2.HC

Euskal Bizikleta 2007  |  Stage 1. Eibar - Tolosa   

12th edition

172.2 km, 8 June 2007

Rider Team Time
1.
Alberto FERNANDEZ DE LA PUEBLA RAMOS
Saunier Duval - Prodir 4h21'18"
2.
Ángel GÓMEZ GÓMEZ
Saunier Duval - Prodir 00'06"
3.
Óscar Miguel SEVILLA RIVERA
Relax - Gam
4.
Eladio JIMÉNEZ SANCHEZ
Karpin Galicia
5.
David DE LA FUENTE RASILLA
Saunier Duval - Prodir 00'34"
6.
Javier CHERRO MOLINA
Fuerteventura - Canarias 00'39"
7.
Giuseppe PALUMBO
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
8.
Paolo BOSSONI
Lampre - Fondital
9.
Alexander EFIMKIN
Barloworld
10.
Javier MEGIAS LEAL
Saunier Duval - Prodir
11.
Jesús DEL NERO MONTES
Saunier Duval - Prodir
12.
Matteo CARRARA
Unibet.com
13.
Francisco Javier "Patxi" VILA ERRANDONEA
Lampre - Fondital
14.
Samuel SÁNCHEZ GONZÁLEZ
Euskaltel - Euskadi
15.
Luis PÉREZ RODRÍGUEZ
Andalucia - Cajasur
16.
Iker FLORES GALARZA
Fuerteventura - Canarias
17.
Vasil KIRYIENKA
Tinkoff Credit Systems
18.
Rubén PLAZA MOLINA
Caisse d'Epargne
19.
Constantino ZABALLA GUTIÉRREZ
Caisse d'Epargne
20.
Manuel CALVENTE CORBAS
Agritubel
21.
Giampaolo CARUSO
Lampre - Fondital
22.
Francisco MANCEBO
Relax - Gam
23.
David LÓPEZ GARCÍA
Caisse d'Epargne
24.
Josu AGIRRE ASEGINOLAZA
Orbea - Oreka S.D.A.
25.
Marcos Antonio SERRANO
Karpin Galicia
26.
Jörg JAKSCHE
Tinkoff Credit Systems
27.
Vladimir EFIMKIN
Caisse d'Epargne 00'50"
28.
Branislau SAMOILAU
Acqua Sapone - Caffe Mokambo 01'22"
29.
Roberto TRAFICANTE
Team L.P.R. 01'27"
30.
Kanstantsin SIUTSOU
Barloworld 01'36"
31.
José Alberto MARTÍNEZ TRINIDAD
Agritubel
32.
Moisés DUEÑAS NEVADO
Agritubel
33.
Iker LEONET IZA
Fuerteventura - Canarias
34.
David HERRERO LLORENTE
Karpin Galicia
35.
Roman KREUZIGER
Liquigas
36.
Antonio OLMO MENACHO
Andalucia - Cajasur
37.
David GARCÍA DAPENA
Karpin Galicia 02'18"
38.
Luis PASAMONTES RODRÍGUEZ
Unibet.com
39.
Paolo BAILETTI
Team L.P.R.
40.
Aaron VILLEGAS TRAPAGA
Orbea - Oreka S.D.A.
41.
Patrick CALCAGNI
Liquigas
42.
José Luis CARRASCO GÁMIZ
Andalucia - Cajasur
43.
Rigoberto URÁN URÁN
Unibet.com
44.
Mikel ARTETXE GEZURAGA
Fuerteventura - Canarias
45.
Rodrigo GARCIA RENA
Fuerteventura - Canarias
46.
Francisco José "Paco" LARA RUIZ
Andalucia - Cajasur
47.
José Miguel ELIAS GALINDO
Relax - Gam 00'39"
48.
Arkaitz DURÁN AROCA
Saunier Duval - Prodir 03'19"
49.
Jesus ROSENDO PRADO
Andalucia - Cajasur
50.
Imanol ERVITI OLLO
Caisse d'Epargne
51.
Vicente REYNÉS MIMÓ
Caisse d'Epargne
52.
Santiago PÉREZ FERNÁNDEZ
Relax - Gam
53.
Iban IRIONDO URANGA
Euskaltel - Euskadi
54.
Oleg CHUZHDA
Fuerteventura - Canarias
55.
Tom CRIEL
Unibet.com III
56.
Amets TXURRUKA ANSOLA
Euskaltel - Euskadi
57.
Claudio Jose CASAS GALLEGO
Andalucia - Cajasur
58.
Juan OLMO MENACHO
Andalucia - Cajasur
59.
Jonathan Patrick MCCARTY
Team Slipstream
60.
Oscar GARCIA CASARRUBIOS PINTOR
Relax - Gam
61.
Dario CATALDO
Liquigas
62.
Ruggero MARZOLI
Tinkoff Credit Systems
63.
Samuel PLOUHINEC
Agritubel 04'33"
64.
Thomas PETERSON
Team Slipstream 04'50"
65.
José Alberto BENÍTEZ ROMÁN
Saunier Duval - Prodir 05'28"
66.
Serafin MARTINEZ
Karpin Galicia
67.
Joseba ZUMETA ETXABE
Orbea - Oreka S.D.A.
68.
Aitor PEREZ ARRIETA
Caisse d'Epargne
69.
Peter STETINA
Team Slipstream 06'28"
70.
Iban MAYOZ ECHEVERRÍA
Euskaltel - Euskadi 07'00"
71.
Blake CALDWELL
Team Slipstream
72.
Alexei MARKOV
Caisse d'Epargne
73.
José Adrián BONILLA
Fuerteventura - Canarias
74.
Juan Carlos CARINENA LUQUE
Andalucia - Cajasur
75.
Aivaras BARANAUSKAS
Agritubel 08'53"
76.
Kjell CARLSTRÖM
Liquigas 09'27"
77.
Murilo Antonio FISCHER
Liquigas
78.
Lander APERRIBAY
Euskaltel - Euskadi
79.
Freddy BICHOT
Agritubel
80.
Ryan COX
Barloworld
81.
James Lewis PERRY
Barloworld
82.
Beñat ALBIZURI ARANSOLO
Euskaltel - Euskadi
83.
Unai ETXEBARRIA
Euskaltel - Euskadi
84.
Peio ARREITUNANDIA QUINTERO
Barloworld
85.
Timothy DUGGAN
Team Slipstream
86.
Marco MARCATO
Team L.P.R.
87.
Iván MELERO COCO
Orbea - Oreka S.D.A.
88.
Maurizio BELLIN
Team L.P.R.
89.
Luca CELLI
Team L.P.R.
90.
Walter PROCH
Team L.P.R.
91.
Michael LANGE
Team Slipstream
92.
Tyler BUTTERFIELD
Team Slipstream
93.
Lucas EUSER
Team Slipstream
94.
Juan Miguel MERCADO MARTÍN
Agritubel 10'08"
95.
Paolo FORNACIARI
Lampre - Fondital
96.
Daniele CALLEGARIN
Team L.P.R.
97.
Stefano CAVALLARI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
98.
Iker MEZO ASKARGORTA
Orbea - Oreka S.D.A.
99.
Serguei KLIMOV
Tinkoff Credit Systems
100.
Steffen WEIGOLD
Tinkoff Credit Systems 10'50"
101.
Francesco FAILLI
Liquigas
102.
Ricardo SERRANO GONZÁLEZ
Tinkoff Credit Systems
103.
Julian SANCHEZ PIMIENTA
Relax - Gam
104.
Paolo LONGO BORGHINI
Barloworld 11'45"
105.
Hugo SABIDO
Barloworld
106.
Julen ZUBERO
Orbea - Oreka S.D.A.
107.
Francesco DI PAOLO
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
108.
Alessandro DONATI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
109.
Xabat OCHOTORENA ARRARAS
Orbea - Oreka S.D.A.
110.
Isidro NOZAL VEGA
Karpin Galicia 12'47"
111.
Raul GARCÍA DE MATEOS RUBIO
Relax - Gam 13'54"
112.
Mikel GAZTAÑAGA ETXEBERRIA
Agritubel
113.
Francisco José VENTOSO ALBERDI
Saunier Duval - Prodir
114.
Santos GONZALEZ CAPILLA
Karpin Galicia
115.
Andrea ROSSI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
116.
Inigo LAZKANO IRIONDO
Orbea - Oreka S.D.A.
117.
Guido TRENTI
Liquigas
118.
Adrián PALOMARES VILLAPLANA
Fuerteventura - Canarias
119.
Jorge GARCIA MARIN
Relax - Gam
120.
David LOOSLI
Lampre - Fondital
121.
Jon BRU PASCAL
Euskaltel - Euskadi
122.
Gaizka LASA LARRAYA
Karpin Galicia
123.
Marco ZANOTTI
Unibet.com
124.
Niels SCHEUNEMAN
Unibet.com
125.
Victor Hugo PEÑA GRISALES
Unibet.com
126.
Fabio BALDATO
Lampre - Fondital 15'02"

Stage information

Start, finish: Stage 1. Eibar - Tolosa

Distance: 172.2 km

Date: 8 June 2007