2.HC

Setmana Catalana 2005  |  Stage 2. Lloret De Mar - Empúriabrava   

42nd edition

168 km, 22 March 2005

Rider Team Time
1.
Claudio CORIONI
Fassa Bortolo 4h05'02"
2.
Aitor PEREZ ARRIETA
Spiuk
3.
Josep JUFRE POU
Relax - Fuenlabrada
4.
Volodymyr BILEKA
Discovery Channel Pro Cycling Team
5.
Javier PASCUAL LLORENTE
Comunidad Valenciana
6.
Uroš MURN
Phonak Hearing Systems
7.
Javier CHERRO MOLINA
Comunidad Valenciana
8.
Chris HORNER
Saunier Duval - Prodir
9.
José Iván GUTIÉRREZ PALACIOS
Illes Balears - Caisse d'Epargne
10.
Marzio BRUSEGHIN
Fassa Bortolo
11.
Alberto CONTADOR VELASCO
Liberty Seguros - Würth Team
12.
José Luis RUBIERA
Discovery Channel Pro Cycling Team
13.
Gilberto SIMONI
Lampre - Caffita
14.
Jorge FERRIO LUQUE
Spiuk
15.
Dario FRIGO
Fassa Bortolo
16.
Antonio COLÓM MAS
Illes Balears - Caisse d'Epargne
17.
Giampaolo CARUSO
Liberty Seguros - Würth Team
18.
José Alberto BENÍTEZ ROMÁN
Spiuk
19.
Roberto HERAS HERNÁNDEZ
Liberty Seguros - Würth Team
20.
Manuel BELTRÁN MARTÍNEZ
Discovery Channel Pro Cycling Team
21.
Jurgen VAN DEN BROECK
Discovery Channel Pro Cycling Team
22.
Carlos GARCÍA QUESADA
Comunidad Valenciana
23.
Dariusz BARANOWSKI
Liberty Seguros - Würth Team
24.
Francisco Javier "Patxi" VILA ERRANDONEA
Lampre - Caffita
25.
Joseba ZUBELDIA AGIRRE
Euskaltel - Euskadi
26.
Luis PASAMONTES RODRÍGUEZ
Relax - Fuenlabrada
27.
Peio ARREITUNANDIA QUINTERO
Team Barloworld - Valsir
28.
Félix Rafael CÁRDENAS RAVALO
Team Barloworld - Valsir
29.
Marcos Antonio SERRANO
Liberty Seguros - Würth Team
30.
Isidro NOZAL VEGA
Liberty Seguros - Würth Team
31.
Luis PEREZ ROMERO
Relax - Fuenlabrada
32.
Vladimir KARPETS
Illes Balears - Caisse d'Epargne
33.
Adrián PALOMARES VILLAPLANA
Kaiku
34.
Fernando SERRANO SÁNCHEZ
Kaiku
35.
Benjamin NOVAL GONZALEZ
Discovery Channel Pro Cycling Team
36.
Thomas DANIELSON
Discovery Channel Pro Cycling Team
37.
José AZEVEDO
Discovery Channel Pro Cycling Team
38.
Vicente David BERNABEU ARMENGOL
Comunidad Valenciana
39.
Juan Carlos DOMÍNGUEZ DOMÍNGUEZ
Saunier Duval - Prodir
40.
Koldo GIL PÉREZ
Liberty Seguros - Würth Team
41.
Sergio DOMINGUEZ RODRIGUEZ
Spiuk
42.
Enrique Alonso SALGUEIRO
Spiuk
43.
Moisés DUEÑAS NEVADO
Relax - Fuenlabrada
44.
Julian SANCHEZ PIMIENTA
Fassa Bortolo
45.
Nuno RIBEIRO
Liberty Seguros - Würth Team
46.
Sylwester SZMYD
Lampre - Caffita
47.
José Ángel GÓMEZ MARCHANTE
Saunier Duval - Prodir
48.
Francisco CABELLO LUQUE
Comunidad Valenciana
49.
Rodrigo GARCIA RENA
Kaiku 01'53"
50.
Gerrit GLOMSER
Lampre - Caffita
51.
Andreas MATZBACHER
Lampre - Caffita
52.
David PLAZA ROMERO
Team Barloworld - Valsir
53.
Raul GARCÍA DE MATEOS RUBIO
Relax - Fuenlabrada
54.
Daniele RIGHI
Lampre - Caffita
55.
Ángel VALLEJO DOMÍNGUEZ
Relax - Fuenlabrada
56.
Ángel EDO ALSINA
Saunier Duval - Prodir
57.
Toni TAULER
Illes Balears - Caisse d'Epargne 03'42"
58.
Antonio OLMO MENACHO
Comunidad Valenciana
59.
Victor Hugo PEÑA GRISALES
Phonak Hearing Systems
60.
Ignacio GUTIÉRREZ CATALUÑA
Phonak Hearing Systems
61.
Markel IRIZAR ARANBURU
Euskaltel - Euskadi 04'50"
62.
Israel PEREZ RODRIGUEZ
Spiuk
63.
Michele SCOTTO D'ABUSCO
Lampre - Caffita
64.
Juan FUENTES ANGULLO
Lampre - Caffita 07'53"
65.
Paolo BOSSONI
Fassa Bortolo
66.
Massimo GIUNTI
Fassa Bortolo
67.
Fabian CANCELLARA
Fassa Bortolo
68.
Giampaolo CHEULA
Team Barloworld - Valsir
69.
Alberto LÓPEZ DE MUNAIN
Euskaltel - Euskadi
70.
David NAVAS CHICA
Illes Balears - Caisse d'Epargne
71.
Aitor SILLONIZ
Euskaltel - Euskadi
72.
Pedro ROMERO OCAMPO
Spiuk 08'47"
73.
Andrea TAFI
Saunier Duval - Prodir
74.
Mikel ARTETXE GEZURAGA
Euskaltel - Euskadi 10'27"
75.
Iban MAYO DIEZ
Euskaltel - Euskadi
76.
Fernando TORRES MARTIN
Spiuk
77.
José Iván GUTIÉRREZ PALACIOS
Illes Balears - Caisse d'Epargne
78.
Jose Vicente GARCIA ACOSTA
Illes Balears - Caisse d'Epargne
79.
Iñigo CUESTA
Saunier Duval - Prodir
80.
Jose Cayetano JULIA CEGARRA
Illes Balears - Caisse d'Epargne
81.
David DE LA FUENTE RASILLA
Saunier Duval - Prodir
82.
David GEORGE
Team Barloworld - Valsir
83.
Gustavo CÉSAR VELOSO
Kaiku
84.
René JØRGENSEN
Team Barloworld - Valsir
85.
Juan GOMIS LÓPEZ
Comunidad Valenciana
86.
Gustav Erik LARSSON
Fassa Bortolo
87.
David ARROYO DURAN
Illes Balears - Caisse d'Epargne
88.
Óscar LAGUNA GARCÍA
Relax - Fuenlabrada
89.
Jose Antonio LOPEZ GIL
Kaiku
90.
Xavier FLORENCIO CABRÉ
Relax - Fuenlabrada
91.
Rodney (Jock) GREEN
Team Barloworld - Valsir
92.
Robert HUNTER
Phonak Hearing Systems
93.
Gorka VERDUGO MARCOTEGUI
Euskaltel - Euskadi
94.
Jorge AZANZA SOTO
Kaiku
95.
Unai ETXEBARRIA
Euskaltel - Euskadi
96.
Angel Luis CASERO MORENO
Comunidad Valenciana
97.
Israel NÚÑEZ BATICÓN
Kaiku
98.
Juan Manuel GÁRATE
Saunier Duval - Prodir
99.
Pablo URTASUN PÉREZ
Kaiku
100.
Alexandre MOOS
Phonak Hearing Systems
101.
Jonathan Patrick MCCARTY
Discovery Channel Pro Cycling Team 12'58"

Stage information

Start, finish: Stage 2. Lloret De Mar - Empúriabrava

Distance: 168 km

Date: 22 March 2005