2.HC

Tour de Langkawi 2010  |  Stage 4. Mersing, Johor - Parit Sulong, Johor   

12th edition

163.5 km, 4 March 2010

Rider Team Time
1.
Taiji NISHITANI
Aisan Racing Team 3h50'11"
2.
Michael MATTHEWS
Team Jayco - Skins
3.
Vidal CELIS ZABALA
Footon - Servetto
4.
Kazuhiro MORI
Aisan Racing Team
5.
René HASELBACHER
Vorarlberg - Corratec
6.
Anuar MANAN
Geumsan Ginseng Asia
7.
Hossein Mahdi NATEGHI
Azad University Iran
8.
Dennis POHL
9.
René WEISSINGER
Vorarlberg - Corratec
10.
Dmytro GRABOVSKYY
ISD - Neri
11.
Okart BUA-LOI
12.
Johann RABIE
13.
Tobias ERLER
Tabriz Petrochemical Cycling Team
14.
Guo HUI
Champion System - Max Success Sports
15.
Ahmad Haidar ANUAWAR
Marco Polo Cycling Team
16.
Muhamad Adiq Husainie OTHMAN
Drapac Porsche Cycling
17.
Mohamed Shahrul MAT AMIN
18.
Herwin WIJAYA
19.
Stuart SHAW
Drapac Porsche Cycling
20.
Rattapong RUEANMAO
21.
Nawuti LIPHONGYU
22.
Pier Paolo DE NEGRI
ISD - Neri
23.
Ruslan TLEUBAYEV
24.
Reza PAHLEVY
Polygon Sweet Nice
25.
Alex CANDELARIO
Kelly Benefit Strategies
26.
Merey KHAKANKMAN
27.
Mohd Nor Rizuan ZAINAL
28.
Dmitriy GRUZDEV
AC Sparta Praha
29.
Rasoul BARATI
Giant Asia Racing Team
30.
Mohamed Zamri SALEH
31.
Amir Mustafa RUSLI
32.
Mehdi SOHRABI
Tabriz Petrochemical Cycling Team
33.
Kritsada CHANGPAD
34.
Takeshi IGARASHI
Geumsan Ginseng Asia
35.
Masahiro SHINAGAWA
Aisan Racing Team
36.
Jung Hwan YOUM
Seoul Cycling
37.
Alexis RODRIGUEZ HERNANDEZ
38.
Hafiz Rozli MOHD
Letua Cycling Team
39.
Markus EIBEGGER
Footon - Servetto
40.
Wiwatchai CHAUKHUN
41.
Edgar NOHALES NIETO
42.
Bradley HALL
Marco Polo Cycling Team
43.
Peter MCDONALD
Drapac Porsche Cycling
44.
Byeong Cheol LEE
Seoul Cycling
45.
Yeong Uk KIM
Geumsan Ginseng Asia
46.
Christoff VAN HEERDEN
MTN Energade
47.
Akmal AMRUN
48.
Eugen WACKER
Giant Asia Racing Team
49.
Patria RASTRA
Polygon Sweet Nice
50.
Alexandr SHUSHEMOIN
AC Sparta Praha
51.
Johnnie WALKER
Footon - Servetto
52.
Tonton SUSANTO
Azad University Iran
53.
Rafael VALLS FERRI
Footon - Servetto
54.
Thurakit BOONRATANATHANAKORN
55.
Mark O'BRIEN
Letua Cycling Team
56.
Farshad SALEHIAN
Azad University Iran
57.
David MCCANN
Giant Asia Racing Team
58.
Kuan Hua LAI
Giant Asia Racing Team
59.
Roman ZHIYENTAYEV
60.
Jay Robert THOMSON
Fly V Australia
61.
Matthias BRÄNDLE
Footon - Servetto
62.
Phuchong SAIUDOMSIN
Geumsan Ginseng Asia
63.
Hossein ASKARI
Tabriz Petrochemical Cycling Team
64.
Philipp LUDESCHER
Vorarlberg - Corratec
65.
Aaron DONNELLY
Team Jayco - Skins
66.
David PELL
Drapac Porsche Cycling
67.
Josef BENETSEDER
Vorarlberg - Corratec
68.
Fu XING
Marco Polo Cycling Team
69.
Nazar JUMABEKOV
AC Sparta Praha
70.
Meiyin WANG
Marco Polo Cycling Team
71.
Ruslan PIDGORNYY
ISD - Neri
72.
Yilin LIU
Marco Polo Cycling Team
73.
Pengda JIAO
Champion System - Max Success Sports
74.
Neil SHIRLEY
Kelly Benefit Strategies
75.
Ji Wen LOW
Geumsan Ginseng Asia
76.
Jacobus VENTER
MTN Energade
77.
Zachary BELL
Kelly Benefit Strategies
78.
Andrey MIZOUROV
Tabriz Petrochemical Cycling Team
79.
Christopher JENNINGS
Elite without contract
80.
Seok Kyu SUH
Seoul Cycling
81.
Yong Li NG
Letua Cycling Team
82.
José RUJANO GUILLÉN
ISD - Neri
83.
Ian MCLEOD
MTN Energade
85.
Pedro MERINO CRIADO
Footon - Servetto
86.
Amir ZARGARI
Azad University Iran
87.
Christoph SOKOLL
Vorarlberg - Corratec
88.
Bartosz HUZARSKI
ISD - Neri
89.
Raul CASTANO YUSTE
Letua Cycling Team
90.
Dan BOWMAN
Kelly Benefit Strategies
91.
Patrick LANE
Team Jayco - Skins
92.
Takeaki AYABE
Aisan Racing Team
93.
Lachlan NORRIS
Drapac Porsche Cycling
94.
Abbas SAEIDI TANHA
Azad University Iran
95.
Ali AHMAD FALLANIE
96.
Alex COUTTS
Giant Asia Racing Team
97.
Hyo suk GONG
Seoul Cycling
98.
Hari FITRIANTO
Polygon Sweet Nice
99.
Ghader MIZBANI IRANAGH
Tabriz Petrochemical Cycling Team
100.
Hui ZHANG
Champion System - Max Success Sports
101.
Gang XU
Champion System - Max Success Sports
102.
Jiong WANG
Champion System - Max Success Sports
103.
Oleksandr KVACHUK
ISD - Neri
104.
Ming Xing XUE
Champion System - Max Success Sports
105.
Rhys POLLOCK
Drapac Porsche Cycling
106.
Takumi BEPPU
Aisan Racing Team
107.
Se Yong OH
Seoul Cycling
108.
Sea Keong LOH
Marco Polo Cycling Team 00'16"
109.
Malcolm RUDOLPH
Team Jayco - Skins 00'21"
110.
Scott ZWIZANSKI
Kelly Benefit Strategies 00'23"
111.
Richard LANG
Team Jayco - Skins 00'40"
112.
Kenichi SUZUKI
Aisan Racing Team 00'45"
113.
Silvere ACKERMANN
Vorarlberg - Corratec 02'54"

Stage information

Start, finish: Stage 4. Mersing, Johor - Parit Sulong, Johor

Distance: 163.5 km

Date: 4 March 2010