Euskal Bizikleta 2004  |  Stage 5. Abadiño (Matiena) - Arrate (Eibar)   

9th edition

132 km, 6 June 2004

Rider Team Time
1.
Roberto LAISEKA
Euskaltel - Euskadi 3h47'34"
2.
Miguel Ángel MARTIN PERDIGUERO
Saunier Duval - Prodir 22"
3.
Leonardo PIEPOLI
Saunier Duval - Prodir
4.
Roberto HERAS HERNÁNDEZ
Liberty Seguros
5.
Txema DEL OLMO
Milaneza - Maia 40"
6.
Samuel SÁNCHEZ GONZÁLEZ
Euskaltel - Euskadi 48"
7.
Unai Emilio YUS QUEREJETA
Brioches La Boulangère
8.
David LATASA
Comunidad Valenciana - Kelme
9.
José Alberto MARTÍNEZ TRINIDAD
Relax - Bodysol
10.
Luis PÉREZ RODRÍGUEZ
Cofidis, Le Crédit par Téléphone
11.
Thomas DANIELSON
Fassa Bortolo
12.
Haimar ZUBELDIA AGIRRE
Euskaltel - Euskadi
13.
Giuseppe PALUMBO
Acqua & Sapone - Caffè Mokambo 57"
14.
Gorka GONZÁLEZ LARRAÑAGA
Euskaltel - Euskadi 01'13"
15.
Koldo GIL PÉREZ
Liberty Seguros 01'20"
16.
Mikel ELGEZABAL FERNANDEZ
Costa de Almeria - Paternina 01'37"
17.
Roberto SGAMBELLURI
Vini Caldirola - Nobili Rubinetterie
18.
Peio ARREITUNANDIA QUINTERO
Café Baqué
19.
Michele SCOTTO D'ABUSCO
Lampre
20.
Daniel ATIENZA
Cofidis, Le Crédit par Téléphone
21.
Francisco José "Paco" LARA RUIZ
Costa de Almeria - Paternina
22.
Didier ROUS
Brioches La Boulangère
23.
Aitor GONZÁLEZ JIMÉNEZ
Fassa Bortolo
24.
Pablo LASTRAS GARCÍA
Illes Balears - Banesto
25.
Lander EUBA
Costa de Almeria - Paternina
26.
Ángel VICIOSO ARCOS
Liberty Seguros
27.
Bruno PIRES
Milaneza - Maia
28.
Alberto LÓPEZ DE MUNAIN
Euskaltel - Euskadi
29.
Eladio JIMÉNEZ SANCHEZ
Comunidad Valenciana - Kelme
30.
Jokin ORMAETXEA BADIOLA
Costa de Almeria - Paternina
31.
Iván Ramiro PARRA PINTO
Café Baqué
32.
Joseba ZUBELDIA AGIRRE
Euskaltel - Euskadi
33.
Anthony CHARTEAU
Brioches La Boulangère
34.
David HERRERO LLORENTE
Costa de Almeria - Paternina
35.
Aitor HERNÁNDEZ GUTIÉRREZ
Team LPR - Piacenza Management SRL
36.
David DE LA FUENTE RASILLA
Saunier Duval - Prodir
37.
Aitor OSA EIZAGUIRRE
Illes Balears - Banesto
38.
Jon DEL RIO ARTEAGA
Costa de Almeria - Paternina
39.
Simone BERTOLETTI
Lampre
40.
Valery KOBZARENKO
Acqua & Sapone - Caffè Mokambo
41.
Peter FARAZIJN
Cofidis, Le Crédit par Téléphone
42.
Gustavo DOMINGUEZ LEMOS
Relax - Bodysol
43.
Cédric VASSEUR
Cofidis, Le Crédit par Téléphone
44.
Marco PINOTTI
Lampre
45.
Iban MAYOZ ECHEVERRÍA
Relax - Bodysol
46.
Julian SANCHEZ PIMIENTA
Fassa Bortolo
47.
Lizuarte Manuel GONCALVES MARTINS
Milaneza - Maia
48.
Sergio BARBERO
Lampre
49.
Marcos Antonio SERRANO
Liberty Seguros
50.
Rubén PLAZA MOLINA
Comunidad Valenciana - Kelme

Stage information

Start, finish: Stage 5. Abadiño (Matiena) - Arrate (Eibar)

Race Type: Mountain stage

Distance: 132 km

Date: 6 June 2004