 186.8 km

12 October 2014

Rider Team Time
1.
Valerio CONTI
Lampre - Merida 4h38'19"
2.
Kristijan KOREN
Cannondale
3.
Ilnur ZAKARIN
Rusvelo
4.
Rafael ANDRIATO
Neri Sottoli 01"
5.
Andrea PASQUALON
Area Zero Pro Team
6.
Niccolo BONIFAZIO
Lampre - Merida
7.
Manuel BELLETTI
Androni Giocattoli - Venezuela
8.
Nicola RUFFONI
Bardiani CSF
9.
Ivan BALYKIN
Rusvelo
10.
Davide VIGANO
Caja Rural - Seguros RGA
11.
Michel KREDER
Wanty - Groupe Gobert
12.
Roberto FERRARI
Lampre - Merida
13.
Tiziano DALL'ANTONIA
Androni Giocattoli - Venezuela
14.
Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ
Colombia
15.
Andrea PIECHELE
Bardiani CSF
16.
Simone PONZI
Neri Sottoli
17.
Sergey LAGUTIN
Rusvelo
18.
Sonny COLBRELLI
Bardiani CSF
19.
Andrea PALINI
Lampre - Merida
20.
Mirko TEDESCHI
Team Idea
21.
Alfonso FIORENZA
Nankang - Fondriest
22.
Andrea FEDI
Neri Sottoli
23.
Fabio TABORRE
Neri Sottoli
24.
Karel HNÍK
Etixx
25.
Bartlomiej MATYSIAK
CCC Polsat Polkowice
26.
Fabio CHINELLO
Area Zero Pro Team
27.
Christian DELLE STELLE
Team Idea
28.
Matej MOHORIC
Cannondale
29.
Juan Pablo VALENCIA
Colombia
30.
Timofey KRITSKIY
Rusvelo
31.
Gian Marco DI FRANCESCO
Vega - Hotsand
32.
Mauro FINETTO
Neri Sottoli
33.
Angel MADRAZO RUIZ
Caja Rural - Seguros RGA
34.
Jacques JANSE VAN RENSBURG
MTN - Qhubeka
35.
Maciej PATERSKI
CCC Polsat Polkowice
36.
Alexis VUILLERMOZ
Ag2r La Mondiale
37.
Matteo MONTAGUTI
Ag2r La Mondiale
38.
Adrian HONKISZ
CCC Polsat Polkowice
39.
Mirko SELVAGGI
Wanty - Groupe Gobert
40.
Ben GASTAUER
Ag2r La Mondiale
41.
Elia FAVILLI
Lampre - Merida
42.
Francis DE GREEF
Wanty - Groupe Gobert
43.
Lukasz OWSIAN
CCC Polsat Polkowice
44.
Andrea ZORDAN
Androni Giocattoli - Venezuela
45.
Lorenzo ROTA
MG Kvis - Wilier
46.
Serguei KLIMOV
Rusvelo
47.
Marco MINNAARD
Wanty - Groupe Gobert
48.
Francesco FAILLI
Neri Sottoli
49.
Matteo SPREAFICO
Team Idea
50.
Marcos GARCIA FERNANDEZ
Caja Rural - Seguros RGA
51.
François BIDARD
Ag2r La Mondiale
52.
Nicola GAFFURINI
Vega - Hotsand
53.
Enrico BATTAGLIN
Bardiani CSF
54.
Yonder Eduardo GODOY
Androni Giocattoli - Venezuela
55.
Sergey FIRSANOV
Rusvelo
56.
Rodolfo Andres TORRES AGUDELO
Colombia
57.
Dennis VAN NIEKERK
MTN - Qhubeka
58.
Davide REBELLIN
CCC Polsat Polkowice
59.
Kristijan ĐURASEK
Lampre - Merida
60.
David ARROYO DURAN
Caja Rural - Seguros RGA
61.
Nicola DAL SANTO
Nankang - Fondriest
62.
Matteo COLLODEL
Team Idea
63.
Hubert DUPONT
Ag2r La Mondiale
64.
Jérôme BAUGNIES
Wanty - Groupe Gobert 11"
65.
Marco BANDIERA
Androni Giocattoli - Venezuela
66.
Antonio MEROLESE
Nankang - Fondriest
67.
Andrei NECHITA
MG Kvis - Wilier
68.
Francesco Manuel BONGIORNO
Bardiani CSF
69.
Antonio PIEDRA PEREZ
Caja Rural - Seguros RGA
70.
Sergey POMOSHNIKOV
Rusvelo
71.
Alessio TALIANI
Androni Giocattoli - Venezuela
72.
Giorgio CECCHINEL
Neri Sottoli
73.
Simone ANTONINI
Marchiol Emisfero
74.
Jarlinson PANTANO GOMEZ
Colombia
75.
Adrian KUREK
CCC Polsat Polkowice
76.
Louis MEINTJES
MTN - Qhubeka
77.
Paolo LONGO BORGHINI
Cannondale
78.
Matteo CIAVATTA
Vega - Hotsand 15"
79.
Karol DOMAGALSKI
Caja Rural - Seguros RGA 17"
80.
Robinson Eduardo CHALAPUD GOMEZ
Colombia 18"
81.
Yonathan Alejandro MONSALVE PERTSINIDIS
Neri Sottoli 25"
82.
Davide FORMOLO
Cannondale 32"
83.
Manuele MORI
Lampre - Merida 34"
84.
Matteo BUSATO
MG Kvis - Wilier 35"
85.
Gianfranco ZILIOLI
Androni Giocattoli - Venezuela 36"
86.
Freqalsi DEBESAY ABRHA
MTN - Qhubeka 01'18"
87.
Luca TASCHIN
Nankang - Fondriest
88.
Frederik BACKAERT
Wanty - Groupe Gobert
89.
Loris PAOLI
Nankang - Fondriest
90.
Andrea VACCHER
Marchiol Emisfero
91.
Edoardo ZARDINI
Bardiani CSF
92.
Giovanni CARBONI
Area Zero Pro Team
93.
Silvio GIORNI
Area Zero Pro Team
94.
Kevin SEELDRAYERS
Wanty - Groupe Gobert
95.
Kirill POZDNYAKOV
Rusvelo
96.
Ivan BASSO
Cannondale
97.
Fabio GADDA
Team Idea
98.
Adrien NIYONSHUTI
MTN - Qhubeka
99.
Mateusz TACIAK
CCC Polsat Polkowice 04'59"
100.
Nikolay MIHAYLOV
CCC Polsat Polkowice
101.
Davide VILLELLA
Cannondale 05'13"
102.
Luca CHIRICO
MG Kvis - Wilier
103.
Mattia FRAPPORTI
MG Kvis - Wilier
104.
Alberto CECCHIN
Marchiol Emisfero
105.
Moreno MOSER
Cannondale
106.
Luca DODI
Lampre - Merida
107.
Filippo BAGGIO
Nankang - Fondriest
108.
Carlos Julian QUINTERO NORENA
Colombia
109.
Simone PETILLI
Area Zero Pro Team
110.
Charly PETELIN
Area Zero Pro Team
111.
Raffaello BONUSI
Marchiol Emisfero
112.
Tsgabu Gebremaryam GRMAY
MTN - Qhubeka
113.
Emiliano FAIETA
Vega - Hotsand