2.1

Sibiu Cycling Tour 2013  |  Stage 3a. Cisnădie - Sibio (Muzeul Tehnicii Populare)   

1st edition

11.4 km, 14 July 2013

Rider Team Time
1.
Stefan SCHUMACHER
Christina Watches - Onfone 14'05"
2.
Andriy VASYLYUK
Kolss Cycling Team 00'12"
3.
Mateusz TACIAK
CCC Polsat Polkowice 00'14"
4.
Sergiy LAGKUTI
Kolss Cycling Team 00'19"
5.
Adrian KUREK
CCC Polsat Polkowice 00'22"
6.
Nikolay MIHAYLOV
CCC Polsat Polkowice 00'24"
7.
Denys KOSTYUK
Kolss Cycling Team 00'25"
8.
Péter KUSZTOR
Utensilnord Ora24.eu 00'30"
9.
Davide REBELLIN
CCC Polsat Polkowice
10.
Victor DE LA PARTE
SP Tableware 00'31"
11.
Vitaliy POPKOV
ISD Continental Team 00'34"
12.
Olivier PARDINI
Veranda's Willems 00'35"
13.
Omar BERTAZZO
Androni Giocattoli - Venezuela
14.
Jimmi SØRENSEN
Christina Watches - Onfone 00'38"
15.
Matteo DI SERAFINO
Androni Giocattoli - Venezuela 00'40"
16.
Lukas PÖSTLBERGER
Team Gourmetfein Simplon 00'41"
17.
Matija KVASINA
Team Gourmetfein Simplon
18.
Dmytro KRIVTSOV
ISD Continental Team 00'43"
19.
Constantino ZABALLA GUTIÉRREZ
Christina Watches - Onfone
20.
Maroš KOVÁČ
Dukla Trencin Trek 00'44"
21.
Markus EIBEGGER
Team Gourmetfein Simplon 00'45"
22.
Nicolai TANOVITCHII
Tusnad Cycling Team 00'46"
23.
Jacek MORAJKO
CCC Polsat Polkowice 00'47"
24.
Oleksandr KVACHUK
Kolss Cycling Team
25.
Łukasz OWSIAN
CCC Polsat Polkowice
26.
Matthias PLARRE
LKT Team Brandenburg 00'51"
27.
Andriy KHRIPTA
Kolss Cycling Team 00'53"
28.
Sebastian DECKERT
LKT Team Brandenburg
29.
Alessandro MALAGUTI
Androni Giocattoli - Venezuela 00'55"
30.
Carl SOBALLA
LKT Team Brandenburg 00'56"
31.
Zsolt DÉR
Utensilnord Ora24.eu
32.
Krisztián LOVASSY
Utensilnord Ora24.eu 00'59"
33.
Juriy VASYLIV
LKT Team Brandenburg 01'01"
34.
Floris SMEYERS
Veranda's Willems 01'03"
35.
Matej JURČO
Dukla Trencin Trek
36.
Sergiu CIOBAN
Tusnad Cycling Team 01'04"
37.
Rida CADOR
Utensilnord Ora24.eu 01'06"
38.
Yuriy AGARKOV
ISD Continental Team
39.
Jean Albert CARNEVALI
Veranda's Willems 01'11"
40.
Niels VANDYCK
Veranda's Willems 01'12"
41.
Oleksandr SHEYDYK
ISD Continental Team 01'14"
42.
Frederik WILMANN
Christina Watches - Onfone
43.
Sergio CARRASCO GARCIA
Tusnad Cycling Team 01'17"
44.
Oleg BERDOS
Tusnad Cycling Team 01'18"
45.
Neofytos SAKELLARIDIS MANGOURAS
SP Tableware 01'19"
46.
Paavo PAAJANEN
Team Differdange - Losch
47.
César BIHEL
Team Differdange - Losch 01'21"
48.
Maksym VASILYEV
ISD Continental Team 01'22"
49.
Anatoliy PAKTHUSOV
ISD Continental Team
50.
Salvador GUARDIOLA TORA
Team Differdange - Losch 01'23"
51.
Gediminas KAUPAS
Team Differdange - Losch
52.
Sergio FERRARI
Veranda's Willems 01'24"
53.
Adrian HONKISZ
CCC Polsat Polkowice
54.
Bartosz ZAJAC
TC Chrobry Lasocki Glogow 01'25"
55.
Francisco José PACHECO TORRES
Christina Watches - Onfone
56.
Volodymyr ZAGORODNY
Kolss Cycling Team 01'26"
57.
Alexandr BRAICO
Tusnad Cycling Team
58.
Jānis DAKTERIS
Team Differdange - Losch
59.
Giairo ERMETI
Androni Giocattoli - Venezuela
60.
Tobias KNAUP
LKT Team Brandenburg 01'28"
61.
Peter VAN DIJK
SP Tableware 01'29"
62.
Roman BRONIŠ
Dukla Trencin Trek 01'32"
63.
Christian HELMIG
Team Differdange - Losch 01'35"
64.
Oleksandr PREVAR
Kolss Cycling Team
65.
Ábel KENYERES
Utensilnord Ora24.eu 01'36"
66.
Peter PALOTAI
Utensilnord Ora24.eu 01'37"
67.
Johannes HERRMANN
LKT Team Brandenburg
68.
Carol Eduard NOVAK
Tusnad Cycling Team
69.
Matej MARIN
Team Gourmetfein Simplon 01'38"
70.
Joaquin SOBRINO MARTINEZ
SP Tableware 01'43"
71.
Jovan ZEKAVICA
01'45"
72.
Sigurd NESSET
Froy - Bianchi 01'48"
73.
Milos BORISAVLJEVIC
74.
Konrad ZATORSKI
TC Chrobry Lasocki Glogow
75.
Daniele ALDEGHERI
Christina Watches - Onfone
76.
Ivan STEVIĆ
Tusnad Cycling Team 01'49"
77.
Martin MAHĎAR
Dukla Trencin Trek 01'51"
78.
Marko DANILOVIC
79.
Stefan STEFANOVIC
01'55"
80.
Esad HASANOVIĆ
01'56"
81.
Adam MAJOREK
TC Chrobry Lasocki Glogow 01'57"
82.
Dennis PAULUS
Team Gourmetfein Simplon 01'58"
83.
Norbert KRAKOWIAK
TC Chrobry Lasocki Glogow 02'05"
84.
Patrik TYBOR
Dukla Trencin Trek 02'08"
85.
Tamas CSICSAKY
02'11"
86.
Elias Angell SPIKSETH
Froy - Bianchi 02'14"
87.
Sebastian SCHÖNBERGER
Team Gourmetfein Simplon 02'15"
88.
Nicolae TINTEA
Romania 02'16"
89.
Valentin PLESEA
Romania 02'18"
90.
Georgios KARATZIOS
SP Tableware
91.
Vasileios SIMANTIRAKIS
SP Tableware 02'23"
92.
Piotr SKRZESZEWSKI
TC Chrobry Lasocki Glogow
93.
Martin PEDERSEN
Christina Watches - Onfone 02'25"
94.
Halvor Landmark TANDREVOLD
Froy - Bianchi 02'26"
95.
Ionut Adrian SDRAILA
02'28"
96.
Milan ZALESKY
Czech Republic 02'29"
97.
Eivind EKELI
Froy - Bianchi 02'31"
98.
Bogdan COMAN
Romania
99.
Adrian NITU
Romania
100.
Tord Andre SUNDHAGEN
Froy - Bianchi 02'39"
101.
Antonio Casimiro PARRINELLO
Androni Giocattoli - Venezuela 02'41"
102.
Matej VYŠŇA
Dukla Trencin Trek
103.
Jakub PYTKA
TC Chrobry Lasocki Glogow
104.
Gabor KASA
02'43"
105.
Petr HUDECEK
Czech Republic 02'44"
106.
Damian FORNALSKI
TC Chrobry Lasocki Glogow
107.
Adam KOŽUŠNÍK
02'46"
108.
Mattia GAVAZZI
Androni Giocattoli - Venezuela 03'01"
109.
Periklis ILIAS
SP Tableware
110.
Jeremy BURTON
Veranda's Willems 03'03"
111.
Michael KUKRLE
Elite without contract 03'04"
112.
Ondrej MICEK
Czech Republic
113.
Daniel CRISTA
03'08"
114.
Nikola KOZOMARA
03'24"
115.
Miroslav MAREK
Czech Republic 03'42"

Stage information

Start, finish: Stage 3a. Cisnădie - Sibio (Muzeul Tehnicii Populare)

Race Type: Time Trial

Distance: 11.4 km

Date: 14 July 2013