2.HC

Euskal Bizikleta 2008  |  Stage 2. Agurain - Agurain   

13th edition

162.7 km, 7 June 2008

Rider Team Time
1.
Koldo FERNÁNDEZ DE LARREA
Euskaltel - Euskadi 4h02'35"
2.
Baden COOKE
Barloworld
3.
José Joaquín ROJAS GIL
Caisse d'Epargne
4.
Antonio D'ANIELLO
Ceramica Flaminia Bossini Docce
5.
Cristiano FUMAGALLI
Ceramica Flaminia Bossini Docce
6.
Diego MILÁN JIMÉNEZ
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
7.
Daniel MORENO FERNÁNDEZ
Caisse d'Epargne
8.
Nikita ESKOV
Tinkoff Credit Systems
9.
Jose Antonio CARRASCO RAMIREZ
Andalucia - Cajasur
10.
Luis PASAMONTES RODRÍGUEZ
Caisse d'Epargne
11.
Jaume ROVIRA POUS
Extremadura
12.
Igor ANTÓN HERNÁNDEZ
Euskaltel - Euskadi
13.
Julian SANCHEZ PIMIENTA
Contenpolis Murcia
14.
Daryl IMPEY
Barloworld
15.
Iban MAYOZ ECHEVERRÍA
Xacobeo Galicia
16.
Massimiliano GENTILI
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
17.
José HERRADA LÓPEZ
Contenpolis Murcia
18.
José Iván GUTIÉRREZ PALACIOS
Caisse d'Epargne
19.
Eros CAPECCHI
Scott - American Beef
20.
Giampaolo CARUSO
Ceramica Flaminia Bossini Docce
21.
Luis Ángel MATÉ MARDONES
Andalucia - Cajasur
22.
Mathieu DRUJON
Caisse d'Epargne
23.
Manuel VAZQUEZ HUESO
Contenpolis Murcia
24.
Francisco Jose TERCIADO SACEDO
Extremadura
25.
Stefano GARZELLI
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
26.
José Alberto BENÍTEZ ROMÁN
Scott - American Beef
27.
Israel PEREZ RODRIGUEZ
Extremadura
28.
Adrián PALOMARES VILLAPLANA
Contenpolis Murcia
29.
Luca PIERFELICI
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
30.
Alexander GOTTFRIED
Tinkoff Credit Systems
31.
Tomasz MARCZYŃSKI
Ceramica Flaminia Bossini Docce
32.
Aitor PEREZ ARRIETA
Extremadura
33.
Luis León SÁNCHEZ GIL
Caisse d'Epargne
34.
Paolo LONGO BORGHINI
Barloworld
35.
Jesús DEL NERO MONTES
Scott - American Beef
36.
Martin MATA CABELLO
Burgos Monumental
37.
Alberto FERNANDEZ SAINZ
Xacobeo Galicia
38.
David GARCÍA DAPENA
Xacobeo Galicia
39.
Ivan ROVNY
Tinkoff Credit Systems
40.
Massimo CODOL
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
41.
Iker CAMAÑO ORTUZAR
Scott - American Beef
42.
Moisés DUEÑAS NEVADO
Barloworld
43.
Eduard VORGANOV
Xacobeo Galicia
44.
Diego GALLEGO ARNAIZ
Burgos Monumental
45.
John Lee AUGUSTYN
Barloworld
46.
Juan OLMO MENACHO
Andalucia - Cajasur
47.
Antonio PIEDRA PEREZ
Andalucia - Cajasur
48.
Egoi MARTÍNEZ DE ESTEBAN
Euskaltel - Euskadi
49.
Claudio Jose CASAS GALLEGO
Andalucia - Cajasur
50.
Mikel NIEVE ITURALDE
Orbea - Oreka S.D.A.
51.
Giuseppe PALUMBO
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
52.
Jesus RAMIREZ TORRES
Extremadura
53.
Delio FERNÁNDEZ CRUZ
Xacobeo Galicia
54.
Jose Antonio REDONDO RAMOS
Andalucia - Cajasur
55.
Alexander KHATUNTSEV
Tinkoff Credit Systems
56.
Jorge AZANZA SOTO
Euskaltel - Euskadi
57.
Raul SANTAMARTA
Burgos Monumental
58.
Imanol ERVITI OLLO
Caisse d'Epargne
59.
Hubert KRYS
Ceramica Flaminia Bossini Docce
60.
Filippo SIMEONI
Ceramica Flaminia Bossini Docce
61.
Luigi SESTILI
Ceramica Flaminia Bossini Docce
62.
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS
Orbea - Oreka S.D.A.
63.
Diego CACCIA
Barloworld
64.
Juan Javier ESTRADA RUIZ
Andalucia - Cajasur
65.
Jose Ramon TRONCOSO SOBRINO
Xacobeo Galicia
66.
Walter Fernando PEDRAZA MORALES
Tinkoff Credit Systems
67.
Amets TXURRUKA ANSOLA
Euskaltel - Euskadi
68.
Eriz RUIZ DE ERENTXUN ANTETARA
Orbea - Oreka S.D.A.
69.
Beñat INTXAUSTI ELORRIAGA
Scott - American Beef
70.
Manuel CALVENTE CORBAS
Contenpolis Murcia
71.
Iván MELERO COCO
Orbea - Oreka S.D.A.
72.
Alexander AREKEEV
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
73.
Ignacio SARABIA DIAZ
Extremadura 00'26"
74.
Xabat OCHOTORENA ARRARAS
Extremadura
75.
Daniele CONTRINI
Tinkoff Credit Systems 00'54"
76.
Francisco Jose MARTINEZ PEREZ
Andalucia - Cajasur 01'05"
77.
Ricardo SERRANO GONZÁLEZ
Tinkoff Credit Systems 03'08"
78.
Ermanno CAPELLI
Scott - American Beef 08'21"
79.
Raúl ALARCÓN GARCÍA
Scott - American Beef
80.
Christopher FROOME
Barloworld
81.
David FRANCISCO DELGADO
Burgos Monumental
82.
Yauheni SOBAL
Tinkoff Credit Systems
83.
Umberto NARDECCHIA
Ceramica Flaminia Bossini Docce
84.
Sergio PARDILLA BELLÓN
Burgos Monumental
85.
Hector GONZALEZ BAEZA
Scott - American Beef
86.
Enrique Alonso SALGUEIRO
Extremadura
87.
Aitor HERNÁNDEZ GUTIÉRREZ
Euskaltel - Euskadi
88.
Fabrice PATANCHON
Caisse d'Epargne
89.
Pedro GUTIERREZ ALVAREZ
Burgos Monumental
90.
Unai URIBARRI
Orbea - Oreka S.D.A. 14'30"
91.
Igor ROMERO ETXEBARRIA
Orbea - Oreka S.D.A.
92.
Andres Sergio DE LIS
Orbea - Oreka S.D.A.
93.
Andoni LAFUENTE
Euskaltel - Euskadi
94.
Javier ECHARRI MARIN
Contenpolis Murcia
95.
Eloy TERUEL ROVIRA
Contenpolis Murcia
96.
Óscar PUJOL MÚÑOZ
Burgos Monumental

Stage information

Start, finish: Stage 2. Agurain - Agurain

Distance: 162.7 km

Date: 7 June 2008