2.1

Okolo Slovenska 2017  |  General Classification    

1st edition

General Classification

7 June 2017 - 11 June 2017

Rider Team Time
1.
Jan TRATNIK
CCC Sprandi Polkowice 18h13'29"
2.
Mattia CATTANEO
Androni Giocattoli 00'32"
3.
Piotr BROŻYNA
CCC Sprandi Polkowice 00'36"
4.
Mihkel RÄIM
Israel Cycling Academy 00'37"
5.
Tomáš BUCHÁČEK
Elkov - Author Cycling Team
6.
Krists NEILANDS
Israel Cycling Academy
7.
Patrik TYBOR
Dukla Banska Bystrica 00'38"
8.
Andriy VASYLYUK
Kolss Cycling Team
9.
Florian BISSINGER
WSA - Greenlife 00'39"
10.
Josef ČERNÝ
Elkov - Author Cycling Team
11.
Kevin PAUWELS
Marlux Napoleon Games 00'43"
12.
Grigoriy SHTEIN
Astana City 00'45"
13.
Dennis VAN WINDEN
Israel Cycling Academy
14.
Péter KUSZTOR
Amplatz - BMC
15.
Zakkari DEMPSTER
Israel Cycling Academy 00'46"
16.
Paweł CIEŚLIK
Elkov - Author Cycling Team
17.
Karel HNÍK
00'47"
18.
Josip RUMAC
Synergy Baku Cycling Project 00'48"
19.
Matvey NIKITIN
Astana City 00'50"
20.
Marek ČANECKÝ
Amplatz - BMC
21.
Redi HALILAJ
Amore & Vita - Selle SMP p/b Fondriest 00'52"
22.
Ricardo Augusto Afonso VILELA
Manzana Postobon Team 00'54"
23.
Davide MUCELLI
Meridiana - Kamen Team 00'56"
24.
Egan Arley BERNAL GÓMEZ
Androni Giocattoli 01'00"
25.
Nikita PANASSENKO
Astana City 01'01"
26.
Jhojan Orlando GARCIA SOSA
Manzana Postobon Team
27.
Jiří POLNICKÝ
Elkov - Author Cycling Team 01'09"
28.
Bernardo Albeiro SUAZA ARANGO
Manzana Postobon Team 01'10"
29.
Eli ISERBYT
Marlux Napoleon Games 01'18"
30.
Marco FRAPPORTI
Androni Giocattoli 01'23"
31.
Oleksandr POLIVODA
Kolss Cycling Team 01'28"
32.
Antonio SANTORO
Monkey Town Continental Team 01'36"
33.
Sven VAN LUIJK
Monkey Town Continental Team 01'48"
34.
Ivan SAVITSKY
Gazprom - Rusvelo 01'50"
35.
Oleksandr PREVAR
Kolss Cycling Team 01'57"
36.
Nicola TOFFALI
0711 - Cycling 02'03"
37.
Viesturs LUKŠEVICS
Rietumu Banka - Riga 02'08"
38.
Timon LODERER
WSA - Greenlife 02'09"
39.
Dieter VANTHOURENHOUT
Marlux Napoleon Games 02'13"
40.
Michael VANTHOURENHOUT
Marlux Napoleon Games 02'21"
41.
Yecid Arturo SIERRA SANCHEZ
Manzana Postobon Team 02'49"
42.
Emanuel KIŠERLOVSKI
Meridiana - Kamen Team 03'00"
43.
Vitaliy BUTS
Kolss Cycling Team 03'01"
44.
Sergey LUCHSHENKO
Astana City 03'08"
45.
Rodolfo Andres TORRES AGUDELO
Androni Giocattoli 03'10"
46.
Stefan PÖLL
WSA - Greenlife 03'27"
47.
Sergio Andrés HIGUITA GARCÍA
Manzana Postobon Team 03'28"
48.
Michael KUKRLE
Elkov - Author Cycling Team 03'34"
49.
Marco ZAMPARELLA
Amore & Vita - Selle SMP p/b Fondriest 03'57"
50.
Peeter PRUUS
Rietumu Banka - Riga
51.
Matteo RABOTTINI
Meridiana - Kamen Team 04'03"
52.
Denis NEKRASOV
04'15"
53.
Hans Jörg LEOPOLD
WSA - Greenlife 04'40"
54.
Pierpaolo FICARA
Amore & Vita - Selle SMP p/b Fondriest 04'55"
55.
Hendrik HAMM
0711 - Cycling 05'02"
56.
Thomas JOSEPH
Marlux Napoleon Games 05'13"
57.
Uroš REPŠE
Meridiana - Kamen Team 05'25"
58.
Matej MUGERLI
Amplatz - BMC 05'46"
59.
Martin HUNAL
Elkov - Author Cycling Team 05'56"
60.
Stanimir CHOLAKOV
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 06'07"
61.
Marco BERNARDINETTI
Amore & Vita - Selle SMP p/b Fondriest 06'49"
62.
Gabor FEJES
Hungary 06'56"
63.
Adne VAN ENGELEN
Bike Aid 06'59"
64.
Juraj BELLAN
Dukla Banska Bystrica 07'41"
65.
Rok KOROŠEC
Amplatz - BMC 08'20"
66.
Salim KIPKEMBOI
Bike Aid 08'40"
67.
Uri MARTINS SANDOVAL
Amore & Vita - Selle SMP p/b Fondriest 09'09"
68.
Daniel TUREK
Israel Cycling Academy 09'32"
69.
Juraj LAJCHA
09'37"
70.
Attila VALTER
10'49"
71.
Mihail MIHAILOV
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 10'50"
72.
Andi BAJC
Amplatz - BMC 10'59"
73.
Kristian HYNEK
Czech Republic 13'18"
74.
Nikolai TRUSOV
Gazprom - Rusvelo 13'23"
75.
Aleksey RYBALKIN
Gazprom - Rusvelo 15'01"
76.
Anton VOROBYEV
Gazprom - Rusvelo 17'19"
77.
Matteo MALUCELLI
Androni Giocattoli 20'46"
78.
Kevin Sebastian SEPULVEDA HERNANDEZ
Massi - Kuwait Cycling Project 21'21"
79.
Mateusz TACIAK
CCC Sprandi Polkowice 23'21"
80.
Samir JABRAYILOV
Synergy Baku Cycling Project 23'25"
81.
Moritz FUßNEGGER
0711 - Cycling 23'38"
82.
Stephan BAKKER
Monkey Town Continental Team 24'15"
83.
Joschka BECK
Bike Aid 24'16"
84.
Andriy KULYK
Kolss Cycling Team 24'21"
85.
Marco BENFATTO
Androni Giocattoli
86.
Roy GOLDSTEIN
Israel Cycling Academy 24'22"
87.
Marco ZANOTTI
Monkey Town Continental Team 24'23"
88.
Mattia VIEL
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 24'32"
89.
Māris BOGDANOVIČS
Rietumu Banka - Riga 24'37"
90.
Daniel BICHLMANN
Bike Aid 24'39"
91.
Vladimir TSOY
Astana City 24'51"
92.
Nurbolat KULIMBETOV
Astana City 25'00"
93.
Jonas ENGEL
0711 - Cycling 25'01"
94.
Janos PELIKÁN
Amplatz - BMC 25'11"
95.
Viktor FILUTAS
25'19"
96.
Kanan GAHRAMANLI
Synergy Baku Cycling Project 25'38"
97.
Róbert MÁLIK
CK Pribram Fany Gastro 25'42"
98.
Markus KOPFAUF
WSA - Greenlife 25'43"
99.
Gianfranco VISCONTI
Meridiana - Kamen Team 25'51"
100.
Ľuboš MALOVEC
Dukla Banska Bystrica 26'14"
101.
Marcin BIAŁOBŁOCKI
CCC Sprandi Polkowice 26'37"
102.
Michal MALÍK
Czech Republic 28'01"
103.
Martin MAHĎAR
Dukla Banska Bystrica 28'31"
104.
Frantisek SISR
CCC Sprandi Polkowice 28'50"
105.
Juan José AMADOR CASTAÑO
Manzana Postobon Team 29'41"
106.
Rick VAN BREDA
Monkey Town Continental Team 30'54"
107.
Martin HARING
Dukla Banska Bystrica 35'00"
108.
Johnatan Fernando SARMIENTO PACHECO
Massi - Kuwait Cycling Project 37'26"
109.
Nikolay MIHAYLOV
CCC Sprandi Polkowice 38'57"
110.
Sergei ROSTOVTSEV
Russia 47'11"
111.
Maxim PISKUNOV
Russia 47'19"
112.
Bruno MALTAR
Meridiana - Kamen Team 50'44"
113.
Andris VOSEKALNS
Rietumu Banka - Riga 51'02"
114.
Ján Andrej CULLY
Dukla Banska Bystrica 52'18"
115.
Andrey PROSTOKISHIN
Russia 53'27"
116.
Riccardo CENGHIALTA
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 54'54"
117.
José Daniel VIEJO REDONDO
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 1h01'07"
118.
Yannick MAYER
0711 - Cycling 1h03'49"
119.
Michal HLOZA
Slovakia 1h13'03"
120.
Matthias SCHNAPKA
Bike Aid 1h15'54"