Tour of Antalya 2019  |  General Classification    

2nd edition

General Classification

21 February 2019 - 24 February 2019

Rider Team Time
1.
Szymon REKITA
Leopard Pro Cycling 11h34'09"
2.
Giovanni LONARDI
Nippo - Vini Fantini - Faizanè 00'03"
3.
Attila VALTER
CCC Development Team 00'11"
4.
Juan Pedro LOPEZ PEREZ
Kometa Cycling Team 00'12"
5.
Conor DUNNE
Israel Cycling Academy 00'13"
6.
Rubén PLAZA MOLINA
Israel Cycling Academy 00'14"
7.
Radoslav ROGINA
Adria Mobil 00'15"
8.
Georg ZIMMERMANN
Tirol - KTM Cycling Team 00'18"
9.
Stephan RABITSCH
Team Felbermayr - Simplon - Wels 00'21"
10.
Otto VERGAERDE
Corendon - Circus 00'30"
11.
Stefano OLDANI
Kometa Cycling Team 00'31"
12.
Branislau SAMOILAU
Minsk Cycling Club 00'35"
13.
Nikodemus HOLLER
Bike Aid 00'37"
14.
Jack BURKE
Leopard Pro Cycling 00'39"
15.
Adriaan JANSSEN
Monkey Town - A Block CT 00'43"
16.
Maarten DE JONGE
Monkey Town - A Block CT 00'47"
17.
Jan MAAS
Leopard Pro Cycling 00'50"
18.
Hiroki NISHIMURA
Nippo - Vini Fantini - Faizanè 00'51"
19.
Michel RIES
Kometa Cycling Team
20.
Maxime VANTOMME
Tarteletto - Isorex 00'57"
21.
Stanislau BAZHKOU
Minsk Cycling Club 01'03"
22.
James FOUCHE
Mitchelton - Scott 01'08"
23.
Stijn DEVOLDER
Corendon - Circus 01'12"
24.
Matthieu JEANNES
Team Illuminate 01'15"
25.
Robert SCOTT
Team Wiggins - LeCol 01'21"
26.
Vadim PRONSKIY
Astana Pro Team 01'26"
27.
Damiano CIMA
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
28.
Mark DONOVAN
Team Wiggins - LeCol 01'29"
29.
Artem OVECHKIN
Terengganu Inc - TSG Cycling Team
30.
Tobias BAYER
Tirol - KTM Cycling Team 01'32"
31.
Patryk STOSZ
CCC Development Team 01'33"
32.
Anton KUZMIN
Astana City
33.
Dinmukhammed ULYSBAYEV
Astana City 01'38"
34.
Joël SUTER
Akros - Thömus 01'40"
35.
Justin WOLF
Bike Aid
36.
Benjamin BRKIC
Team Felbermayr - Simplon - Wels 01'42"
37.
Adne VAN ENGELEN
Bike Aid 01'47"
38.
Galym AKHMETOV
Astana City 01'52"
39.
Nikita SOKOLOV
Vino - Astana Motors 01'56"
40.
Piotr BROŻYNA
CCC Development Team 02'05"
41.
Mikhail FOKIN
Russia 02'06"
42.
Aljaz JARC
Adria Mobil 02'10"
43.
Daniil MARUKHIN
Astana City 02'13"
44.
Matvey NIKITIN
Vino - Astana Motors 02'24"
45.
Hayato YOSHIDA
Nippo - Vini Fantini - Faizanè 02'33"
46.
Alexandr OVSYANNIKOV
Vino - Astana Motors 02'36"
47.
Andrei STEPANOV
Russia 02'41"
48.
Igor FROLOV
Elite without contract
49.
Sebastian KOLZE CHANGIZI
Denmark 02'51"
50.
Abram STOCKMAN
Tarteletto - Isorex 02'56"
51.
Michiel STOCKMAN
Tarteletto - Isorex
52.
Artur ERSHOV
03'14"
53.
Norman VAHTRA
03'25"
54.
Justin PAROZ
Akros - Thömus 03'26"
55.
Matthias KRIZEK
Team Felbermayr - Simplon - Wels 03'29"
56.
Michał PALUTA
CCC Development Team
57.
Andi BAJC
Team Felbermayr - Simplon - Wels
58.
Omar EL GOUZI
Tirol - KTM Cycling Team
59.
Vladislav DUYUNOV
Russia 03'40"
60.
Mads Østergaard KRISTENSEN
Denmark
61.
Yauheni SOBAL
Minsk Cycling Club 03'41"
62.
Bas VAN DER KOOIJ
Monkey Town - A Block CT 03'42"
63.
Mathieu VAN DER POEL
Corendon - Circus 03'53"
64.
Michael O'LOUGHLIN
Team Wiggins - LeCol
65.
Ahmet ÖRKEN
Salcano - Sakarya - BB Team 03'56"
66.
Siim KISKONEN
Estonia 04'11"
67.
Māris BOGDANOVIČS
Interpro Cycling Academy 04'20"
68.
Daniil CHUMACHENKO
Russia 04'26"
69.
Alexander KRIEGER
Leopard Pro Cycling 04'33"
70.
Markus WILDAUER
Tirol - KTM Cycling Team 04'34"
71.
Sebastian RYTTERSGAARD
Denmark 04'40"
72.
Yunus Emre YILMAZ
04'50"
73.
Ylber SEFA
Tarteletto - Isorex 04'53"
74.
Ēriks Toms GAVARS
Amore & Vita - Prodir 04'59"
75.
Benjamin PERRY
Israel Cycling Academy 05'12"
76.
Oguzhan TIRYAKI
Salcano - Sakarya - BB Team 05'21"
77.
Dries DE BONDT
Corendon - Circus 05'29"
78.
Gabriel CULLAIGH
Team Wiggins - LeCol 05'30"
79.
Oskar NISU
Estonia
80.
Niklas Spilcker JACOBSEN
Denmark 05'43"
81.
Kristers ANSONS
Amore & Vita - Prodir 05'53"
82.
Maxim PISKUNOV
Fiberli Antalyaspor 05'55"
83.
Timo GÜLLER
Akros - Thömus 06'03"
84.
Jonas DÖRING
Akros - Thömus 06'12"
85.
Elchin ASADOV
Lviv Cycling Team 06'31"
86.
Dušan RAJOVIĆ
Adria Mobil 07'48"
87.
Riccardo MINALI
Israel Cycling Academy 07'49"
88.
Aaron GROSSER
Bike Aid
89.
Andrea COLNAGHI
Team Named Rocked
90.
Nicholas DALLA VALLE
UAE Team Emirates
91.
Roy JANS
Corendon - Circus 08'08"
92.
Corentin NAVARRO
Team Wiggins - LeCol 08'15"
93.
Siarhei PAPOK
Minsk Cycling Club
94.
Lucas CARSTENSEN
Bike Aid 08'29"
95.
Rasmus HESTBEK LUND
Denmark 08'42"
96.
Guy NIV
Israel Cycling Academy
97.
Diego Pablo SEVILLA LOPEZ
Kometa Cycling Team
98.
Kevin MOLINARI
Team Named Rocked 08'44"
99.
Daniel LEHNER
Team Felbermayr - Simplon - Wels 08'50"
100.
Wim KLEIMAN
Monkey Town - A Block CT
101.
Manuel ZOBRIST
Akros - Thömus 09'13"
102.
Davide COLNAGHI
Team Named Rocked
103.
Tim WOLLENBERG
Team Felbermayr - Simplon - Wels 09'21"
104.
Stepan ASTAFYEV
Vino - Astana Motors 09'29"
105.
Žiga HORVAT
Adria Mobil 09'30"
106.
Vasili STROKAU
Minsk Cycling Club 09'37"
107.
Deins KAŅEPĒJS
Amore & Vita - Prodir 09'39"
108.
Kamil MAŁECKI
CCC Development Team 09'53"
109.
Juan CAMACHO DEL FRESNO
Kometa Cycling Team 10'01"
110.
Konrad GEßNER
Leopard Pro Cycling 10'44"
111.
Raman RAMANAU
Minsk Cycling Club 11'02"
112.
Alexey VOLOSHIN
Vino - Astana Motors 12'15"
113.
Gorazd PER
Adria Mobil 12'19"
114.
Pierelis BELLETTA
Team Named Rocked 12'39"
115.
Elias VAN BREUSSEGEM
Tarteletto - Isorex 12'45"
116.
Szymon TRACZ
CCC Development Team 12'49"
117.
Vasili BYALIAUSKI
Minsk Cycling Club 13'34"
118.
Hamish SCHREURS
Israel Cycling Academy 13'41"
119.
Abdulkadir KELLECI
Bisiklet Sporunu Kalkindirma Kulübü 15'39"