2.HC

Euskal Bizikleta 2007  |  Stage 2a. Tolosa - Abadiño   

12th edition

92.4 km, 9 June 2007

Rider Team Time
1.
Vladimir EFIMKIN
Caisse d'Epargne 2h11'48"
2.
Marco ZANOTTI
Unibet.com 00'52"
3.
Giuseppe PALUMBO
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
4.
Morris POSSONI
Lampre - Fondital
5.
Beñat ALBIZURI ARANSOLO
Euskaltel - Euskadi
6.
Constantino ZABALLA GUTIÉRREZ
Caisse d'Epargne
7.
Mikel GAZTAÑAGA ETXEBERRIA
Agritubel
8.
Dario CATALDO
Liquigas
9.
Alexander EFIMKIN
Barloworld
10.
Xabat OCHOTORENA ARRARAS
Orbea - Oreka S.D.A.
11.
Murilo Antonio FISCHER
Liquigas
12.
Marco MARCATO
Team L.P.R.
13.
Patrick CALCAGNI
Liquigas
14.
Daniele CALLEGARIN
Team L.P.R.
15.
Paolo LONGO BORGHINI
Barloworld
16.
Mikel ARTETXE GEZURAGA
Fuerteventura - Canarias
17.
Ruggero MARZOLI
Tinkoff Credit Systems
18.
Tom CRIEL
Unibet.com III
19.
Alexei MARKOV
Caisse d'Epargne
20.
Isidro NOZAL VEGA
Karpin Galicia
21.
Jesus ROSENDO PRADO
Andalucia - Cajasur
22.
Javier CHERRO MOLINA
Fuerteventura - Canarias
23.
Luis PASAMONTES RODRÍGUEZ
Unibet.com
24.
Jon BRU PASCAL
Euskaltel - Euskadi
25.
Oleg CHUZHDA
Fuerteventura - Canarias
26.
Matteo CARRARA
Unibet.com
27.
David LOOSLI
Lampre - Fondital
28.
José Alberto MARTÍNEZ TRINIDAD
Agritubel
29.
Óscar Miguel SEVILLA RIVERA
Relax - Gam
30.
Vicente REYNÉS MIMÓ
Caisse d'Epargne
31.
Paolo BAILETTI
Team L.P.R.
32.
Juan Carlos CARINENA LUQUE
Andalucia - Cajasur
33.
David GARCÍA DAPENA
Karpin Galicia
34.
Timothy DUGGAN
Team Slipstream
35.
David HERRERO LLORENTE
Karpin Galicia
36.
Kanstantsin SIUTSOU
Barloworld
37.
Rubén PLAZA MOLINA
Caisse d'Epargne
38.
Jörg JAKSCHE
Tinkoff Credit Systems
39.
Lander APERRIBAY
Euskaltel - Euskadi
40.
Stefano CAVALLARI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
41.
Eladio JIMÉNEZ SANCHEZ
Karpin Galicia
42.
José Luis CARRASCO GÁMIZ
Andalucia - Cajasur
43.
Francisco MANCEBO
Relax - Gam
44.
Iban IRIONDO URANGA
Euskaltel - Euskadi
45.
Paolo BOSSONI
Lampre - Fondital
46.
David DE LA FUENTE RASILLA
Saunier Duval - Prodir
47.
Francisco Javier "Patxi" VILA ERRANDONEA
Lampre - Fondital
48.
Gaizka LASA LARRAYA
Karpin Galicia
49.
Marcos Antonio SERRANO
Karpin Galicia
50.
Freddy BICHOT
Agritubel
51.
Kjell CARLSTRÖM
Liquigas
52.
Iker FLORES GALARZA
Fuerteventura - Canarias
53.
Giampaolo CARUSO
Lampre - Fondital
54.
David LÓPEZ GARCÍA
Caisse d'Epargne
55.
Walter PROCH
Team L.P.R.
56.
Javier MEGIAS LEAL
Saunier Duval - Prodir
57.
Iban MAYOZ ECHEVERRÍA
Euskaltel - Euskadi
58.
Branislau SAMOILAU
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
59.
Victor Hugo PEÑA GRISALES
Unibet.com
60.
Roman KREUZIGER
Liquigas
61.
Roberto TRAFICANTE
Team L.P.R.
62.
Rigoberto URÁN URÁN
Unibet.com
63.
Francesco DI PAOLO
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
64.
Fabio BALDATO
Lampre - Fondital
65.
José Miguel ELIAS GALINDO
Relax - Gam
66.
Santiago PÉREZ FERNÁNDEZ
Relax - Gam
67.
Iker LEONET IZA
Fuerteventura - Canarias
68.
Serafin MARTINEZ
Karpin Galicia
69.
Ángel GÓMEZ GÓMEZ
Saunier Duval - Prodir
70.
Santos GONZALEZ CAPILLA
Karpin Galicia
71.
Alberto FERNANDEZ DE LA PUEBLA RAMOS
Saunier Duval - Prodir
72.
Francisco José "Paco" LARA RUIZ
Andalucia - Cajasur
73.
Raul GARCÍA DE MATEOS RUBIO
Relax - Gam
74.
Samuel SÁNCHEZ GONZÁLEZ
Euskaltel - Euskadi
75.
Unai ETXEBARRIA
Euskaltel - Euskadi
76.
Alessandro DONATI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
77.
Claudio Jose CASAS GALLEGO
Andalucia - Cajasur
78.
Vasil KIRYIENKA
Tinkoff Credit Systems
79.
Aitor PEREZ ARRIETA
Caisse d'Epargne
80.
Joseba ZUMETA ETXABE
Orbea - Oreka S.D.A.
81.
Luis PÉREZ RODRÍGUEZ
Andalucia - Cajasur
82.
Moisés DUEÑAS NEVADO
Agritubel
83.
Juan OLMO MENACHO
Andalucia - Cajasur
84.
Manuel CALVENTE CORBAS
Agritubel
85.
Antonio OLMO MENACHO
Andalucia - Cajasur
86.
Aaron VILLEGAS TRAPAGA
Orbea - Oreka S.D.A.
87.
Samuel PLOUHINEC
Agritubel
88.
Jonathan Patrick MCCARTY
Team Slipstream
89.
Josu AGIRRE ASEGINOLAZA
Orbea - Oreka S.D.A.
90.
Imanol ERVITI OLLO
Caisse d'Epargne
91.
Peio ARREITUNANDIA QUINTERO
Barloworld
92.
Francesco FAILLI
Liquigas
93.
Iván MELERO COCO
Orbea - Oreka S.D.A.
94.
Ryan COX
Barloworld
95.
Juan Miguel MERCADO MARTÍN
Agritubel
96.
Luca CELLI
Team L.P.R.
97.
Andrea ROSSI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
98.
Oscar GARCIA CASARRUBIOS PINTOR
Relax - Gam
99.
Rodrigo GARCIA RENA
Fuerteventura - Canarias
100.
Francisco José VENTOSO ALBERDI
Saunier Duval - Prodir 02'03"
101.
Hugo SABIDO
Barloworld 04'08"
102.
Iker MEZO ASKARGORTA
Orbea - Oreka S.D.A.
103.
Arkaitz DURÁN AROCA
Saunier Duval - Prodir
104.
Steffen WEIGOLD
Tinkoff Credit Systems
105.
Aivaras BARANAUSKAS
Agritubel
106.
Guido TRENTI
Liquigas 06'20"
107.
Serguei KLIMOV
Tinkoff Credit Systems
108.
James Lewis PERRY
Barloworld
109.
Niels SCHEUNEMAN
Unibet.com
110.
Julian SANCHEZ PIMIENTA
Relax - Gam
111.
Maurizio BELLIN
Team L.P.R.
112.
Adrián PALOMARES VILLAPLANA
Fuerteventura - Canarias 06'43"
113.
Jorge GARCIA MARIN
Relax - Gam 09'33"
114.
Ricardo SERRANO GONZÁLEZ
Tinkoff Credit Systems
115.
José Alberto BENÍTEZ ROMÁN
Saunier Duval - Prodir
116.
Julen ZUBERO
Orbea - Oreka S.D.A.
117.
Inigo LAZKANO IRIONDO
Orbea - Oreka S.D.A.
118.
José Adrián BONILLA
Fuerteventura - Canarias 09'35"

Stage information

Start, finish: Stage 2a. Tolosa - Abadiño

Distance: 92.4 km

Date: 9 June 2007