2.HC

Euskal Bizikleta 2008  |  Stage 1. Bakio - Bakio   

13th edition

154 km, 6 June 2008

Rider Team Time
1.
Julian SANCHEZ PIMIENTA
Contenpolis Murcia 3h48'21"
2.
Giampaolo CARUSO
Ceramica Flaminia Bossini Docce
3.
Eros CAPECCHI
Scott - American Beef
4.
Jaume ROVIRA POUS
Extremadura
5.
Igor ANTÓN HERNÁNDEZ
Euskaltel - Euskadi
6.
Luis PASAMONTES RODRÍGUEZ
Caisse d'Epargne
7.
Filippo SIMEONI
Ceramica Flaminia Bossini Docce
8.
Massimiliano GENTILI
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
9.
Adrián PALOMARES VILLAPLANA
Contenpolis Murcia
10.
Luca PIERFELICI
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 00'02"
11.
Daniel MORENO FERNÁNDEZ
Caisse d'Epargne 3h48'21"
12.
Luigi SESTILI
Ceramica Flaminia Bossini Docce 01'15"
13.
Mikel NIEVE ITURALDE
Orbea - Oreka S.D.A.
14.
Massimo CODOL
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
15.
José HERRADA LÓPEZ
Contenpolis Murcia
16.
Antonio PIEDRA PEREZ
Andalucia - Cajasur
17.
Alberto FERNANDEZ SAINZ
Xacobeo Galicia
18.
Manuel CALVENTE CORBAS
Contenpolis Murcia
19.
Pedro GUTIERREZ ALVAREZ
Burgos Monumental
20.
Jose Antonio REDONDO RAMOS
Andalucia - Cajasur
21.
Aitor PEREZ ARRIETA
Extremadura
22.
Alexander AREKEEV
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
24.
Luis León SÁNCHEZ GIL
Caisse d'Epargne
25.
Francisco Jose TERCIADO SACEDO
Extremadura
26.
John Lee AUGUSTYN
Barloworld
27.
Alexander GOTTFRIED
Tinkoff Credit Systems 02'04"
28.
Claudio Jose CASAS GALLEGO
Andalucia - Cajasur 03'53"
29.
Jesús DEL NERO MONTES
Scott - American Beef
30.
Jose Ramon TRONCOSO SOBRINO
Xacobeo Galicia
31.
Walter Fernando PEDRAZA MORALES
Tinkoff Credit Systems
32.
Manuel VAZQUEZ HUESO
Contenpolis Murcia
33.
José Joaquín ROJAS GIL
Caisse d'Epargne 05'41"
34.
David FRANCISCO DELGADO
Burgos Monumental
35.
Yauheni SOBAL
Tinkoff Credit Systems
36.
Diego CACCIA
Barloworld
37.
Iker CAMAÑO ORTUZAR
Scott - American Beef
38.
Beñat INTXAUSTI ELORRIAGA
Scott - American Beef
39.
Juan OLMO MENACHO
Andalucia - Cajasur
40.
David GARCÍA DAPENA
Xacobeo Galicia
41.
José Iván GUTIÉRREZ PALACIOS
Caisse d'Epargne
42.
Eduard VORGANOV
Xacobeo Galicia
43.
Antonio D'ANIELLO
Ceramica Flaminia Bossini Docce
44.
Paolo LONGO BORGHINI
Barloworld
45.
Javier ECHARRI MARIN
Contenpolis Murcia 07'09"
46.
Jesus RAMIREZ TORRES
Extremadura
47.
Amets TXURRUKA ANSOLA
Euskaltel - Euskadi 08'45"
48.
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS
Orbea - Oreka S.D.A.
49.
Israel PEREZ RODRIGUEZ
Extremadura
50.
Delio FERNÁNDEZ CRUZ
Xacobeo Galicia
51.
Christopher FROOME
Barloworld
52.
Tomasz MARCZYŃSKI
Ceramica Flaminia Bossini Docce
53.
Stefano GARZELLI
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 08'47"
54.
Francesco MASCIARELLI
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
55.
Alexander KHATUNTSEV
Tinkoff Credit Systems
56.
Andres Sergio DE LIS
Orbea - Oreka S.D.A. 10'42"
57.
Ivan ROVNY
Tinkoff Credit Systems 11'25"
58.
Imanol ERVITI OLLO
Caisse d'Epargne
59.
Diego GALLEGO ARNAIZ
Burgos Monumental
60.
Ricardo SERRANO GONZÁLEZ
Tinkoff Credit Systems
61.
Umberto NARDECCHIA
Ceramica Flaminia Bossini Docce 13'20"
62.
Ignacio SARABIA DIAZ
Extremadura
63.
Diego MILÁN JIMÉNEZ
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
64.
Óscar PUJOL MÚÑOZ
Burgos Monumental
65.
Iban MAYOZ ECHEVERRÍA
Xacobeo Galicia
66.
Nikita ESKOV
Tinkoff Credit Systems
67.
Egoi MARTÍNEZ DE ESTEBAN
Euskaltel - Euskadi
68.
Iván MELERO COCO
Orbea - Oreka S.D.A. 16'55"
69.
Francisco Jose MARTINEZ PEREZ
Andalucia - Cajasur 17'16"
70.
Raúl ALARCÓN GARCÍA
Scott - American Beef
71.
Martin MATA CABELLO
Burgos Monumental
72.
José Alberto BENÍTEZ ROMÁN
Scott - American Beef
73.
Jose Antonio CARRASCO RAMIREZ
Andalucia - Cajasur
74.
Baden COOKE
Barloworld
75.
Fabrice PATANCHON
Caisse d'Epargne
76.
Daniele CONTRINI
Tinkoff Credit Systems
77.
Giuseppe PALUMBO
Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 20'03"
78.
Hubert KRYS
Ceramica Flaminia Bossini Docce
79.
Juan Javier ESTRADA RUIZ
Andalucia - Cajasur
80.
Raul SANTAMARTA
Burgos Monumental
81.
Sergio PARDILLA BELLÓN
Burgos Monumental
82.
Unai URIBARRI
Orbea - Oreka S.D.A.
83.
Eloy TERUEL ROVIRA
Contenpolis Murcia
84.
Luis Ángel MATÉ MARDONES
Andalucia - Cajasur
85.
Eriz RUIZ DE ERENTXUN ANTETARA
Orbea - Oreka S.D.A.
86.
Jorge AZANZA SOTO
Euskaltel - Euskadi
87.
Andoni LAFUENTE
Euskaltel - Euskadi
88.
Daryl IMPEY
Barloworld
89.
Aitor HERNÁNDEZ GUTIÉRREZ
Euskaltel - Euskadi
90.
Ermanno CAPELLI
Scott - American Beef
91.
Koldo FERNÁNDEZ DE LARREA
Euskaltel - Euskadi
93.
Xabat OCHOTORENA ARRARAS
Extremadura
94.
Enrique Alonso SALGUEIRO
Extremadura
95.
Hector GONZALEZ BAEZA
Scott - American Beef
96.
Cristiano FUMAGALLI
Ceramica Flaminia Bossini Docce
97.
Mathieu DRUJON
Caisse d'Epargne
98.
Serafin MARTINEZ
Xacobeo Galicia

Stage information

Start, finish: Stage 1. Bakio - Bakio

Distance: 154 km

Date: 6 June 2008