2.HC

Euskal Bizikleta 2005  |  Stage 1. Eibar - Sopelana   

10th edition

164.8 km, 1 June 2005

Rider Team Time
1.
Ángel VICIOSO ARCOS
Liberty Seguros - Würth Team 3h58'53"
2.
Jon BRU PASCAL
Kaiku
3.
Joaquim RODRÍGUEZ OLIVER
Saunier Duval - Prodir
4.
Igor ASTARLOA ASKASIBAR
Team Barloworld - Valsir
5.
José Alberto MARTÍNEZ TRINIDAD
Agritubel
6.
Iñaki ISASI FLORES
Euskaltel - Euskadi
7.
Daniele MASOLINO
Team L.P.R.
8.
David LATASA
Comunidad Valenciana
9.
Adrián PALOMARES VILLAPLANA
Kaiku 00'03"
10.
Stefano CAVALLARI
Team Barloworld - Valsir 00'07"
11.
Cristian GASPERONI
Naturino - Sapore di Mare 00'26"
12.
Jorge GARCIA MARIN
Relax - Fuenlabrada
13.
Rinaldo NOCENTINI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
14.
Yoann LE BOULANGER
R.A.G.T. Semences
15.
Carlos BARREDO LLAMAZALES
Liberty Seguros - Würth Team
16.
Christophe RINERO
R.A.G.T. Semences
17.
Massimiliano GENTILI
Naturino - Sapore di Mare
18.
Gustavo DOMINGUEZ LEMOS
Orbea
19.
Ruben OARBEASCOA ISPIZUA
Kaiku
20.
Juan Carlos DOMÍNGUEZ DOMÍNGUEZ
Saunier Duval - Prodir
21.
Javier RUIZ DE LARRINAGA IBANEZ
Kaiku
22.
Peio ARREITUNANDIA QUINTERO
Team Barloworld - Valsir
23.
Aitor HERNÁNDEZ GUTIÉRREZ
Team L.P.R.
24.
Mauro SANTAMBROGIO
Team L.P.R.
25.
Luis León SÁNCHEZ GIL
Liberty Seguros - Würth Team
26.
Dionisio GALPARSORO MARTINEZ
Kaiku
27.
Eladio JIMÉNEZ SANCHEZ
Comunidad Valenciana
28.
David GEORGE
Team Barloworld - Valsir
29.
José Adrián BONILLA
Comunidad Valenciana
30.
David HERRERO LLORENTE
Euskaltel - Euskadi
31.
Fabian JEKER
Saunier Duval - Prodir
32.
Joseba ALBIZU LIZASO
Euskaltel - Euskadi
33.
Pavel TONKOV
Team L.P.R.
34.
Daniële DE PAOLI
Team L.P.R.
35.
Adolfo GARCÍA QUESADA
Comunidad Valenciana
36.
Dailos Manuel DIAZ ARMAS
Orbea
37.
Javier PASCUAL RODRÍGUEZ
Comunidad Valenciana
38.
Jesús HERNÁNDEZ BLÁZQUEZ
Liberty Seguros - Würth Team
39.
Iñigo CUESTA
Saunier Duval - Prodir
40.
Ryan COX
Team Barloworld - Valsir
41.
Aitor GONZÁLEZ JIMÉNEZ
Euskaltel - Euskadi
42.
Luis PÉREZ RODRÍGUEZ
Cofidis, Le Crédit par Téléphone
43.
Ezequiel MOSQUERA MÍGUEZ
Kaiku
44.
Félix Rafael CÁRDENAS RAVALO
Team Barloworld - Valsir
45.
Filippo SIMEONI
Naturino - Sapore di Mare
46.
Jure GOLČER
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
47.
Aketza PEÑA IZA
Euskaltel - Euskadi 03'24"
48.
Hubert DUPONT
R.A.G.T. Semences
49.
Christophe LAURENT
Agritubel
50.
Mikel ARTETXE GEZURAGA
Euskaltel - Euskadi
51.
Luca NARDELLO
Team L.P.R.
52.
Santo ANZÀ
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
53.
Alessandro BERTUOLA
Naturino - Sapore di Mare
54.
Beñat ALBIZURI ARANSOLO
Orbea
55.
Giampaolo CARUSO
Liberty Seguros - Würth Team 04'37"
56.
Julio LÓPEZ DE LA TORRE
Relax - Fuenlabrada 14'49"
57.
Mario DE SARRAGA ORVIZ
Naturino - Sapore di Mare
58.
Vladimir EFIMKIN
Team Barloworld - Valsir
59.
Alexander AREKEEV
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
60.
Iban MAYOZ ECHEVERRÍA
Relax - Fuenlabrada
61.
Gorka ARRIZABALAGA
Orbea
62.
Nacor BURGOS ROJO
Relax - Fuenlabrada
63.
Jorge AZANZA SOTO
Kaiku
64.
Carlos ZARATE FERNANDEZ
Comunidad Valenciana
65.
Ludovic MARTIN
R.A.G.T. Semences
66.
Arkaitz DURÁN AROCA
Saunier Duval - Prodir
67.
Alessio GALLETTI
Naturino - Sapore di Mare
68.
Massimiliano MORI
Naturino - Sapore di Mare
69.
David MUÑOZ BAÑÓN
Comunidad Valenciana
70.
Raul GARCÍA DE MATEOS RUBIO
Relax - Fuenlabrada
71.
René ANDRLE
Liberty Seguros - Würth Team
72.
Sergio BARBERO
Naturino - Sapore di Mare
73.
Rubén PÉREZ MORENO
Orbea
74.
Nicolas CROSBIE
Agritubel
75.
Gustavo CÉSAR VELOSO
Kaiku
76.
David PLAZA ROMERO
Team Barloworld - Valsir
77.
Daniel NAVARRO GARCÍA
Liberty Seguros - Würth Team
78.
Gilles CANOUET
Agritubel
79.
Mickael BUFFAZ
Agritubel
80.
Xabat OCHOTORENA ARRARAS
Orbea
81.
David ETXEBARRIA ALKORTA
Liberty Seguros - Würth Team
82.
Cedric COUTOULY
Agritubel
83.
Antton LUENGO CELAYA
Euskaltel - Euskadi
84.
Markel IRIZAR ARANBURU
Euskaltel - Euskadi
85.
Nicolas DULAC
R.A.G.T. Semences
86.
Bo HAMBURGER
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
87.
Benjamin JOHNSON
Agritubel
88.
Jose Mario ALMAGRO VALERO
Relax - Fuenlabrada
89.
Jesús DEL NERO MONTES
Orbea
90.
Luboš PELÁNEK
Relax - Fuenlabrada
91.
Alessandro D'ANDREA
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
92.
Mariano PICCOLI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
93.
Juan José COBO ACEBO
Saunier Duval - Prodir
94.
Aaron VILLEGAS TRAPAGA
Orbea
95.
Giuseppe MURAGLIA
Team L.P.R.
96.
Elio AGGIANO
Team L.P.R.
97.
Angel Luis CASERO MORENO
Comunidad Valenciana
98.
Alessandro DONATI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
99.
Nicolas REYNAUD
R.A.G.T. Semences
100.
Renaud DION
R.A.G.T. Semences
101.
Éric BERTHOU
R.A.G.T. Semences
102.
David DE LA FUENTE RASILLA
Saunier Duval - Prodir

Stage information

Start, finish: Stage 1. Eibar - Sopelana

Distance: 164.8 km

Date: 1 June 2005