Itzulia Basque Country - 2019

59th edition

Stage 2. Zumarraga - Gorraiz , 149.5 km    

9 April 2019

Rider Team Time
1.
Julian ALAPHILIPPE
Deceuninck - Quick Step 3h29'37"
2.
Bjorg LAMBRECHT
Lotto - Soudal 01"
3.
Michał KWIATKOWSKI
Team Ineos
4.
Omar FRAILE MATARRANZ
Astana Pro Team
5.
Valentin MADOUAS
Groupama - FDJ
6.
Maximilian SCHACHMANN
Bora - Hansgrohe
7.
Patrick KONRAD
Bora - Hansgrohe
8.
Ion IZAGIRRE INSAUSTI
Astana Pro Team
9.
Tadej POGAČAR
UAE Team Emirates
10.
Pieter SERRY
Deceuninck - Quick Step
11.
Enric MAS NICOLAU
Deceuninck - Quick Step
12.
Jakob FUGLSANG
Astana Pro Team
13.
Dylan TEUNS
Bahrain - Merida
14.
Mikkel Frolich HONORÉ
Deceuninck - Quick Step
15.
Daniel MARTIN
UAE Team Emirates
16.
Emanuel BUCHMANN
Bora - Hansgrohe
17.
David GAUDU
Groupama - FDJ
18.
Daniel Felipe MARTINEZ POVEDA
EF Education First
19.
Jonathan LASTRA MARTÍNEZ
Caja Rural - Seguros RGA 09"
20.
Mikel NIEVE ITURALDE
Mitchelton - Scott
21.
George BENNETT
Team Jumbo - Visma
22.
Mikel LANDA MEANA
Movistar Team
23.
Geraint THOMAS
Team Ineos
24.
Peter STETINA
Trek - Segafredo
25.
Sam OOMEN
Team Sunweb
26.
Sergio Luis HENAO MONTOYA
UAE Team Emirates
27.
Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ
Movistar Team
28.
Hugh CARTHY
EF Education First
29.
Carlos VERONA QUINTANILLA
Movistar Team
30.
Lawson CRADDOCK
EF Education First
31.
Diego ULISSI
UAE Team Emirates
32.
Marc HIRSCHI
Team Sunweb
33.
Simon CLARKE
EF Education First
34.
Alexandre GENIEZ
Ag2r La Mondiale
35.
Peio BILBAO LÓPEZ DE ARMENTIA
Astana Pro Team
36.
Winner ANACONA GÓMEZ
Movistar Team
37.
Alessandro DE MARCHI
CCC Team
38.
Anthony PEREZ
Cofidis, Solutions Crédits
39.
Carlos Julian QUINTERO NORENA
Manzana - Postobon Team 16"
40.
Alex ARANBURU DEBA
Caja Rural - Seguros RGA 18"
41.
Steff CRAS
Team Katusha - Alpecin 20"
42.
Victor DE LA PARTE
CCC Team 23"
43.
Nathan BROWN
EF Education First
44.
Patrick BEVIN
CCC Team
45.
José Joaquín ROJAS GIL
Movistar Team
46.
Amanuel Werkilul GEBREIGZABHIER
Team Dimension Data
47.
Rubén FERNÁNDEZ ANDÚJAR
Movistar Team
48.
Jai HINDLEY
Team Sunweb
49.
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS
Team Ineos 01'05"
50.
Jay MCCARTHY
Bora - Hansgrohe 01'10"
51.
Adam YATES
Mitchelton - Scott 01'12"
52.
Rudy MOLARD
Groupama - FDJ 01'15"
53.
Jelle VANENDERT
Lotto - Soudal
54.
Dmitry STRAKHOV
Team Katusha - Alpecin 01'24"
55.
Nicola CONCI
Trek - Segafredo
56.
Diego ROSA
Team Ineos 01'26"
57.
Fernando BARCELÓ ARAGÓN
Euskadi Basque Country - Murias 01'28"
58.
Óscar RODRÍGUEZ GARAICOECHEA
Euskadi Basque Country - Murias
59.
David DE LA CRUZ MELGAREJO
Team Ineos 01'31"
60.
Luis León SÁNCHEZ GIL
Astana Pro Team
61.
Gorka IZAGIRRE INSAUSTI
Astana Pro Team
62.
Jhon Darwin ATAPUMA HURTADO
Cofidis, Solutions Crédits
63.
Rúben GUERREIRO
Team Katusha - Alpecin 01'39"
64.
Aldemar REYES ORTEGA
Manzana - Postobon Team 01'43"
65.
Danilo WYSS
Team Dimension Data 01'49"
66.
Aurelien PARET-PEINTRE
Ag2r La Mondiale
67.
Bert-Jan LINDEMAN
Team Jumbo - Visma 01'53"
68.
Grega BOLE
Bahrain - Merida
69.
Antonio PEDRERO LOPEZ
Movistar Team 01'57"
70.
Jonas VINGEGAARD RASMUSSEN
Team Jumbo - Visma
71.
Maxime MONFORT
Lotto - Soudal
72.
Jonas KOCH
CCC Team 02'26"
73.
Petr VAKOČ
Deceuninck - Quick Step 02'29"
74.
Tomasz MARCZYŃSKI
Lotto - Soudal 02'35"
75.
Lucas HAMILTON
Mitchelton - Scott 02'43"
76.
Léo VINCENT
Groupama - FDJ 02'45"
77.
Tsgabu Gebremaryam GRMAY
Mitchelton - Scott 03'09"
78.
Alexey LUTSENKO
Astana Pro Team 03'54"
79.
Nicholas SCHULTZ
Mitchelton - Scott 07'32"
80.
Jacques JANSE VAN RENSBURG
Team Dimension Data 08'15"
81.
Garikoitz BRAVO OIARBIDE
Euskadi Basque Country - Murias
82.
Rémi CAVAGNA
Deceuninck - Quick Step
83.
Paweł POLJAŃSKI
Bora - Hansgrohe
84.
Damien HOWSON
Mitchelton - Scott
85.
Nicolas ROCHE
Team Sunweb
86.
Romain SEIGLE
Groupama - FDJ 08'58"
87.
Rohan DENNIS
Bahrain - Merida 12'53"
88.
Adam HANSEN
Lotto - Soudal
89.
Nicolas Mariotto SESSLER
Burgos - BH
90.
David GONZALEZ LOPEZ
Caja Rural - Seguros RGA
91.
Willie SMIT
Team Katusha - Alpecin
92.
Chris HAMILTON
Team Sunweb
93.
Rory SUTHERLAND
UAE Team Emirates
94.
Florian STORK
Team Sunweb
95.
Benjamin KING
Team Dimension Data
96.
Tom Jelte SLAGTER
Team Dimension Data
97.
Mikael CHEREL
Ag2r La Mondiale
98.
Lawrence WARBASSE
Ag2r La Mondiale
99.
Nicholas DLAMINI
Team Dimension Data
100.
Tosh VAN DER SANDE
Lotto - Soudal
101.
Bruno ARMIRAIL
Groupama - FDJ
102.
Loïc CHETOUT
Cofidis, Solutions Crédits
103.
Jon IRISARRI RINCON
Caja Rural - Seguros RGA
104.
Nicolas SAENZ BALLESTEROS
Manzana - Postobon Team
105.
Michał GOŁAŚ
Team Ineos
106.
Sean BENNETT
EF Education First
107.
Stephen WILLIAMS
Bahrain - Merida
108.
Julen AMEZQUETA MORENO
Caja Rural - Seguros RGA
109.
Amaro Manuel Reposo ANTUNES
CCC Team
110.
Edward RAVASI
UAE Team Emirates
111.
Enrique SANZ UNZUÉ
Euskadi Basque Country - Murias
112.
Kenny ELISSONDE
Team Ineos
113.
Luis Ángel MATÉ MARDONES
Cofidis, Solutions Crédits
114.
Cristián RODRÍGUEZ MARTÍN
Caja Rural - Seguros RGA
115.
Nicolas EDET
Cofidis, Solutions Crédits
116.
Neilson POWLESS
Team Jumbo - Visma
117.
Jesús HERRADA LÓPEZ
Cofidis, Solutions Crédits
118.
Jon ABERASTURI IZAGA
Caja Rural - Seguros RGA
119.
Daniel NAVARRO GARCÍA
Team Katusha - Alpecin
120.
Serge PAUWELS
CCC Team
121.
Markel IRIZAR ARANBURU
Trek - Segafredo
122.
Clement CHEVRIER
Ag2r La Mondiale
123.
Jhojan Orlando GARCIA SOSA
Manzana - Postobon Team
124.
Ricardo Augusto Afonso VILELA
Burgos - BH
125.
Bernardo Albeiro SUAZA ARANGO
Manzana - Postobon Team
126.
Jetse BOL
Burgos - BH
127.
Enrico BATTAGLIN
Team Katusha - Alpecin
128.
Hubert DUPONT
Ag2r La Mondiale
129.
Michael ALBASINI
Mitchelton - Scott
130.
Dries DEVENYNS
Deceuninck - Quick Step
131.
Mathias FRANK
Ag2r La Mondiale
132.
Fabio FELLINE
Trek - Segafredo
133.
José Isidro Maciel GONÇALVES
Team Katusha - Alpecin
134.
Sepp KUSS
Team Jumbo - Visma
135.
Riccardo ZOIDL
CCC Team
136.
Jesper HANSEN
Cofidis, Solutions Crédits
137.
Michael STORER
Team Sunweb
138.
Mikel BIZKARRA ETXEGIBEL
Euskadi Basque Country - Murias
139.
Sander ARMEE
Lotto - Soudal
140.
Mikel ITURRIA SEGUROLA
Euskadi Basque Country - Murias
141.
Julien BERNARD
Trek - Segafredo
142.
Tony MARTIN
Team Jumbo - Visma
143.
Luka PIBERNIK
Bahrain - Merida
144.
Daan OLIVIER
Team Jumbo - Visma
145.
Manuele MORI
UAE Team Emirates
146.
Alex HOWES
EF Education First
147.
Toms SKUJIŅŠ
Trek - Segafredo
148.
Cesare BENEDETTI
Bora - Hansgrohe 13'04"
149.
Bauke MOLLEMA
Trek - Segafredo 13'07"
150.
Diego RUBIO HERNÁNDEZ
Burgos - BH 14'24"
151.
Ángel MADRAZO RUIZ
Burgos - BH
152.
Sergio SAMITIER SAMITIER
Euskadi Basque Country - Murias
153.
Jose Carlos Prates Neves FERNANDES
Burgos - BH
154.
Jesús EZQUERRA MUELA
Burgos - BH
155.
Meiyin WANG
Bahrain - Merida
156.
Daniel Alexander JARAMILLO DIEZ
Manzana - Postobon Team
157.
Yecid Arturo SIERRA SANCHEZ
Manzana - Postobon Team
158.
Stephen CUMMINGS
Team Dimension Data
159.
Gregor MÜHLBERGER
Bora - Hansgrohe