Milano - Torino - 2016

Rider Team Country Time
1. Miguel Angel LOPEZ MORENO Astana Pro Team
COL
4h13'36"
2. Michael WOODS Cannondale - Drapac Pro Cycling Team
CAN
09"
3. Rigoberto URAN URAN Cannondale - Drapac Pro Cycling Team
COL
14"
4. Daniel MORENO FERNANDEZ Movistar Team
ESP
19"
5. Diego ULISSI Lampre - Merida
ITA
21"
6. Fabio ARU Astana Pro Team
ITA
23"
7. Peio BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Caja Rural - Seguros RGA
ESP
27"
8. Rodolfo Andres TORRES AGUDELO Androni Giocattoli - Sidermec
COL
32"
9. Romain BARDET Ag2r La Mondiale
FRA
36"
10. Warren BARGUIL Team Giant - Alpecin
FRA
40"
11. Sergio PARDILLA BELLON Caja Rural - Seguros RGA
ESP
12. Leopold KONIG Team Sky
CZE
13. Domenico POZZOVIVO Ag2r La Mondiale
ITA
47"
14. Giovanni VISCONTI Movistar Team
ITA
52"
15. Franco PELLIZOTTI Androni Giocattoli - Sidermec
ITA
01'02"
16. Alessio TALIANI Androni Giocattoli - Sidermec
ITA
01'10"
17. Daniel Felipe MARTINEZ POVEDA Wilier Triestina - Southeast
COL
18. Pierre Roger LATOUR Ag2r La Mondiale
FRA
01'14"
19. Ben HERMANS BMC Racing Team
BEL
01'24"
20. Damiano CUNEGO Nippo - Vini Fantini
ITA
01'26"
21. Diego ROSA Astana Pro Team
ITA
01'29"
22. Angel MADRAZO RUIZ Caja Rural - Seguros RGA
ESP
01'37"
23. Sam OOMEN Team Giant - Alpecin
NED
01'43"
24. Matvey MAMYKIN Team Katusha
RUS
01'59"
25. Hubert DUPONT Ag2r La Mondiale
FRA
26. Alexis VUILLERMOZ Ag2r La Mondiale
FRA
02'06"
27. Manuel SENNI BMC Racing Team
ITA
02'07"
28. Edoardo ZARDINI Bardiani CSF
ITA
02'14"
29. Jhon Darwin ATAPUMA HURTADO BMC Racing Team
COL
03'24"
30. Mikael CHEREL Ag2r La Mondiale
FRA
03'26"
31. Przemyslaw NIEMIEC Lampre - Merida
POL
03'28"
32. Fränk SCHLECK Trek - Segafredo
LUX
33. Mikel LANDA MEANA Team Sky
ESP
04'04"
34. Davide VILLELLA Cannondale - Drapac Pro Cycling Team
ITA
04'14"
35. Tanel KANGERT Astana Pro Team
EST
04'21"
36. Cristian RODRIGUEZ MARTIN Wilier Triestina - Southeast
ESP
04'58"
37. Peter KENNAUGH Team Sky
GBR
05'22"
38. Javier MORENO BAZAN Movistar Team
ESP
05'34"
39. Tobias LUDVIGSSON Team Giant - Alpecin
SWE
05'42"
40. Jesper HANSEN Tinkoff
DEN
41. Rafal MAJKA Tinkoff
POL
42. Davide FORMOLO Cannondale - Drapac Pro Cycling Team
ITA
05'59"
43. Sergey FIRSANOV Gazprom - Rusvelo
RUS
06'32"
44. Cristian RAILEANU Wilier Triestina - Southeast
MDA
45. Ryder HESJEDAL Trek - Segafredo
CAN
06'40"
46. Lorenzo ROTA Bardiani CSF
ITA
08'13"
47. Stefano PIRAZZI Bardiani CSF
ITA
48. Simone VELASCO Bardiani CSF
ITA
49. Roman KREUZIGER Tinkoff
CZE
08'14"
50. Julien BERNARD Trek - Segafredo
FRA
51. Haimar ZUBELDIA AGUIRRE Trek - Segafredo
ESP
52. Simon GESCHKE Team Giant - Alpecin
GER
53. Michal GOLAS Team Sky
POL
54. Jan HIRT CCC Sprandi Polkowice
CZE
55. Aydar ZAKARIN Gazprom - Rusvelo
RUS
56. Simone PETILLI Lampre - Merida
ITA
57. Laurent DIDIER Trek - Segafredo
LUX
58. Julen AMEZQUETA MORENO Wilier Triestina - Southeast
ESP
59. Wout POELS Team Sky
NED
60. Gianfranco ZILIOLI Nippo - Vini Fantini
ITA
61. Riccardo ZOIDL Trek - Segafredo
AUT
62. Andre Fernando S. Martins CARDOSO Cannondale - Drapac Pro Cycling Team
POR
63. Dayer Uberney QUINTANA ROJAS Movistar Team
COL
64. Victor DE LA PARTE CCC Sprandi Polkowice
ESP
65. David ARROYO DURAN Caja Rural - Seguros RGA
ESP
66. Kristoffer SKJERPING Cannondale - Drapac Pro Cycling Team
NOR
67. Cyril GAUTIER Ag2r La Mondiale
FRA
68. Mikel NIEVE ITURALDE Team Sky
ESP
69. Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO Tinkoff
POR
70. Dylan TEUNS BMC Racing Team
BEL
71. Amael MOINARD BMC Racing Team
FRA
72. Vasil KIRYIENKA Team Sky
BLR
10'09"
73. Pawel POLJANSKI Tinkoff
POL
10'15"
74. Lorenzo FORTUNATO Tinkoff
ITA
75. Fredrik LUDVIGSSON Team Giant - Alpecin
SWE
10'31"
76. Davide REBELLIN CCC Sprandi Polkowice
ITA
11'21"
77. Peter VELITS BMC Racing Team
SVK
11'38"
78. Yonder Eduardo GODOY Wilier Triestina - Southeast
VEN
79. Alberto NARDIN Androni Giocattoli - Sidermec
ITA
11'39"
80. Sindre SKJOESTAD LUNKE Team Giant - Alpecin
NOR
81. Matteo DRAPERI Wilier Triestina - Southeast
ITA
82. Branislau SAMOILAU CCC Sprandi Polkowice
BLR
83. Martijn TUSVELD Rabobank Development Team
NED
84. Felix GROßSCHARTNER CCC Sprandi Polkowice
AUT
85. Egor SILIN Team Katusha
RUS
86. Alexander FOLIFOROV Gazprom - Rusvelo
RUS
87. Artem OVECHKIN Gazprom - Rusvelo
RUS
88. Adrian HONKISZ CCC Sprandi Polkowice
POL
89. Sylvester SZMYD CCC Sprandi Polkowice
POL
90. Artur ERSHOV Gazprom - Rusvelo
RUS
91. Rein TAARAMÄE Team Katusha
EST
92. Pavel BRUTT Tinkoff
RUS
11'45"
93. Tiago MACHADO Team Katusha
POR
11'56"
94. Matteo MONTAGUTI Ag2r La Mondiale
ITA
12'01"
95. Alessandro DE MARCHI BMC Racing Team
ITA
96. Samuel SANCHEZ GONZALEZ BMC Racing Team
ESP
16'41"
97. Marcin MROZEK CCC Sprandi Polkowice
POL