Tour of Antalya 2019  |  Stage 4. Side - Antalya   

2nd edition

158 km, 24 February 2019

Rider Team Time
1.
Roy JANS
Corendon - Circus 3h26'21"
2.
Giovanni LONARDI
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
3.
Bas VAN DER KOOIJ
Monkey Town - A Block CT
4.
Riccardo MINALI
Israel Cycling Academy
5.
Stefano OLDANI
Kometa Cycling Team
6.
Davide COLNAGHI
Team Named Rocked
7.
Lucas CARSTENSEN
Bike Aid
8.
Gabriel CULLAIGH
Team Wiggins - LeCol
9.
Patryk STOSZ
CCC Development Team
10.
Maxim PISKUNOV
Fiberli Antalyaspor
11.
Rasmus HESTBEK LUND
Denmark
12.
Siim KISKONEN
Estonia
13.
Nicholas DALLA VALLE
UAE Team Emirates
14.
Tim WOLLENBERG
Team Felbermayr - Simplon - Wels
15.
Maarten DE JONGE
Monkey Town - A Block CT
16.
Mathieu VAN DER POEL
Corendon - Circus
17.
Māris BOGDANOVIČS
Interpro Cycling Academy
18.
Oguzhan TIRYAKI
Salcano - Sakarya - BB Team
19.
Alexey VOLOSHIN
Vino - Astana Motors
20.
Ahmet ÖRKEN
Salcano - Sakarya - BB Team
21.
Tobias BAYER
Tirol - KTM Cycling Team
22.
Georg ZIMMERMANN
Tirol - KTM Cycling Team
23.
Matthias KRIZEK
Team Felbermayr - Simplon - Wels
24.
Ylber SEFA
Tarteletto - Isorex
25.
Yunus Emre YILMAZ
26.
Abram STOCKMAN
Tarteletto - Isorex
27.
Daniil MARUKHIN
Astana City
28.
Timo GÜLLER
Akros - Thömus
29.
Nikita SOKOLOV
Vino - Astana Motors
30.
Manuel ZOBRIST
Akros - Thömus
31.
Conor DUNNE
Israel Cycling Academy
32.
Dušan RAJOVIĆ
Adria Mobil
33.
Damiano CIMA
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
34.
Artur ERSHOV
35.
Jonas DÖRING
Akros - Thömus
36.
Vadim PRONSKIY
Astana Pro Team
37.
Gorazd PER
Adria Mobil
38.
Daniil CHUMACHENKO
Russia
39.
Omar EL GOUZI
Tirol - KTM Cycling Team
40.
Justin PAROZ
Akros - Thömus
41.
Yauheni SOBAL
Minsk Cycling Club
42.
Michael O'LOUGHLIN
Team Wiggins - LeCol
43.
Matvey NIKITIN
Vino - Astana Motors
44.
Radoslav ROGINA
Adria Mobil
45.
Galym AKHMETOV
Astana City
46.
Otto VERGAERDE
Corendon - Circus
47.
Maxime VANTOMME
Tarteletto - Isorex
48.
Aljaz JARC
Adria Mobil
49.
Stanislau BAZHKOU
Minsk Cycling Club
50.
Jan MAAS
Leopard Pro Cycling
51.
Dinmukhammed ULYSBAYEV
Astana City
52.
Stephan RABITSCH
Team Felbermayr - Simplon - Wels
53.
Branislau SAMOILAU
Minsk Cycling Club
54.
Andi BAJC
Team Felbermayr - Simplon - Wels
55.
Andrei STEPANOV
Russia
56.
Elchin ASADOV
Lviv Cycling Team
57.
Kristers ANSONS
Amore & Vita - Prodir
58.
Vladislav DUYUNOV
Russia
59.
Ēriks Toms GAVARS
Amore & Vita - Prodir
60.
Szymon REKITA
Leopard Pro Cycling
61.
Norman VAHTRA
62.
Hiroki NISHIMURA
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
63.
Nikodemus HOLLER
Bike Aid
64.
Alexandr OVSYANNIKOV
Vino - Astana Motors
65.
Oskar NISU
Estonia
66.
Michel RIES
Kometa Cycling Team
67.
Anton KUZMIN
Astana City
68.
Markus WILDAUER
Tirol - KTM Cycling Team
69.
Adriaan JANSSEN
Monkey Town - A Block CT
70.
Sebastian RYTTERSGAARD
Denmark
71.
Kevin MOLINARI
Team Named Rocked
72.
Pierelis BELLETTA
Team Named Rocked
73.
Mads Østergaard KRISTENSEN
Denmark
74.
Rubén PLAZA MOLINA
Israel Cycling Academy
75.
Guy NIV
Israel Cycling Academy
76.
Adne VAN ENGELEN
Bike Aid
77.
Mikhail FOKIN
Russia
78.
Justin WOLF
Bike Aid
79.
Artem OVECHKIN
Terengganu Inc - TSG Cycling Team
80.
Niklas Spilcker JACOBSEN
Denmark
81.
Stepan ASTAFYEV
Vino - Astana Motors
82.
Jack BURKE
Leopard Pro Cycling
83.
Joël SUTER
Akros - Thömus
84.
Vasili STROKAU
Minsk Cycling Club
85.
Szymon TRACZ
CCC Development Team
86.
Matthieu JEANNES
Team Illuminate
87.
Siarhei PAPOK
Minsk Cycling Club
88.
Vasili BYALIAUSKI
Minsk Cycling Club
89.
Diego Pablo SEVILLA LOPEZ
Kometa Cycling Team
90.
Daniel LEHNER
Team Felbermayr - Simplon - Wels
91.
James FOUCHE
Mitchelton - Scott
92.
Sebastian KOLZE CHANGIZI
Denmark
93.
Juan Pedro LOPEZ PEREZ
Kometa Cycling Team
94.
Andrea COLNAGHI
Team Named Rocked
95.
Aaron GROSSER
Bike Aid
96.
Mark DONOVAN
Team Wiggins - LeCol
97.
Igor FROLOV
Elite without contract
98.
Hayato YOSHIDA
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
99.
Benjamin BRKIC
Team Felbermayr - Simplon - Wels
100.
Alexander KRIEGER
Leopard Pro Cycling
101.
Wim KLEIMAN
Monkey Town - A Block CT
102.
Stijn DEVOLDER
Corendon - Circus
103.
Juan CAMACHO DEL FRESNO
Kometa Cycling Team
104.
Robert SCOTT
Team Wiggins - LeCol
105.
Corentin NAVARRO
Team Wiggins - LeCol
106.
Michiel STOCKMAN
Tarteletto - Isorex
107.
Deins KAŅEPĒJS
Amore & Vita - Prodir
108.
Elias VAN BREUSSEGEM
Tarteletto - Isorex
109.
Michał PALUTA
CCC Development Team
110.
Piotr BROŻYNA
CCC Development Team
111.
Attila VALTER
CCC Development Team
112.
Benjamin PERRY
Israel Cycling Academy
113.
Hamish SCHREURS
Israel Cycling Academy 00'39"
114.
Dries DE BONDT
Corendon - Circus 01'02"
115.
Žiga HORVAT
Adria Mobil
116.
Konrad GEßNER
Leopard Pro Cycling
117.
Raman RAMANAU
Minsk Cycling Club 02'14"
118.
Kamil MAŁECKI
CCC Development Team
119.
Abdulkadir KELLECI
Bisiklet Sporunu Kalkindirma Kulübü 09'01"

Stage information

Start, finish: Stage 4. Side - Antalya

Race Type: Sprint stage

Distance: 158 km

Date: 24 February 2019