2.1

Tour of Antalya 2020  |  General Classification    

3rd edition

General Classification

20 February 2020 - 23 February 2020

Rider Team Time
1.
Max STEDMAN
Canyon - DHB p/b Soreen 13h07'01"
2.
Kenneth VAN ROOY
Sport Vlaanderen - Baloise 00'01"
3.
Alessandro FANCELLU
Trek - Segafredo 00'04"
4.
Gianni VERMEERSCH
Alpecin - Fenix
5.
Ben TULETT
Alpecin - Fenix 00'08"
6.
Gabriel REGUERO CORRAL
Bahrain Cycling Academy 00'10"
7.
Federico ZURLO
Giotti - Victoria
8.
Mads Baadsgaard RAHBEK
BHS - PL Beton - Bornholm
9.
Edoardo ZARDINI
Vini Zabù - KTM
10.
Miguel HEIDEMANN
Leopard Pro Cycling
11.
Luc WIRTGEN
Bingoal WB
12.
Lorenzo ROTA
Vini Zabù - KTM
13.
Erik BERGSTRÖM FRISK
Bike Aid
14.
Janez BRAJKOVIČ
Adria Mobil
15.
Matteo BADILATTI
Israel Start - Up Nation 00'13"
16.
Dinmukhammed ULYSBAYEV
Vino - Astana Motors 00'16"
17.
Mathias BREGNHØJ
BHS - PL Beton - Bornholm
18.
Daniil PRONSKIY
Vino - Astana Motors 00'25"
19.
Alexander KRIEGER
Alpecin - Fenix 00'29"
20.
Márton DINA
Kometa - Xstra Cycling Team 00'35"
21.
Benjamin PERRY
Israel Cycling Academy
22.
Arthur KLUCKERS
Leopard Pro Cycling 00'36"
23.
Riccardo ZOIDL
Team Felbermayr - Simplon - Wels 00'37"
24.
Daniel PEARSON
Canyon - DHB p/b Soreen 00'38"
25.
Anatoliy BUDYAK
Wibatech - Merx 00'40"
26.
Jan MAAS
Leopard Pro Cycling 00'47"
27.
Luca COVILI
Bardiani CSF - Faizanè 00'53"
28.
Andrea DI RENZO
Vini Zabù - KTM
29.
Luca WACKERMANN
Vini Zabù - KTM 01'03"
30.
Giovanni LONARDI
Bardiani CSF - Faizanè 01'07"
31.
Jakub KACZMAREK
Mazowsze Serce Polski 01'10"
32.
Marco FRAPPORTI
Androni Giocattoli - Sidermec 01'14"
33.
Roman MAIKIN
Cambodia Cycling Academy 01'17"
34.
Jacob RELAES
Tarteletto - Isorex
35.
Emanuele ONESTI
Giotti - Victoria
36.
Patrick HALLER
Leopard Pro Cycling 01'21"
37.
Mohcine EL KOURAJI
Sidi Ali Pro Cycling Team 01'25"
38.
Martin Toft MADSEN
BHS - PL Beton - Bornholm 01'45"
39.
Mattias SKJELMOSE JENSEN
Leopard Pro Cycling 01'56"
40.
Florian KIERNER
Tirol - KTM Cycling Team 02'09"
41.
David PER
Adria Mobil 02'29"
42.
Vincenzo ALBANESE
Bardiani CSF - Faizanè 02'38"
43.
Rory TOWNSEND
Canyon - DHB p/b Soreen 02'53"
44.
Giovanni CARBONI
Bardiani CSF - Faizanè 03'12"
45.
Matteo BUSATO
Vini Zabù - KTM 03'58"
46.
Alejandro ROPERO MOLINA
Kometa - Xstra Cycling Team 04'00"
47.
Samy AURIGNAC
Cambodia Cycling Academy 05'03"
48.
Pierpaolo FICARA
Team Sapura Cycling 05'11"
49.
Serghei ȚVETCOV
Team Sapura Cycling 05'33"
50.
Eusebio PASCUAL BONHOMME
Bahrain Cycling Academy 05'44"
51.
Emil DIMA
Giotti - Victoria 06'23"
52.
Samuele RIVI
Tirol - KTM Cycling Team 06'26"
53.
Jesse EWART
Team Sapura Cycling 06'31"
54.
Stanislau BAZHKOU
Minsk Cycling Club 06'34"
55.
Jeen DE JONG
A Bloc CT 06'36"
56.
Stijn DAEMEN
À BLOC CT 06'43"
57.
Thomas JOSEPH
Tarteletto - Isorex 06'45"
58.
Jacob SCOTT
Canyon - DHB p/b Soreen
59.
Cédric BEULLENS
Sport Vlaanderen - Baloise 06'56"
60.
Viktor FILUTAS
Giotti - Victoria 07'03"
61.
Daniil MARUKHIN
Vino - Astana Motors 07'04"
62.
Alexandr OVSYANNIKOV
Vino - Astana Motors
63.
Antoine BERLIN
Cambodia Cycling Academy 07'15"
64.
Raul Antonio SINZA
Giotti - Victoria 07'20"
65.
Iogan SHTEIN
Vino - Astana Motors 07'37"
66.
Paweł BERNAS
Mazowsze Serce Polski
67.
Maxime DE POORTER
Tarteletto - Isorex 07'55"
68.
Lindsay DE VYLDER
Sport Vlaanderen - Baloise 07'57"
69.
Branislau SAMOILAU
Minsk Cycling Club 08'10"
70.
Antoine DEBONS
Akros - Excelsior - Thömus
71.
Frederik Irgens JENSEN
BHS - PL Beton - Bornholm 08'29"
72.
Onur BALKAN
Salcano - Sakarya - BB Team 08'31"
73.
Mario GAMPER
Tirol - KTM Cycling Team 09'17"
74.
Vitaliy BUTS
Shenzhen Xidesheng Cycling Team 09'28"
75.
Fabio VAN DEN BOSSCHE
Sport Vlaanderen - Baloise 09'36"
76.
Halil İbrahim DOĞAN
Salcano - Sakarya - BB Team
77.
Mārtiņš PLUTO
A Bloc CT 09'42"
78.
Jonas RICKAERT
Alpecin - Fenix
79.
Tim MERLIER
Alpecin - Fenix 09'48"
80.
Filippo FORTIN
Team Felbermayr - Simplon - Wels 09'52"
81.
Viktor MANAKOV
Elite without contract 09'54"
82.
Cebrail SEKER
Spor Toto Cycling Team 09'55"
83.
Mustafa SAYAR
Salcano - Sakarya - BB Team
84.
Antoine AEBI
Akros - Excelsior - Thömus 09'58"
85.
Antonio PUPPIO
Kometa - Xstra Cycling Team
86.
Matthias KRIZEK
Team Felbermayr - Simplon - Wels
87.
Gašper KATRAŠNIK
Adria Mobil
88.
Ryan CHRISTENSEN
Canyon - DHB p/b Soreen 10'06"
89.
Aksel NÕMMELA
Bingoal WB 10'14"
90.
Emil TOUDAL
BHS - PL Beton - Bornholm
91.
Gilles DE WILDE
Sport Vlaanderen - Baloise 10'21"
92.
Yauheni SOBAL
Minsk Cycling Club 10'27"
93.
Onur TURGUT
Salcano - Sakarya - BB Team 10'36"
94.
Filippo ZANA
Bardiani CSF - Faizanè 10'52"
95.
Ahmet ÖRKEN
Team Sapura Cycling 12'30"
96.
Frederik MUFF
BHS - PL Beton - Bornholm 12'53"
97.
Justin WOLF
Bike Aid 13'54"
98.
Mihkel RÄIM
Israel Start - Up Nation 14'17"
99.
Daniel Pedroso VIEGAS
Kometa - Xstra Cycling Team 14'34"
100.
Kevyn ISTA
Bingoal WB 14'41"
101.
Daniel TUREK
Israel Cycling Academy 14'50"
102.
Frederik DOMBROWSKI
Bike Aid 15'26"
103.
Andrew TENNANT
Canyon - DHB p/b Soreen 16'05"
104.
Marko KUMP
Adria Mobil 16'39"
105.
Jonas CASTRIQUE
Bingoal WB 16'44"
106.
Aden PATERSON
À BLOC CT 16'54"
107.
Konstantin NEKRASOV
Russia 17'56"
108.
Aaron GROSSER
Bike Aid 18'38"
109.
Moran VERMEULEN
Team Felbermayr - Simplon - Wels
110.
Feritcam ŞAMLI
Spor Toto Cycling Team 19'11"
111.
Manuel BOSCH
Team Felbermayr - Simplon - Wels 19'16"
112.
Mikhail CHIRUKHIN
Russia 19'33"
113.
Oguzhan TIRYAKI
Spor Toto Cycling Team 20'01"
114.
Mansoor Mohammed JAWAD
Bahrain Cycling Academy 20'55"
115.
Oleksander SMETANIUK
Ukraine 21'28"
116.
Grigorii SHAROV
Russia 21'43"
117.
Florian DUMOURIER
Cambodia Cycling Academy 22'06"
118.
Thomas DEVAUX
Akros - Excelsior - Thömus 22'13"
119.
Jonas GOEMAN
Tarteletto - Isorex 22'20"
120.
Andrea GUARDINI
Giotti - Victoria 22'38"
121.
Tobiasz PAWLAK
Mazowsze Serce Polski 22'45"
122.
Pascal BOUSQUET
Cambodia Cycling Academy 23'01"
123.
Adrian BANASZEK
Mazowsze Serce Polski 23'18"
124.
Mathias Alexander LARSEN
Kometa - Xstra Cycling Team 23'42"
125.
André LUIJK
À BLOC CT 23'54"
126.
Alan BANASZEK
Mazowsze Serce Polski 24'24"
127.
Norbert BANASZEK
Mazowsze Serce Polski
128.
Itmar EINHORN
Israel Start - Up Nation 25'51"
129.
Gorazd PER
Adria Mobil 26'12"
130.
Siarhei PAPOK
Minsk Cycling Club
131.
Žiga HORVAT
Adria Mobil
132.
Yaroslav HNIDASHEV
26'35"
133.
Maksym BILYI
D'Amico - UM Tools 27'00"
134.
Michaël VAN STAEYEN
Tarteletto - Isorex 27'57"
135.
Norman VAHTRA
Israel Start - Up Nation 28'05"
136.
Lucas CARSTENSEN
Bike Aid 28'24"
137.
Manuel ZOBRIST
Akros - Excelsior - Thömus 29'11"
138.
Sasha WEEMAES
Sport Vlaanderen - Baloise 30'20"