2.HC

Euskal Bizikleta 2008  |  Stage 3. Eibar - Arrate   

13th edition

150.7 km, 8 June 2008

Rider Team Time
1.
Eros CAPECCHI
Scott - American Beef 3h46'49"
2.
Igor ANTÓN HERNÁNDEZ
Euskaltel - Euskadi 00'07"
3.
Luca PIERFELICI
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 00'11"
4.
Adrián PALOMARES VILLAPLANA
Contenpolis Murcia
5.
Julian SANCHEZ PIMIENTA
Contenpolis Murcia 00'13"
6.
Giampaolo CARUSO
Ceramica Flaminia Bossini Docce
7.
Walter Fernando PEDRAZA MORALES
Tinkoff Credit Systems
8.
Massimiliano GENTILI
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
9.
Jaume ROVIRA POUS
Extremadura
10.
Daniel MORENO FERNÁNDEZ
Caisse d'Epargne 00'32"
11.
Moisés DUEÑAS NEVADO
Barloworld 00'44"
12.
Jose Antonio REDONDO RAMOS
Andalucia - Cajasur 00'49"
13.
Filippo SIMEONI
Ceramica Flaminia Bossini Docce
14.
Luis PASAMONTES RODRÍGUEZ
Caisse d'Epargne 00'52"
15.
Antonio PIEDRA PEREZ
Andalucia - Cajasur
16.
Manuel CALVENTE CORBAS
Contenpolis Murcia
17.
Jesus RAMIREZ TORRES
Extremadura 01'12"
18.
Luis León SÁNCHEZ GIL
Caisse d'Epargne
19.
José HERRADA LÓPEZ
Contenpolis Murcia
20.
Francisco Jose TERCIADO SACEDO
Extremadura 01'42"
21.
Antonio D'ANIELLO
Ceramica Flaminia Bossini Docce 01'46"
22.
Amets TXURRUKA ANSOLA
Euskaltel - Euskadi
23.
Mikel NIEVE ITURALDE
Orbea - Oreka S.D.A. 01'48"
24.
Juan OLMO MENACHO
Andalucia - Cajasur
25.
Jesús DEL NERO MONTES
Scott - American Beef 02'22"
26.
Manuel VAZQUEZ HUESO
Contenpolis Murcia
27.
José Iván GUTIÉRREZ PALACIOS
Caisse d'Epargne
28.
Eduard VORGANOV
Xacobeo Galicia 02'38"
29.
Jose Ramon TRONCOSO SOBRINO
Xacobeo Galicia 02'57"
30.
Óscar PUJOL MÚÑOZ
Burgos Monumental 03'09"
31.
Iker CAMAÑO ORTUZAR
Scott - American Beef
32.
David GARCÍA DAPENA
Xacobeo Galicia
33.
Israel PEREZ RODRIGUEZ
Extremadura
34.
Tomasz MARCZYŃSKI
Ceramica Flaminia Bossini Docce 03'55"
35.
Sergio PARDILLA BELLÓN
Burgos Monumental 04'22"
36.
Aitor HERNÁNDEZ GUTIÉRREZ
Euskaltel - Euskadi 05'05"
37.
Nikita ESKOV
Tinkoff Credit Systems 05'47"
38.
Massimo CODOL
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 06'24"
39.
Stefano GARZELLI
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 06'25"
40.
Iban MAYOZ ECHEVERRÍA
Xacobeo Galicia 07'37"
41.
Enrique Alonso SALGUEIRO
Extremadura 07'40"
42.
Egoi MARTÍNEZ DE ESTEBAN
Euskaltel - Euskadi 08'15"
43.
Giuseppe PALUMBO
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 11'52"
44.
Jorge AZANZA SOTO
Euskaltel - Euskadi
45.
Delio FERNÁNDEZ CRUZ
Xacobeo Galicia
46.
Imanol ERVITI OLLO
Caisse d'Epargne
47.
Paolo LONGO BORGHINI
Barloworld
48.
Alberto FERNANDEZ SAINZ
Xacobeo Galicia
49.
Yauheni SOBAL
Tinkoff Credit Systems
50.
Alexander GOTTFRIED
Tinkoff Credit Systems
51.
Iván MELERO COCO
Orbea - Oreka S.D.A.
52.
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS
Orbea - Oreka S.D.A.
53.
Pedro GUTIERREZ ALVAREZ
Burgos Monumental
54.
Hubert KRYS
Ceramica Flaminia Bossini Docce
55.
Jose Antonio CARRASCO RAMIREZ
Andalucia - Cajasur 12'25"
56.
Ricardo SERRANO GONZÁLEZ
Tinkoff Credit Systems 12'35"
57.
Ivan ROVNY
Tinkoff Credit Systems 16'32"
58.
Alexander AREKEEV
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
59.
Eriz RUIZ DE ERENTXUN ANTETARA
Orbea - Oreka S.D.A.
60.
Juan Javier ESTRADA RUIZ
Andalucia - Cajasur
61.
Alexander KHATUNTSEV
Tinkoff Credit Systems
62.
Francisco Jose MARTINEZ PEREZ
Andalucia - Cajasur
63.
Diego GALLEGO ARNAIZ
Burgos Monumental
64.
Raul SANTAMARTA
Burgos Monumental
65.
Claudio Jose CASAS GALLEGO
Andalucia - Cajasur
66.
Martin MATA CABELLO
Burgos Monumental
67.
David FRANCISCO DELGADO
Burgos Monumental
68.
Diego MILÁN JIMÉNEZ
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
70.
Javier ECHARRI MARIN
Contenpolis Murcia
71.
Raúl ALARCÓN GARCÍA
Scott - American Beef
72.
Luis Ángel MATÉ MARDONES
Andalucia - Cajasur
73.
Aitor PEREZ ARRIETA
Extremadura
74.
Xabat OCHOTORENA ARRARAS
Extremadura
75.
Andres Sergio DE LIS
Orbea - Oreka S.D.A.
76.
Ignacio SARABIA DIAZ
Extremadura
77.
Baden COOKE
Barloworld
78.
Unai URIBARRI
Orbea - Oreka S.D.A.
79.
Diego CACCIA
Barloworld
80.
Igor ROMERO ETXEBARRIA
Orbea - Oreka S.D.A.

Stage information

Start, finish: Stage 3. Eibar - Arrate

Race Type: Mountain stage

Distance: 150.7 km

Date: 8 June 2008