Itzulia Basque Country 2019  |  Stage 3. Sarriguren - Estibaliz   

59th edition

191.4 km, 10 April 2019

Rider Team Time
1.
Maximilian SCHACHMANN
Bora - Hansgrohe 4h47'57"
2.
Diego ULISSI
UAE Team Emirates 04"
3.
Enrico BATTAGLIN
Team Katusha - Alpecin 06"
4.
Marc HIRSCHI
Team Sunweb 10"
5.
Ion IZAGIRRE INSAUSTI
Astana Pro Team
6.
Jon ABERASTURI IZAGA
Caja Rural - Seguros RGA
7.
Adam YATES
Mitchelton - Scott
8.
Bauke MOLLEMA
Trek - Segafredo
9.
Carlos Julian QUINTERO NORENA
Ningxia Sports Lottery - Livall Cycling Team
10.
Grega BOLE
Bahrain - Merida
11.
Aldemar REYES ORTEGA
Manzana - Postobon Team
12.
Mikel LANDA MEANA
Movistar Team
13.
George BENNETT
Team Jumbo - Visma
14.
Amanuel Werkilul GEBREIGZABHIER
Team Dimension Data
15.
Emanuel BUCHMANN
Bora - Hansgrohe
16.
Rudy MOLARD
Groupama - FDJ
17.
Dmitry STRAKHOV
Team Katusha - Alpecin
18.
Nicola CONCI
Trek - Segafredo
19.
Sam OOMEN
Team Sunweb
20.
Carlos VERONA QUINTANILLA
Movistar Team
21.
Julen AMEZQUETA MORENO
Caja Rural - Seguros RGA
22.
Daniel MARTIN
UAE Team Emirates
23.
Jesús EZQUERRA MUELA
Burgos - BH
24.
Sergio Luis HENAO MONTOYA
UAE Team Emirates
25.
Peio BILBAO LÓPEZ DE ARMENTIA
Astana Pro Team
26.
Jesús HERRADA LÓPEZ
Cofidis, Solutions Crédits
27.
Rubén FERNÁNDEZ ANDÚJAR
Movistar Team
28.
Jonathan LASTRA MARTÍNEZ
Caja Rural - Seguros RGA
29.
Óscar RODRÍGUEZ GARAICOECHEA
Euskadi Basque Country - Murias
30.
Diego RUBIO HERNÁNDEZ
Burgos - BH
31.
Mikel NIEVE ITURALDE
Mitchelton - Scott
32.
Enrique SANZ UNZUÉ
Euskadi Basque Country - Murias
33.
Ricardo Augusto Afonso VILELA
Burgos - BH
34.
Alexey LUTSENKO
Astana Pro Team
35.
Lawrence WARBASSE
Ag2r La Mondiale
36.
Serge PAUWELS
CCC Team
37.
José Isidro Maciel GONÇALVES
Team Katusha - Alpecin
38.
Patrick KONRAD
Bora - Hansgrohe
39.
Diego ROSA
Team Ineos
40.
Victor DE LA PARTE
CCC Team
41.
Jhon Darwin ATAPUMA HURTADO
Cofidis, Solutions Crédits
42.
Sander ARMEE
Lotto - Soudal 19"
43.
Luis Ángel MATÉ MARDONES
Cofidis, Solutions Crédits
44.
Bernardo Albeiro SUAZA ARANGO
Manzana - Postobon Team
45.
Nicolas ROCHE
Team Sunweb
46.
Amaro Manuel Reposo ANTUNES
CCC Team
47.
Jai HINDLEY
Team Sunweb 24"
48.
Fabio FELLINE
Trek - Segafredo
49.
David DE LA CRUZ MELGAREJO
Team Ineos 26"
50.
Lucas HAMILTON
Mitchelton - Scott
51.
Tsgabu Gebremaryam GRMAY
Mitchelton - Scott
52.
Chris HAMILTON
Team Sunweb 29"
53.
Nicolas SAENZ BALLESTEROS
Manzana - Postobon Team
54.
José Joaquín ROJAS GIL
Movistar Team
55.
Antonio PEDRERO LOPEZ
Movistar Team
56.
Bjorg LAMBRECHT
Lotto - Soudal 35"
57.
Jakob FUGLSANG
Astana Pro Team
58.
Daniel Felipe MARTINEZ POVEDA
EF Education First
59.
David GAUDU
Groupama - FDJ
60.
Dylan TEUNS
Bahrain - Merida
61.
Valentin MADOUAS
Groupama - FDJ
62.
Carlos Alberto BETANCUR GÓMEZ
Movistar Team
63.
Anthony PEREZ
Cofidis, Solutions Crédits
64.
Jhojan Orlando GARCIA SOSA
Manzana - Postobon Team
65.
Léo VINCENT
Groupama - FDJ
66.
Daniel NAVARRO GARCÍA
Team Katusha - Alpecin
67.
Rúben GUERREIRO
Team Katusha - Alpecin
68.
Luis León SÁNCHEZ GIL
Astana Pro Team
69.
Willie SMIT
Team Katusha - Alpecin
70.
Danilo WYSS
Team Dimension Data
71.
Tom Jelte SLAGTER
Team Dimension Data
72.
Yecid Arturo SIERRA SANCHEZ
Tianyoude Hotel Cycling Team 55"
73.
Peter STETINA
Trek - Segafredo 58"
74.
Simon CLARKE
EF Education First 01'01"
75.
Jacques JANSE VAN RENSBURG
Team Dimension Data 01'06"
76.
Alessandro DE MARCHI
CCC Team
77.
David GONZALEZ LOPEZ
Caja Rural - Seguros RGA 01'10"
78.
Tadej POGAČAR
UAE Team Emirates
79.
Clement CHEVRIER
Ag2r La Mondiale
80.
Michael ALBASINI
Mitchelton - Scott
81.
Neilson POWLESS
Team Jumbo - Visma
82.
Jesper HANSEN
Cofidis, Solutions Crédits
83.
Winner ANACONA GÓMEZ
Movistar Team 01'12"
84.
Lawson CRADDOCK
EF Education First 01'16"
85.
Hugh CARTHY
EF Education First
86.
Markel IRIZAR ARANBURU
Trek - Segafredo
87.
Tosh VAN DER SANDE
Lotto - Soudal 01'43"
88.
Jay MCCARTHY
Bora - Hansgrohe
89.
Nicolas EDET
Cofidis, Solutions Crédits 01'53"
90.
Enric MAS NICOLAU
Deceuninck - Quick Step
91.
Gorka IZAGIRRE INSAUSTI
Astana Pro Team 02'18"
92.
Luka PIBERNIK
Bahrain - Merida
93.
Nicholas DLAMINI
Team Dimension Data
94.
Daniel Alexander JARAMILLO DIEZ
Manzana - Postobon Team
95.
Bruno ARMIRAIL
Groupama - FDJ 02'26"
96.
Omar FRAILE MATARRANZ
Astana Pro Team 02'29"
97.
Rémi CAVAGNA
Deceuninck - Quick Step
98.
Mikkel Frolich HONORÉ
Deceuninck - Quick Step 02'49"
99.
Florian STORK
Team Sunweb
100.
Meiyin WANG
Bahrain - Merida
101.
Mikel BIZKARRA ETXEGIBEL
Euskadi Basque Country - Murias
102.
Pieter SERRY
Deceuninck - Quick Step
103.
Jetse BOL
Burgos - BH
104.
Michał GOŁAŚ
Team Ineos
105.
Gregor MÜHLBERGER
Bora - Hansgrohe
106.
Edward RAVASI
UAE Team Emirates 03'04"
107.
Michael STORER
Team Sunweb
108.
Sean BENNETT
EF Education First
109.
Stephen WILLIAMS
Bahrain - Merida 03'17"
110.
Dries DEVENYNS
Deceuninck - Quick Step 03'34"
111.
Manuele MORI
UAE Team Emirates
112.
Benjamin KING
Team Dimension Data 03'53"
113.
Toms SKUJIŅŠ
Trek - Segafredo 03'54"
114.
Bert-Jan LINDEMAN
Team Jumbo - Visma 04'02"
115.
Tomasz MARCZYŃSKI
Lotto - Soudal 04'35"
116.
Nicholas SCHULTZ
Mitchelton - Scott 04'36"
117.
Alex ARANBURU DEBA
Caja Rural - Seguros RGA
118.
Cristián RODRÍGUEZ MARTÍN
Caja Rural - Seguros RGA
119.
Julien BERNARD
Trek - Segafredo
120.
Cesare BENEDETTI
Bora - Hansgrohe
121.
Paweł POLJAŃSKI
Bora - Hansgrohe
122.
Romain SEIGLE
Groupama - FDJ
123.
Mikel ITURRIA SEGUROLA
Euskadi Basque Country - Murias
124.
Garikoitz BRAVO OIARBIDE
Euskadi Basque Country - Murias
125.
Petr VAKOČ
Deceuninck - Quick Step
126.
Damien HOWSON
Mitchelton - Scott
127.
Daan OLIVIER
Team Jumbo - Visma 05'56"
128.
Sepp KUSS
Team Jumbo - Visma
129.
Mathias FRANK
Ag2r La Mondiale
130.
Tony MARTIN
Team Jumbo - Visma
131.
Jonas VINGEGAARD RASMUSSEN
Team Jumbo - Visma
132.
Hubert DUPONT
Ag2r La Mondiale
133.
Rory SUTHERLAND
UAE Team Emirates
134.
Sergio SAMITIER SAMITIER
Euskadi Basque Country - Murias
135.
Jonas KOCH
CCC Team
136.
Jelle VANENDERT
Lotto - Soudal
137.
Maxime MONFORT
Lotto - Soudal
138.
Riccardo ZOIDL
CCC Team
139.
Geraint THOMAS
Team Ineos
140.
Loïc CHETOUT
Cofidis, Solutions Crédits
141.
Nathan BROWN
EF Education First
142.
Alex HOWES
EF Education First 05'46"
143.
Aurélien PARET-PEINTRE
Ag2r La Mondiale 07'04"
144.
Jon IRISARRI RINCON
Caja Rural - Seguros RGA 08'43"
145.
Fernando BARCELÓ ARAGÓN
Euskadi Basque Country - Murias
146.
Nicolas Mariotto SESSLER
Burgos - BH 08'48"
147.
Mikaël CHEREL
Ag2r La Mondiale 09'38"
148.
Alexandre GENIEZ
Ag2r La Mondiale
149.
Kenny ELISSONDE
Team Ineos
150.
Michał KWIATKOWSKI
Team Ineos
151.
Julian ALAPHILIPPE
Deceuninck - Quick Step 12'19"

Stage information

Start, finish: Stage 3. Sarriguren - Estibaliz

Distance: 191.4 km

Date: 10 April 2019