Volta a la Comunitat Valenciana - 2017

31st edition

Stage 2. Alicante - Denia, 180.6 km    

2 February 2017

Rider Team Time
1.
Tony MARTIN
Team Katusha Alpecin 4h44'35"
2.
Pim LIGTHART
Roompot - Nederlandse Loterij 00'11"
3.
Primož ROGLIČ
Team Lotto NL - Jumbo
4.
David DE LA CRUZ MELGAREJO
Quick - Step Floors
5.
Michele SCARPONI
Astana Pro Team
6.
Amaro Manuel Reposo ANTUNES
W52 - FC Porto
7.
Nairo Alexander QUINTANA ROJAS
Movistar Team
8.
Greg VAN AVERMAET
BMC Racing Team 00'19"
9.
Philippe GILBERT
Quick - Step Floors
10.
Kristian SBARAGLI
Team Dimension Data
11.
Magnus CORT NIELSEN
Orica - Scott
12.
Zdenek ŠTYBAR
Quick - Step Floors
13.
Oliver NAESEN
Ag2r La Mondiale
14.
Enrique SANZ UNZUÉ
Team Raleigh Gac
15.
Tobias LUDVIGSSON
FDJ
16.
Jan TRATNIK
CCC Sprandi Polkowice
17.
Benjamin KING
Team Dimension Data
18.
Vyacheslav KUZNETSOV
Team Katusha Alpecin
19.
Manuel SENNI
BMC Racing Team
20.
Jesús HERRADA LÓPEZ
Movistar Team
21.
Jose HERRADA LOPEZ
Movistar Team
22.
Hugo HOULE
Ag2r La Mondiale
23.
Mikael CHEREL
Ag2r La Mondiale
24.
Merhawi KUDUS GEBREMEDHIN
Team Dimension Data
25.
Pello BILBAO
Astana Pro Team
26.
Jakob FUGLSANG
Astana Pro Team
27.
Ben HERMANS
BMC Racing Team
28.
Andrey AMADOR BIKKAZAKOVA
Movistar Team
29.
Garikoitz BRAVO OIARBIDE
Euskadi Basque Country - Murias
30.
Christopher JUUL JENSEN
Orica - Scott
31.
Łukasz OWSIAN
CCC Sprandi Polkowice
32.
Romain SICARD
Direct Energie
33.
Daniel MARTIN
Quick - Step Floors
34.
David LÓPEZ GARCÍA
Team Sky
35.
Dayer Uberney QUINTANA ROJAS
Movistar Team
36.
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS
Movistar Team
37.
Alberto LOSADA ALGUACIL
Team Katusha Alpecin
38.
Steve MORABITO
FDJ
39.
Maciej PATERSKI
CCC Sprandi Polkowice 00'27"
40.
Rudy MOLARD
FDJ 00'40"
41.
Jens KEUKELEIRE
Orica - Scott
42.
Ivan ROVNY
Gazprom - Rusvelo
43.
Thibaut PINOT
FDJ 00'43"
44.
Joaquim Ricardo Soares SILVA
W52 - FC Porto 00'47"
45.
Ibai SALAS ZORROZUA
Burgos BH 00'56"
46.
Michał KWIATKOWSKI
Team Sky
47.
Benjamin PERRY
Israel Cycling Academy
48.
Toms SKUJIŅŠ
Cannondale Drapac Professional Cycling Team
49.
Elmar REINDERS
Roompot - Nederlandse Loterij
50.
Wout POELS
Team Sky
51.
Jon ABERASTURI IZAGA
Team Ukyo
52.
Samuel José Rodrigues CALDEIRA
W52 - FC Porto
53.
José Manuel DÍAZ
Israel Cycling Academy
54.
Twan CASTELIJNS
Team Lotto NL - Jumbo
55.
Philip DEIGNAN
Team Sky
56.
Nicolas ROCHE
BMC Racing Team
57.
Victor DE LA PARTE
Movistar Team
58.
Adrià MORENO SALA
Team Raleigh Gac
59.
Dario CATALDO
Astana Pro Team
60.
Ilnur ZAKARIN
Team Katusha Alpecin
61.
Felix GROßSCHARTNER
CCC Sprandi Polkowice
62.
Martijn KEIZER
Team Lotto NL - Jumbo
63.
Serge PAUWELS
Team Dimension Data
64.
David BELDA GARCÍA
Burgos BH
65.
Alexander PORSEV
Gazprom - Rusvelo
66.
Sébastien REICHENBACH
FDJ
67.
Lawson CRADDOCK
Cannondale Drapac Professional Cycling Team
68.
Jos VAN EMDEN
Team Lotto NL - Jumbo
69.
Steven KRUIJSWIJK
Team Lotto NL - Jumbo
70.
Julien SIMON
Cofidis, Solutions Crédits
71.
Ángel Lorenzo SÁNCHEZ REBOLLIDO
W52 - FC Porto 01'02"
72.
Rui Pedro Carvalho VINHAS
W52 - FC Porto
73.
Bakhtiyar KOZHATAYEV
Astana Pro Team 01'03"
74.
Andrey ZEITS
Astana Pro Team
75.
Angelo TULIK
Direct Energie
76.
Antonio MOLINA CANET
Caja Rural - Seguros RGA 01'40"
77.
Guillaume BOIVIN
Israel Cycling Academy 01'46"
78.
Zakkari DEMPSTER
Israel Cycling Academy
79.
Victor CAMPENAERTS
Team Lotto NL - Jumbo
80.
Cyril LEMOINE
Cofidis, Solutions Crédits 01'49"
81.
Cyril GAUTIER
Ag2r La Mondiale
82.
Nathan BROWN
Cannondale Drapac Professional Cycling Team 01'53"
83.
Sep VANMARCKE
Cannondale Drapac Professional Cycling Team 02'47"
84.
Michael SCHÄR
BMC Racing Team 03'13"
85.
Alessandro DE MARCHI
BMC Racing Team
86.
Gediminas BAGDONAS
Ag2r La Mondiale
87.
Pavel KOCHETKOV
Team Katusha Alpecin
88.
Julen IRIZAR LASKURAIN
Euskadi Basque Country - Murias 03'48"
89.
Imanol ESTEVEZ SALAS
Euskadi Basque Country - Murias
90.
Sergei CHERNETSKI
Astana Pro Team
91.
Stef CLEMENT
Team Lotto NL - Jumbo 04'22"
92.
Dennis VAN WINDEN
Israel Cycling Academy
93.
Tyler WILLIAMS
Israel Cycling Academy
94.
Simone PONZI
CCC Sprandi Polkowice
95.
Davide FORMOLO
Cannondale Drapac Professional Cycling Team
96.
Matvey MAMYKIN
Team Katusha Alpecin 04'37"
97.
Laurens DE PLUS
Quick - Step Floors 04'55"
98.
Mathew HAYMAN
Orica - Scott 05'13"
99.
Pieter WEENING
Roompot - Nederlandse Loterij
100.
Daniel MORENO FERNÁNDEZ
Movistar Team 05'29"
101.
Stefan KÜNG
BMC Racing Team 05'59"
102.
Julien MORICE
Direct Energie
103.
Nikita STALNOV
Astana Pro Team
104.
Yves LAMPAERT
Quick - Step Floors
105.
Łukasz WIŚNIOWSKI
Team Sky
106.
Vasil KIRYIENKA
Team Sky
107.
Gustavo CÉSAR VELOSO
W52 - FC Porto
108.
Igor ANTÓN HERNÁNDEZ
Team Dimension Data
109.
Berden DE VRIES
Roompot - Nederlandse Loterij
110.
Jurgen VAN DEN BROECK
Team Lotto NL - Jumbo
111.
Peter KENNAUGH
Team Sky
112.
Michael ALBASINI
Orica - Scott
113.
Thomas SCULLY
Cannondale Drapac Professional Cycling Team
114.
Salvatore PUCCIO
Team Sky
115.
Evgeny SHALUNOV
Gazprom - Rusvelo
116.
Benoît VAUGRENARD
FDJ
117.
António CARVALHO
W52 - FC Porto
118.
Oscar PUJOL MUNOZ
Team Ukyo
119.
Maxim BELKOV
Team Katusha Alpecin
120.
Niki TERPSTRA
Quick - Step Floors 06'57"
121.
David ARROYO DURAN
Caja Rural - Seguros RGA 07'25"
122.
Héctor SÁEZ BENITO
Caja Rural - Seguros RGA
123.
Tony HUREL
Direct Energie 07'47"
124.
Bryan COQUARD
Direct Energie
125.
Johann VAN ZYL
Team Dimension Data
126.
Sergio PARDILLA BELLÓN
Caja Rural - Seguros RGA 08'57"
127.
Igor MERINO CORTAZAR
Burgos BH
128.
Coen VERMELTFOORT
Roompot - Nederlandse Loterij 08'59"
129.
Jérémy ROY
FDJ 12'00"
130.
William BONNET
FDJ
131.
Eduardo LLACER
Spain
132.
Jaime CASTRILLO ZAPATER
133.
Ryan MULLEN
Cannondale Drapac Professional Cycling Team
134.
Raymond KREDER
Roompot - Nederlandse Loterij
135.
Artem OVECHKIN
Gazprom - Rusvelo
136.
Adrien PETIT
Direct Energie
137.
Iljo KEISSE
Quick - Step Floors
138.
Etienne VAN EMPEL
Roompot - Nederlandse Loterij 12'03"
139.
Martijn BUDDING
Roompot - Nederlandse Loterij
140.
Alexander FOLIFOROV
Gazprom - Rusvelo
141.
Luka MEZGEC
Orica - Scott
142.
Simon YATES
Orica - Scott
143.
Adam YATES
Orica - Scott
144.
Tom BOHLI
BMC Racing Team
145.
Sebastián MORA VEDRI
Team Raleigh Gac
146.
Raúl ALARCÓN GARCÍA
W52 - FC Porto
147.
Alexis GOUGEARD
Ag2r La Mondiale 14'24"
148.
Rafael Ferreira REIS
Caja Rural - Seguros RGA
149.
Marco MATHIS
Team Katusha Alpecin
150.
Christophe RIBLON
Ag2r La Mondiale
151.
Marcin BIAŁOBŁOCKI
CCC Sprandi Polkowice
152.
Yoshimitsu HIRATSUKA
Team Ukyo
153.
Sergey FIRSANOV
Gazprom - Rusvelo 14'52"
154.
Aitor GONZALEZ PRIETO
Euskadi Basque Country - Murias 20'20"
155.
Julio Alberto AMORES PALACIOS
Inteja Dominican Cycling Team
156.
Diego MILÁN JIMÉNEZ
Inteja Dominican Cycling Team
157.
Mikel BIZKARRA ETXEGIBEL
Euskadi Basque Country - Murias
158.
Loïc CHETOUT
Cofidis, Solutions Crédits
159.
Geoffrey SOUPE
Cofidis, Solutions Crédits
160.
Antoine DUCHESNE
Direct Energie
161.
Aviv YECHEZKEL
Israel Cycling Academy
162.
Tanzou TOKUDA
Team Ukyo
163.
Branislau SAMOILAU
CCC Sprandi Polkowice
164.
Ivan MORENO
Spain
165.
Daniel Girmazion TEKLEHAIMANOT
Team Dimension Data
166.
Wouter WIPPERT
Cannondale Drapac Professional Cycling Team
167.
Beñat TXOPERENA MATXIKOTE
Euskadi Basque Country - Murias
168.
Brian NAULEAU
Direct Energie
169.
Pablo TORRES MUIÑO
Burgos BH
170.
Albert TORRES BARCELO
Inteja Dominican Cycling Team
171.
Manuel JIMENEZ
Spain
172.
Jorge CUBERO GÁLVEZ
Burgos BH
173.
Daniel LOPEZ PARADA
Burgos BH
174.
Chris BUTLER
Caja Rural - Seguros RGA
175.
Aydar ZAKARIN
Gazprom - Rusvelo
176.
Benjami PRADES REVERTER
Team Ukyo
177.
Egoitz FERNANDEZ AYARZAGUENA
Team Ukyo
178.
Salvador GUARDIOLA TORA
Team Ukyo
179.
Daniel NAVARRO GARCÍA
Cofidis, Solutions Crédits
180.
Nacer BOUHANNI
Cofidis, Solutions Crédits
181.
Stéphane ROSSETTO
Cofidis, Solutions Crédits
182.
Aritz BAGUES KALPARSORO
Euskadi Basque Country - Murias
183.
Óscar RODRÍGUEZ GARAICOECHEA
Euskadi Basque Country - Murias
184.
Jonas VAN GENECHTEN
Cofidis, Solutions Crédits
185.
Jan HIRT
CCC Sprandi Polkowice
186.
Jonathan LASTRA MARTÍNEZ
Caja Rural - Seguros RGA