2.1

Sibiu Cycling Tour 2019  |  General Classification    

7th edition

General Classification

3 July 2019 - 7 July 2019

Rider Team Time
1.
Kevin RIVERA SERRANO
Androni Giocattoli - Sidermec 17h29'24"
2.
Daniel Felipe MUÑOZ GIRALDO
Androni Giocattoli - Sidermec 00'17"
3.
Radoslav ROGINA
Adria Mobil 00'39"
4.
Ildar ARSLANOV
Gazprom - Rusvelo 00'41"
5.
Serghei ȚVETCOV
Floyd's Pro Cycling 00'42"
6.
Michal SCHLEGEL
Elkov - Author 00'44"
7.
Pierpaolo FICARA
Amore & Vita - Prodir 00'50"
8.
Mattia BAIS
Cycling Team Friuli ASD 01'00"
9.
Marco TIZZA
Amore & Vita - Prodir 01'01"
10.
Attila VALTER
CCC Development Team 01'07"
11.
Fabio MAZZUCCO
Sangemini - Trevigiani - MG. Kvis 01'27"
12.
Filippo ZANA
Sangemini - Trevigiani - MG. Kvis 01'32"
13.
Justin PAROZ
Akros - Thömus 01'46"
14.
Alessandro BISOLTI
Androni Giocattoli - Sidermec 01'52"
15.
Piotr BROŻYNA
CCC Development Team 02'34"
16.
Paolo TOTÒ
Sangemini - Trevigiani - MG. Kvis 02'47"
17.
Erik FETTER
Pannon Cycling Team 02'56"
18.
Emil DIMA
Giotti - Victoria 03'13"
19.
Michael KUKRLE
Elkov - Author 03'22"
20.
Vitaliy BUTS
Kyiv Capital Team 03'40"
21.
Žiga GROŠELJ
Adria Mobil 03'59"
22.
Denis NEKRASOV
Gazprom - Rusvelo 04'02"
23.
Bernat FONT MAS
303 Project 04'08"
24.
Ivan MARTINELLI
D'Amico - UM Tools 04'33"
25.
Karel HNÍK
Elkov - Author 04'45"
26.
Adriaan JANSSEN
Monkey Town - A Block CT 05'02"
27.
Savva NOVIKOV
Lokosphinx 05'04"
28.
Andriy VASYLYUK
Kyiv Capital Team 05'05"
29.
Jacopo MOSCA
Trek - Segafredo 06'27"
30.
András SZATMÁRY
Pannon Cycling Team 06'44"
31.
Danilo CELANO
Amore & Vita - Prodir 08'26"
32.
Yannis VOISARD
Akros - Thömus 09'59"
33.
Oleksandr GOLOVASH
10'03"
34.
Viktor FILUTAS
Pannon Cycling Team 10'33"
35.
Rick PLUIMERS
Monkey Town - A Block CT 10'45"
36.
Niccolo SALVIETTI
Sangemini - Trevigiani - MG. Kvis 11'23"
37.
Dominik NEUMAN
Elkov - Author 12'25"
38.
Denis Marian VULCAN
Giotti - Victoria 12'51"
39.
Matteo BUSATO
Androni Giocattoli - Sidermec 13'25"
40.
Dario PUCCIONI
Sangemini - Trevigiani - MG. Kvis 13'37"
41.
Alexander VDOVIN
Lokosphinx 13'41"
42.
Michał PALUTA
CCC Development Team 14'14"
43.
Daniel ARROYAVE CANAS
Team Novak 14'53"
44.
Szymon TRACZ
CCC Development Team 15'34"
45.
Piotr PĘKAŁA
CCC Development Team 16'12"
46.
Sergey SHILOV
Gazprom - Rusvelo 17'23"
47.
Aljaz JARC
Adria Mobil 17'38"
48.
Isaiah NEWKIRK
303 Project 18'48"
49.
Ivar SLIK
Monkey Town - A Block CT 20'06"
50.
Mel VAN DER VEEKENS
Monkey Town - A Block CT 22'03"
51.
Franco Gabriel OROCITO
D'Amico - UM Tools 28'21"
52.
Gašper KATRAŠNIK
Adria Mobil 28'46"
53.
Josip RUMAC
Androni Giocattoli - Sidermec 28'49"
54.
Yegor DEMENTYEV
Team Novak 29'43"
55.
Janos PELIKÁN
Pannon Cycling Team 29'51"
56.
Joël SUTER
Akros - Thömus 29'59"
57.
Roman KUSTADINCHEV
D'Amico - UM Tools 31'47"
58.
Daniel MORICZ
Pannon Cycling Team 31'56"
59.
Leonardo BONIFAZIO
Sangemini - Trevigiani - MG. Kvis 32'14"
60.
František SISR
Elkov - Author 32'24"
61.
Gorazd PER
Adria Mobil 33'03"
62.
Mykyta ZUBENKO
Lviv Cycling Team 34'20"
63.
Vladyslav SOLTASIUK
Kyiv Capital Team 34'36"
64.
Riccardo STACCHIOTTI
Giotti - Victoria 36'10"
65.
Federico BURCHIO
D'Amico - UM Tools 37'26"
66.
Daniel CRISTA
Giotti - Victoria 39'01"
67.
Wilmar MOLINA
Team Novak 40'06"
68.
Evgeny KOBERNYAK
Gazprom - Rusvelo 41'53"
69.
Alexander AMIRI
303 Project 43'55"
70.
Antoine AEBI
Akros - Thömus 44'13"
71.
Nico SELENATI
Akros - Thömus 45'32"
72.
Mamyr STASH
Gazprom - Rusvelo 45'46"
73.
Grant ELLWOOD
303 Project 49'03"
74.
Gabriele PETRELLI
Cycling Team Friuli ASD 50'10"
75.
Timo GÜLLER
Akros - Thömus 52'13"
76.
Jon BOŽIČ
Adria Mobil 58'14"
77.
Jaime Alberto RESTREPO DIOSA
Team Novak 59'17"
78.
Ruben CASENY CATALA
Massi - Vivo - Grupo Oresy 1h05'14"