2.1

Sibiu Cycling Tour 2019  |  Stage 4. Sibiu - Sibiu   

7th edition

169.5 km, 7 July 2019

Rider Team Time
1.
Riccardo STACCHIOTTI
Giotti - Victoria 3h52'54"
2.
Gašper KATRAŠNIK
Adria Mobil
3.
František SISR
Elkov - Author
4.
Michał PALUTA
CCC Development Team
5.
Ivar SLIK
Monkey Town - A Block CT
6.
Leonardo BONIFAZIO
Sangemini - Trevigiani - MG. Kvis
7.
Paolo TOTÒ
Sangemini - Trevigiani - MG. Kvis
8.
Federico BURCHIO
D'Amico - UM Tools
9.
Sergey SHILOV
Gazprom - Rusvelo
10.
Nico SELENATI
Akros - Thömus
11.
Marco TIZZA
Amore & Vita - Prodir
12.
Pierpaolo FICARA
Amore & Vita - Prodir
13.
Savva NOVIKOV
Lokosphinx
14.
Daniel MORICZ
Pannon Cycling Team
15.
Viktor FILUTAS
Pannon Cycling Team
16.
Bernat FONT MAS
303 Project
17.
Dominik NEUMAN
Elkov - Author
18.
Attila VALTER
CCC Development Team
19.
Matteo BUSATO
Androni Giocattoli - Sidermec
20.
Ildar ARSLANOV
Gazprom - Rusvelo
21.
Radoslav ROGINA
Adria Mobil
22.
Andriy VASYLYUK
Kyiv Capital Team
23.
Michal SCHLEGEL
Elkov - Author
24.
Mattia BAIS
Cycling Team Friuli ASD
25.
Filippo ZANA
Sangemini - Trevigiani - MG. Kvis
26.
Serghei ȚVETCOV
Floyd's Pro Cycling
27.
Alessandro BISOLTI
Androni Giocattoli - Sidermec
28.
Vitaliy BUTS
Kyiv Capital Team
29.
Daniel Felipe MUÑOZ GIRALDO
Androni Giocattoli - Sidermec
30.
Josip RUMAC
Androni Giocattoli - Sidermec
31.
Kevin RIVERA SERRANO
Androni Giocattoli - Sidermec
32.
Wilmar MOLINA
Team Novak
33.
Jacopo MOSCA
Trek - Segafredo
34.
Mamyr STASH
Gazprom - Rusvelo
35.
Denis NEKRASOV
Gazprom - Rusvelo
36.
Fabio MAZZUCCO
Sangemini - Trevigiani - MG. Kvis
37.
Dario PUCCIONI
Sangemini - Trevigiani - MG. Kvis
38.
Niccolo SALVIETTI
Sangemini - Trevigiani - MG. Kvis
39.
Piotr BROŻYNA
CCC Development Team
40.
Ivan MARTINELLI
D'Amico - UM Tools
41.
Alexander VDOVIN
Lokosphinx
42.
Adriaan JANSSEN
Monkey Town - A Block CT
43.
Michael KUKRLE
Elkov - Author
44.
Justin PAROZ
Akros - Thömus
45.
Žiga GROŠELJ
Adria Mobil
46.
Denis Marian VULCAN
Giotti - Victoria
47.
András SZATMÁRY
Pannon Cycling Team
48.
Rick PLUIMERS
Monkey Town - A Block CT
49.
Yannis VOISARD
Akros - Thömus
50.
Emil DIMA
Giotti - Victoria
51.
Erik FETTER
Pannon Cycling Team
52.
Karel HNÍK
Elkov - Author
53.
Danilo CELANO
Amore & Vita - Prodir
54.
Oleksandr GOLOVASH
55.
Gabriele PETRELLI
Cycling Team Friuli ASD
56.
Mel VAN DER VEEKENS
Monkey Town - A Block CT
57.
Jaime Alberto RESTREPO DIOSA
Team Novak
58.
Aljaz JARC
Adria Mobil
59.
Daniel ARROYAVE CANAS
Team Novak
60.
Evgeny KOBERNYAK
Gazprom - Rusvelo
61.
Roman KUSTADINCHEV
D'Amico - UM Tools
62.
Franco Gabriel OROCITO
D'Amico - UM Tools
63.
Janos PELIKÁN
Pannon Cycling Team
64.
Vladyslav SOLTASIUK
Kyiv Capital Team
65.
Alexander AMIRI
303 Project
66.
Isaiah NEWKIRK
303 Project
67.
Yegor DEMENTYEV
Team Novak 00'30"
68.
Piotr PĘKAŁA
CCC Development Team 00'34"
69.
Timo GÜLLER
Akros - Thömus
70.
Antoine AEBI
Akros - Thömus 00'40"
71.
Joël SUTER
Akros - Thömus
72.
Jon BOŽIČ
Adria Mobil
73.
Mykyta ZUBENKO
Lviv Cycling Team
74.
Grant ELLWOOD
303 Project 00'48"
75.
Gorazd PER
Adria Mobil 01'11"
76.
Szymon TRACZ
CCC Development Team
77.
Daniel CRISTA
Giotti - Victoria 02'46"
78.
Ruben CASENY CATALA
Massi - Vivo - Grupo Oresy 03'04"

Stage information

Start, finish: Stage 4. Sibiu - Sibiu

Distance: 169.5 km

Date: 7 July 2019