SPP

Vuelta a España 1985  |  Stage 12. Andorra - Estació d'esquí de Pal (ITT)   

40th edition

16 km, 5 May 1985

Rider Team Time
1.
José Francisco RODRÍGUEZ MALDONADO
Zor - Gemeaz Cusin 34'54"
2.
Robert MILLAR
Peugeot - Shell - Michelin 00'10"
3.
Luis HERRERA
Varta - Café de Colombia - Mavic 00'14"
4.
Julián GOROSPE
Reynolds - TS Batteries 00'36"
5.
Antonio COLL
Teka 00'41"
6.
Antonio AGUDELO
Varta - Café de Colombia - Mavic 00'49"
7.
Pablo WILCHES
Varta - Café de Colombia - Mavic 00'57"
8.
Pedro DELGADO
Seat - Orbea 01'17"
9.
Fabio PARRA
Varta - Café de Colombia - Mavic 01'26"
10.
Sean KELLY
Skil - Sem - Kas - Miko 01'46"
11.
Éric CARITOUX
Skil - Sem - Kas - Miko
12.
Ángel DE LAS HERAS
Hueso Chocolates 01'51"
13.
Pello RUIZ CABESTANY
Seat - Orbea 02'06"
14.
Ivan IVANOV
Individual
15.
Reimund DIETZEN
Teka 02'10"
16.
Pascal SIMON
Peugeot - Shell - Michelin 02'12"
17.
Álvaro PINO
Zor - Gemeaz Cusin 02'13"
18.
Vicente BELDA
Kelme 02'21"
19.
Faustino RUPÉREZ
Zor - Gemeaz Cusin 02'41"
20.
Guillermo DE LA PEÑA GARRIDO
Hueso Chocolates 02'42"
21.
Martín RAMÍREZ
Varta - Café de Colombia - Mavic 02'47"
22.
Gerard VELDSCHOLTEN
Panasonic 02'52"
23.
Alfonso FLORES ORTIZ
Varta - Café de Colombia - Mavic
24.
Éric GUYOT
Skil - Sem - Kas - Miko 02'59"
25.
Iñaki GASTÓN
Reynolds - TS Batteries 03'03"
26.
Dominique GARDE
Skil - Sem - Kas - Miko 03'09"
27.
Samuel CABRERA CASTAÑEDA
Varta - Café de Colombia - Mavic 03'23"
28.
Celestino PRIETO
Reynolds - TS Batteries 03'36"
29.
Adelino TEIXEIRA
Lousa - Trinaranjus - Akai 03'38"
30.
José Luis NAVARRO MARTÍNEZ
Zor - Gemeaz Cusin 03'43"
31.
Jean-René BERNAUDEAU
Fagor
32.
Gilles MAS
Skil - Sem - Kas - Miko 03'44"
33.
Juan Tomás MARTÍNEZ
Hueso Chocolates 03'45"
34.
Juan MARTINEZ OLIVER
Dormilon 03'46"
36.
Pierre BAZZO
Fagor 03'47"
37.
José RECIO ARIZA
Kelme 04'10"
38.
Gianni ZOLA
Supermercati Brianzoli 04'17"
39.
Andrei TOPORISHEV
Individual 04'19"
40.
Manuel CUNHA
Lousa - Trinaranjus - Akai 04'21"
41.
Arsenio GONZALEZ
Kelme 04'27"
42.
Mariano SÁNCHEZ MARTÍNEZ
Kelme 04'28"
43.
Ronan PENSEC
Peugeot - Shell - Michelin 04'30"
44.
Aleksandr OSIPOV
Individual 04'36"
45.
José Luis LAGUÍA
Reynolds - TS Batteries 04'37"
46.
Francisco ESPINOSA
Dormilon 04'41"
47.
Frédéric BRUN
Peugeot - Shell - Michelin 04'42"
48.
Marc DURANT
Zor - Gemeaz Cusin 04'47"
49.
Isidro JUÁREZ
Hueso Chocolates 04'49"
50.
Jon Koldo URIEN
Hueso Chocolates 04'50"
51.
Bernardo ALFONSEL
Kelme 04'56"
52.
Theo DE ROOIJ
Panasonic 05'05"
53.
Miguel Ángel IGLESIAS
Kelme 05'06"
54.
Guido BEYENS
Safir - Van de Ven 05'07"
55.
Federico ECHAVE
Teka 05'13"
56.
Yuri BARINOV
Individual 05'14"
57.
Ronny VAN HOLEN
Safir - Van de Ven
58.
Jacinto PAULINHO
Lousa - Trinaranjus - Akai 05'24"
59.
Luis DOMINGOS
Lousa - Trinaranjus - Akai
60.
Sergei JERMACHENKO
Individual 05'27"
61.
Patrick VERSCHUEREN
Safir - Van de Ven 05'28"
62.
Carlos Maria JARAMILLO
Varta - Café de Colombia - Mavic 05'29"
63.
Vladimir MALAKHOV
Individual 05'31"
64.
Jean-Claude GARDE
Skil - Sem - Kas - Miko 05'33"
65.
Jean-Claude BAGOT
Fagor 05'34"
66.
Gianbattista BARONCHELLI
Supermercati Brianzoli 05'35"
67.
Carlos HERNÁNDEZ BAILO
Reynolds - TS Batteries 05'37"
68.
Eduardo CHOZAS
Reynolds - TS Batteries 05'38"
69.
Gilbert DUCLOS-LASSALLE
Peugeot - Shell - Michelin 05'39"
70.
Enrique AJA
Reynolds - TS Batteries 05'40"
71.
Jesus ALONSO ORTEGA
Zor - Gemeaz Cusin 05'44"
72.
Guillermo ARENAS
Reynolds - TS Batteries 05'49"
73.
José Rafael GARCIA
Dormilon 05'56"
74.
Sabino ANGOITIA GAZTELU
Hueso Chocolates 05'58"
75.
Ricardo ZÚÑIGA
Seat - Orbea 06'01"
76.
Benjamin CARVALHO
Lousa - Trinaranjus - Akai 06'07"
77.
Jeronimo IBAÑEZ ESCRIBANO
Seat - Orbea
78.
Nikolay KOSYAKOV
Individual
79.
Vladimír VOLOSHIN
Individual 06'11"
80.
Antonio BEVILACQUA
Supermercati Brianzoli 06'12"
81.
Anastasio GRECIANO
Seat - Orbea 06'14"
82.
Carlos FERREIRA
Lousa - Trinaranjus - Akai 06'15"
83.
Régis CLÈRE
Peugeot - Shell - Michelin 06'18"
84.
Miguel Ángel IGLESIAS
Kelme 06'19"
85.
Sean YATES
Peugeot - Shell - Michelin
86.
Jesús RODRÍGUEZ RODRÍGUEZ
Dormilon 06'23"
87.
Mathieu HERMANS
Seat - Orbea 06'24"
88.
Pedro Luis DIAZ ZABALA
Teka 06'30"
89.
François LEMARCHAND
Fagor 06'31"
90.
Manuel ZEFERINO
Zor - Gemeaz Cusin 06'32"
91.
Francis CASTAING
Peugeot - Shell - Michelin
92.
Carlos MACHIN
Hueso Chocolates 06'33"
93.
Jesús HERNÁNDEZ ÚBEDA
Reynolds - TS Batteries 06'36"
94.
Giovanni MANTOVANI
Supermercati Brianzoli
95.
Jokin MÚJIKA
Seat - Orbea 06'37"
96.
Claudio CORTI
Supermercati Brianzoli 06'41"
97.
Javier CASTELLAR
Kelme 06'42"
98.
Joao PAULO
Lousa - Trinaranjus - Akai
99.
Jose Joaquim COSTA POEIRA
Lousa - Trinaranjus - Akai 06'44"
100.
Maurizio COLOMBO
Supermercati Brianzoli
101.
Marc VAN GEEL
Safir - Van de Ven 06'46"
102.
Ángel José SARRAPIO
Teka 06'50"
103.
Herman FRISON
Safir - Van de Ven 06'51"
104.
Miguel INDURÁIN
Reynolds - TS Batteries 06'52"
105.
Faustino CUELI
Teka 06'54"
106.
Ángel CAMARILLO
Zor - Gemeaz Cusin 06'56"
107.
José Luis LAGUÍA
Reynolds - TS Batteries 07'05"
108.
Éric LOUVEL
Peugeot - Shell - Michelin 07'09"
109.
Philippe POISSONNIER
Skil - Sem - Kas - Miko 07'10"
110.
Jesús SUÁREZ CUEVA
Hueso Chocolates 07'11"
111.
Juri PERUNOVSKI
Individual 07'16"
112.
Francisco CARO
Dormilon 07'17"
113.
Jose Maria GONZALEZ BARCALA
Teka 07'20"
114.
Fons DE WOLF
Fagor 07'23"
116.
Jacques BOSSIS
Fagor 07'27"
117.
Alfredo CHINETTI
Supermercati Brianzoli 07'30"
118.
Juan Alberto REIG
Dormilon 07'35"
119.
Antonio FERRETTI
Supermercati Brianzoli 07'37"
120.
Francisco LÓPEZ GONZALVO
Kelme 07'41"
121.
Modesto URRUTIBEAZCOA
Teka 07'46"
122.
José Maria MORENO RAMÍREZ
Dormilon 07'58"
123.
René MARTENS
Fagor 07'59"
124.
Walter PLANCKAERT
Panasonic 08'04"
125.
Eddy PLANCKAERT
Panasonic 08'12"
126.
Guy GALLOPIN
Skil - Sem - Kas - Miko 08'15"
127.
Camillo SANTOS RAMOS
Dormilon 09'06"
128.
Noël DEJONCKHEERE
Teka 09'41"
129.
Werner DEVOS
Safir - Van de Ven 10'41"
GC Leader

Stage information

Start, finish: Stage 12. Andorra - Estació d'esquí de Pal (ITT)

Race Type: Mountain stage

Distance: 16 km

Date: 5 May 1985