2.HC

Euskal Bizikleta 2005  |  Stage 2. Sopelana - Tolosa   

10th edition

181.5 km, 2 June 2005

Rider Team Time
1.
Eladio JIMÉNEZ SANCHEZ
Comunidad Valenciana 4h34'59"
2.
Aketza PEÑA IZA
Euskaltel - Euskadi 02'40"
3.
Stefano CAVALLARI
Team Barloworld - Valsir 03'03"
4.
Adrián PALOMARES VILLAPLANA
Kaiku
5.
Vladimir EFIMKIN
Team Barloworld - Valsir 05'11"
6.
Jose Mario ALMAGRO VALERO
Relax - Fuenlabrada 06'17"
7.
Mauro SANTAMBROGIO
Team L.P.R. 07'16"
8.
Joaquim RODRÍGUEZ OLIVER
Saunier Duval - Prodir 08'00"
9.
Jon BRU PASCAL
Kaiku
10.
Pavel TONKOV
Team L.P.R.
11.
Joseba ALBIZU LIZASO
Euskaltel - Euskadi
12.
David GEORGE
Team Barloworld - Valsir
13.
David LATASA
Comunidad Valenciana
14.
Jure GOLČER
Acqua Sapone - Caffe Mokambo 08'04"
15.
Aitor GONZÁLEZ JIMÉNEZ
Euskaltel - Euskadi 08'20"
16.
Peio ARREITUNANDIA QUINTERO
Team Barloworld - Valsir 08'32"
17.
Carlos BARREDO LLAMAZALES
Liberty Seguros - Würth Team 08'50"
18.
Javier RUIZ DE LARRINAGA IBANEZ
Kaiku
19.
Dionisio GALPARSORO MARTINEZ
Kaiku
20.
José Adrián BONILLA
Comunidad Valenciana
21.
Iñaki ISASI FLORES
Euskaltel - Euskadi
22.
Fabian JEKER
Saunier Duval - Prodir 09'17"
23.
Ruben OARBEASCOA ISPIZUA
Kaiku 10'26"
24.
Christophe RINERO
R.A.G.T. Semences 10'37"
25.
Raul GARCÍA DE MATEOS RUBIO
Relax - Fuenlabrada 10'43"
26.
Aitor HERNÁNDEZ GUTIÉRREZ
Team L.P.R.
27.
David PLAZA ROMERO
Team Barloworld - Valsir
28.
Igor ASTARLOA ASKASIBAR
Team Barloworld - Valsir
29.
Dailos Manuel DIAZ ARMAS
Orbea
30.
Javier PASCUAL RODRÍGUEZ
Comunidad Valenciana
31.
Yoann LE BOULANGER
R.A.G.T. Semences
32.
Markel IRIZAR ARANBURU
Euskaltel - Euskadi
33.
Jesús HERNÁNDEZ BLÁZQUEZ
Liberty Seguros - Würth Team
34.
Ryan COX
Team Barloworld - Valsir
35.
David HERRERO LLORENTE
Euskaltel - Euskadi
36.
Cristian GASPERONI
Naturino - Sapore di Mare
37.
Massimiliano GENTILI
Naturino - Sapore di Mare
38.
Ángel VICIOSO ARCOS
Liberty Seguros - Würth Team
39.
Jorge AZANZA SOTO
Kaiku
40.
Ezequiel MOSQUERA MÍGUEZ
Kaiku
41.
Luis León SÁNCHEZ GIL
Liberty Seguros - Würth Team 11'53"
42.
Giuseppe MURAGLIA
Team L.P.R. 13'06"
43.
Mario DE SARRAGA ORVIZ
Naturino - Sapore di Mare 13'08"
44.
Gustavo DOMINGUEZ LEMOS
Orbea
45.
Luis PÉREZ RODRÍGUEZ
Cofidis, Le Crédit par Téléphone
46.
Aaron VILLEGAS TRAPAGA
Orbea
47.
Alessio GALLETTI
Naturino - Sapore di Mare
48.
Daniële DE PAOLI
Team L.P.R.
49.
Félix Rafael CÁRDENAS RAVALO
Team Barloworld - Valsir
50.
Éric BERTHOU
R.A.G.T. Semences
51.
Jorge GARCIA MARIN
Relax - Fuenlabrada
52.
Jesús DEL NERO MONTES
Orbea 14'11"
53.
Nicolas REYNAUD
R.A.G.T. Semences 14'14"
54.
Gilles CANOUET
Agritubel 15'28"
55.
Alessandro BERTUOLA
Naturino - Sapore di Mare
56.
Bo HAMBURGER
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
57.
Rubén PÉREZ MORENO
Orbea
58.
José Alberto MARTÍNEZ TRINIDAD
Agritubel
59.
Sergio BARBERO
Naturino - Sapore di Mare
60.
Filippo SIMEONI
Naturino - Sapore di Mare
61.
Nicolas CROSBIE
Agritubel
62.
Daniel NAVARRO GARCÍA
Liberty Seguros - Würth Team
63.
Mikel ARTETXE GEZURAGA
Euskaltel - Euskadi
64.
Xabat OCHOTORENA ARRARAS
Orbea
65.
René ANDRLE
Liberty Seguros - Würth Team
66.
Juan José COBO ACEBO
Saunier Duval - Prodir 17'07"
67.
Iñigo CUESTA
Saunier Duval - Prodir
68.
Juan Carlos DOMÍNGUEZ DOMÍNGUEZ
Saunier Duval - Prodir 19'42"
69.
Adolfo GARCÍA QUESADA
Comunidad Valenciana
70.
David DE LA FUENTE RASILLA
Saunier Duval - Prodir
71.
Santo ANZÀ
Acqua Sapone - Caffe Mokambo 19'43"
72.
Rinaldo NOCENTINI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
73.
Iban MAYOZ ECHEVERRÍA
Relax - Fuenlabrada 20'04"
74.
Benjamin JOHNSON
Agritubel
75.
Hubert DUPONT
R.A.G.T. Semences
76.
Gustavo CÉSAR VELOSO
Kaiku
77.
Antton LUENGO CELAYA
Euskaltel - Euskadi
78.
Alexander AREKEEV
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
79.
David ETXEBARRIA ALKORTA
Liberty Seguros - Würth Team
80.
Carlos ZARATE FERNANDEZ
Comunidad Valenciana
81.
Mickael BUFFAZ
Agritubel
82.
Mariano PICCOLI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
83.
Luboš PELÁNEK
Relax - Fuenlabrada
84.
Angel Luis CASERO MORENO
Comunidad Valenciana
85.
Luca NARDELLO
Team L.P.R.
86.
Cedric COUTOULY
Agritubel
87.
Daniele MASOLINO
Team L.P.R.
88.
Massimiliano MORI
Naturino - Sapore di Mare
89.
Elio AGGIANO
Team L.P.R.
90.
Alessandro DONATI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
91.
Christophe LAURENT
Agritubel 20'34"
92.
Ludovic MARTIN
R.A.G.T. Semences 23'17"
93.
Julio LÓPEZ DE LA TORRE
Relax - Fuenlabrada 23'30"
94.
Arkaitz DURÁN AROCA
Saunier Duval - Prodir
95.
Alessandro D'ANDREA
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
96.
David MUÑOZ BAÑÓN
Comunidad Valenciana
97.
Renaud DION
R.A.G.T. Semences
98.
Gorka ARRIZABALAGA
Orbea

Stage information

Start, finish: Stage 2. Sopelana - Tolosa

Distance: 181.5 km

Date: 2 June 2005