2.HC

Euskal Bizikleta 2006  |  Stage 5. ETB (Iurreta) - Arrate (Eibar)   

11th edition

157.5 km, 4 June 2006

Rider Team Time
1.
David HERRERO LLORENTE
Euskaltel - Euskadi 4h13'32"
2.
Koldo GIL PÉREZ
Saunier Duval - Prodir 00'08"
3.
Peio ARREITUNANDIA QUINTERO
Barloworld 00'16"
4.
Andrea TONTI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
5.
Adolfo GARCÍA QUESADA
Andalucia - Paul Versan
6.
Alexander EFIMKIN
Barloworld 00'36"
7.
Amets TXURRUKA ANSOLA
Barloworld
8.
Haimar ZUBELDIA AGIRRE
Euskaltel - Euskadi
9.
Jesús DEL NERO MONTES
3 Molinos Resort
10.
Rinaldo NOCENTINI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo 00'48"
11.
Giuseppe MURAGLIA
Team L.P.R. 01'01"
12.
Aitor OSA EIZAGUIRRE
Astana - Würth Team
13.
José Adrián BONILLA
Comunidad Valenciana 01'22"
14.
Joseba BELOKI DORRONSORO
Astana - Würth Team 01'23"
15.
Rodrigo GARCIA RENA
Kaiku 01'39"
16.
Aaron VILLEGAS TRAPAGA
Orbea
17.
Samuel PLOUHINEC
Agritubel
18.
Pedro Luis MARICHALAR FERNÁNDEZ
Andalucia - Paul Versan
19.
Adrián PALOMARES VILLAPLANA
Kaiku
20.
José Antonio PECHARROMÁN
Comunidad Valenciana
21.
Dionisio GALPARSORO MARTINEZ
Kaiku
22.
Jesus RAMIREZ TORRES
Spiuk - Extremadura
23.
Francisco José VENTOSO ALBERDI
Saunier Duval - Prodir
24.
José Miguel ELIAS GALINDO
Relax - Gam 02'11"
25.
Oleksandr KVACHUK
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli 02'14"
26.
Juan GOMIS LÓPEZ
Comunidad Valenciana 02'15"
27.
Konstantin KLYUEV
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli 02'42"
28.
Aitor PEREZ ARRIETA
Caisse d'Epargne - Illes Baleares 02'53"
29.
David LATASA
Comunidad Valenciana 02'55"
30.
Ruben OARBEASCOA ISPIZUA
Kaiku
31.
Francisco Jose TERCIADO SACEDO
Relax - Gam 02'58"
32.
Unai ETXEBARRIA
Euskaltel - Euskadi 03'07"
33.
Joseba ZUMETA ETXABE
Orbea 04'17"
34.
Alberto FERNANDEZ DE LA PUEBLA RAMOS
Saunier Duval - Prodir
35.
Gustavo DOMINGUEZ LEMOS
Orbea
36.
Jose Antonio ARROYO RAMIREZ
Spiuk - Extremadura
37.
David DE LA FUENTE RASILLA
Saunier Duval - Prodir
38.
Julian SANCHEZ PIMIENTA
Comunidad Valenciana
39.
Rubén PÉREZ MORENO
Euskaltel - Euskadi 04'35"
40.
Rafael CASERO MORENO
3 Molinos Resort 04'44"
41.
Leonardo MOSER
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
42.
Assan BAZAYEV
Astana - Würth Team
43.
Paolo BAILETTI
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli 04'45"
44.
Martin MATA CABELLO
Grupo Nicolas Mateos 04'47"
45.
Juan OLMO MENACHO
Andalucia - Paul Versan
46.
Juan Pablo MAGALLANES ARANDA
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli
47.
Jose Mario ALMAGRO VALERO
Relax - Gam
48.
Carlos José OCHOA
Team L.P.R. 04'50"
49.
Jorge AZANZA SOTO
Kaiku 05'38"
50.
Iñigo LANDALUZE INTXAURRAGA
Euskaltel - Euskadi 06'18"
51.
Ángel VICIOSO ARCOS
Astana - Würth Team 06'21"
52.
Dailos Manuel DIAZ ARMAS
Orbea
53.
Aivaras BARANAUSKAS
Agritubel 06'22"
54.
Stephane BERGES
Agritubel
55.
Iker LEONET IZA
Caisse d'Epargne - Illes Baleares 06'36"
56.
Luis PEREZ ROMERO
Andalucia - Paul Versan 07'38"
57.
Gorka VERDUGO MARCOTEGUI
Euskaltel - Euskadi 08'01"
58.
Pablo LASTRAS GARCÍA
Caisse d'Epargne - Illes Baleares 09'17"
59.
Francisco Jose MARTINEZ PEREZ
Andalucia - Paul Versan
60.
Josu MONDELO DIAZ
Spiuk - Extremadura
61.
Raffaele FERRARA
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli 09'22"
62.
Samuel SÁNCHEZ GONZÁLEZ
Euskaltel - Euskadi 09'23"
63.
Marco OSELLA
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli 10'03"
64.
Ryan COX
Barloworld 10'06"
65.
Andrea MASCIARELLI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
66.
Giampaolo CHEULA
Barloworld 10'08"
67.
Pablo DE PEDRO GARCIA
Grupo Nicolas Mateos 10'40"
68.
Ruben LORCA JIMENEZ
3 Molinos Resort 11'55"
69.
Victor HERNANDEZ BEATA
Grupo Nicolas Mateos
70.
Xabat OCHOTORENA ARRARAS
Orbea 11'57"
71.
Jose Luis MARTINEZ JIMENEZ
Comunidad Valenciana
72.
Igor ANTÓN HERNÁNDEZ
Euskaltel - Euskadi
73.
Jose Antonio REDONDO RAMOS
Astana - Würth Team
74.
Mikel ARTETXE GEZURAGA
3 Molinos Resort
75.
David ETXEBARRIA ALKORTA
Astana - Würth Team 12'00"
76.
Mathieu PERGET
Caisse d'Epargne - Illes Baleares 12'43"

Stage information

Start, finish: Stage 5. ETB (Iurreta) - Arrate (Eibar)

Distance: 157.5 km

Date: 4 June 2006