Presidential Tour of Turkey - 2018

11th edition

Stage 3. Fethiye - Marmaris , 137 km    

11 October 2018

Rider Team Time
1.
Sam BENNETT
Bora - Hansgrohe 3h16'27"
2.
Ariel Maximiliano RICHEZE
Quick-Step Floors
3.
John DEGENKOLB
Trek - Segafredo
4.
Patrick BEVIN
BMC Racing Team
5.
Ahmet ORKEN
6.
Iván GARCÍA CORTINA
Bahrain - Merida
7.
Alexey LUTSENKO
Astana Pro Team
8.
Nathan HAAS
Team Katusha Alpecin
9.
Przemyslaw KASPERKIEWICZ
Delko Marseille Provence KTM
10.
Mikel ARISTI GARDOKI
Euskadi Basque Country - Murias
11.
Nikias ARNDT
Team Sunweb
12.
Eliot LIETAER
WB Aqua Protect Veranclassic
13.
Gonzalo SERRANO RODRÍGUEZ
Caja Rural - Seguros RGA
14.
Julien TRARIEUX
Delko Marseille Provence KTM
15.
Eduard PRADES REVERTE
Euskadi Basque Country - Murias
16.
Michał PALUTA
CCC Sprandi Polkowice
17.
Amaro Manuel Reposo ANTUNES
CCC Sprandi Polkowice
18.
Dimitri PEYSKENS
WB Aqua Protect Veranclassic
19.
Rúben GUERREIRO
Trek - Segafredo
20.
Diego ULISSI
UAE Team Emirates
21.
Kevin DELTOMBE
Sport Vlaanderen - Baloise
22.
Rafael Ferreira REIS
Caja Rural - Seguros RGA
23.
Nikolai TRUSOV
Gazprom - Rusvelo
24.
Louis VERVAEKE
Team Sunweb
25.
Onur BALKAN
Torku Sekerspor
26.
Thomas SPRENGERS
Sport Vlaanderen - Baloise
27.
Reto HOLLENSTEIN
Team Katusha Alpecin
28.
Fabio FELLINE
Trek - Segafredo
29.
Jhojan Orlando GARCIA SOSA
Manzana Postobon Team
30.
Jon IRISARRI RINCON
Caja Rural - Seguros RGA
31.
Kristijan ĐURASEK
UAE Team Emirates
32.
Hernan Ricardo AGUIRRE CALPA
Manzana Postobon Team
33.
Delio FERNANDEZ CRUZ
Delko Marseille Provence KTM
34.
Jempy DRUCKER
BMC Racing Team
35.
Mike TEUNISSEN
Team Sunweb
36.
Ricardo Augusto Afonso VILELA
Manzana Postobon Team
37.
Steff CRAS
Team Katusha Alpecin
38.
Sergey SHILOV
Gazprom - Rusvelo
39.
José João Pimenta da Costa MENDES
Burgos - BH
40.
Tom BOHLI
BMC Racing Team
41.
Zdenek ŠTYBAR
Quick-Step Floors
42.
Aime DE GENDT
Sport Vlaanderen - Baloise
43.
Diego RUBIO HERNANDEZ
Burgos - BH
44.
Fabricio FERRARI BARCELO
Caja Rural - Seguros RGA
45.
Piotr BROŻYNA
CCC Sprandi Polkowice
46.
Ivan ROVNY
Gazprom - Rusvelo
47.
Christophe MASSON
WB Aqua Protect Veranclassic
48.
Mark PADUN
Bahrain - Merida
49.
Nicolas ROCHE
BMC Racing Team
50.
Mauro FINETTO
Delko Marseille Provence KTM
51.
Tim DECLERCQ
Quick-Step Floors
52.
Matteo FABBRO
Team Katusha Alpecin
53.
Sergio PARDILLA BELLON
Caja Rural - Seguros RGA
54.
Paweł CIEŚLIK
CCC Sprandi Polkowice
55.
Tsgabu Gebremaryam GRMAY
Trek - Segafredo
56.
Fernando ORJUELA GUTIERREZ
Manzana Postobon Team
57.
Kilian FRANKINY
BMC Racing Team
58.
James KNOX
Quick-Step Floors
59.
Brent BOOKWALTER
BMC Racing Team
60.
Danilo WYSS
BMC Racing Team
61.
Josu ZABALA LOPEZ
Caja Rural - Seguros RGA
62.
Oscar CABEDO CARDA
Burgos - BH
63.
Mathias VAN GOMPEL
Sport Vlaanderen - Baloise
64.
Valerio CONTI
UAE Team Emirates
65.
Joaquim Ricardo Soares SILVA
Caja Rural - Seguros RGA
66.
Paweł BERNAS
CCC Sprandi Polkowice
67.
Kiel REIJNEN
Trek - Segafredo
68.
Laurens TEN DAM
Team Sunweb
69.
Javier MORENO BAZAN
Delko Marseille Provence KTM
70.
Domen NOVAK
Bahrain - Merida
71.
Lukas PÖSTLBERGER
Bora - Hansgrohe
72.
Maciej BODNAR
Bora - Hansgrohe
73.
Grega BOLE
Bahrain - Merida
74.
Daniil FOMINYKH
Astana Pro Team
75.
Heinrich HAUSSLER
Bahrain - Merida
76.
Fabio Andres DUARTE AREVALO
Manzana Postobon Team
77.
Moreno MOSER
Astana Pro Team
78.
Koen DE KORT
Trek - Segafredo
79.
Vegard Stake LAENGEN
UAE Team Emirates 11"
80.
Aleksejs SARAMOTINS
Bora - Hansgrohe 31"
81.
Mustafa SAYAR
01'18"
82.
Iljo KEISSE
Quick-Step Floors
83.
Edward THEUNS
Team Sunweb
84.
James MITRI
Burgos - BH
85.
Szymon SAJNOK
CCC Sprandi Polkowice
86.
Yevgeniy GIDICH
Astana Pro Team
87.
Álvaro José HODEG CHAGÜI
Quick-Step Floors
88.
Johannes FRÖHLINGER
Team Sunweb
89.
Jetse BOL
Burgos - BH
90.
Dmitriy KOZONTCHUK
Gazprom - Rusvelo
91.
Simone CONSONNI
UAE Team Emirates
92.
Stepan KURIANOV
Gazprom - Rusvelo
93.
Juraj SAGAN
Bora - Hansgrohe
94.
Justin JULES
WB Aqua Protect Veranclassic
95.
Yecid Arturo SIERRA SANCHEZ
Manzana Postobon Team
96.
Nicolas Mariotto SESSLER
Burgos - BH
97.
Kamil GRADEK
CCC Sprandi Polkowice
98.
Sergio RODRIGUEZ RECHE
Euskadi Basque Country - Murias
99.
Zhandos BIZHIGITOV
Astana Pro Team 01'24"
100.
Christophe NOPPE
Sport Vlaanderen - Baloise 01'48"
101.
Brenton JONES
Delko Marseille Provence KTM
102.
Liam BERTAZZO
Wilier Triestina - Selle Italia
103.
Alexander PORSEV
Gazprom - Rusvelo
104.
Igor BOEV
Gazprom - Rusvelo 02'02"
105.
Nazym BAKIRCI
Torku Sekerspor
106.
Filippo POZZATO
Wilier Triestina - Selle Italia 02'13"
107.
Alex KIRSCH
WB Aqua Protect Veranclassic
108.
Maxim BELKOV
Team Katusha Alpecin
109.
Kenneth VAN ROOY
Sport Vlaanderen - Baloise 02'35"
110.
Jorge CUBERO GÁLVEZ
Burgos - BH 02'45"
111.
Enrique SANZ UNZUE
Euskadi Basque Country - Murias 03'56"
112.
Julien MORTIER
WB Aqua Protect Veranclassic 04'14"
113.
Nikolay MIHAYLOV
Delko Marseille Provence KTM
114.
Luca PACIONI
Wilier Triestina - Selle Italia
115.
Boy VAN POPPEL
Trek - Segafredo
116.
Ruslan TLEUBAYEV
Astana Pro Team
117.
Preben VAN HECKE
Sport Vlaanderen - Baloise 06'39"
118.
Aldemar REYES ORTEGA
Manzana Postobon Team 06'45"
119.
Ramūnas NAVARDAUSKAS
Bahrain - Merida 07'40"
120.
David PER
Bahrain - Merida
121.
Artyom ZAKHAROV
Astana Pro Team
122.
Marco COLEDAN
Wilier Triestina - Selle Italia
123.
Sven Erik BYSTRØM
UAE Team Emirates
124.
Mads WURTZ SCHMIDT
Team Katusha Alpecin
125.
Fernando BARCELO ARAGON
Euskadi Basque Country - Murias
126.
Przemysław NIEMIEC
UAE Team Emirates
127.
Eugert ZHUPA
Wilier Triestina - Selle Italia
128.
Feritcam ŞAMLI
Torku Sekerspor
129.
Ahmet AKDILEK
Torku Sekerspor
130.
Beñat TXOPERENA MATXIKOTE
Euskadi Basque Country - Murias
131.
Ander BARRENETXEA URIARTE
Euskadi Basque Country - Murias
132.
Simone BEVILACQUA
Wilier Triestina - Selle Italia
133.
Matteo PELUCCHI
Bora - Hansgrohe
134.
Massimo ROSA
Wilier Triestina - Selle Italia
135.
Julien STASSEN
WB Aqua Protect Veranclassic
136.
Jay MCCARTHY
Bora - Hansgrohe
137.
Muhammed ATALAY
Torku Sekerspor 09'29"