2.HC

Euskal Bizikleta 2006  |  Stage 2. Arrigorriaga - Ispaster   

11th edition

174 km, 1 June 2006

Rider Team Time
1.
Andrea TONTI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo 4h24'01"
2.
Félix Rafael CÁRDENAS RAVALO
Barloworld
3.
Samuel SÁNCHEZ GONZÁLEZ
Euskaltel - Euskadi
4.
Rodrigo GARCIA RENA
Kaiku
5.
Aitor PEREZ ARRIETA
Caisse d'Epargne - Illes Baleares
6.
Jorge FERRIO LUQUE
3 Molinos Resort
7.
Blazej JANIACZYK
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli
8.
Alexander EFIMKIN
Barloworld 00'04"
9.
Jesús DEL NERO MONTES
3 Molinos Resort
10.
David HERRERO LLORENTE
Euskaltel - Euskadi
11.
Paolo BAILETTI
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli
12.
Pedro Luis MARICHALAR FERNÁNDEZ
Andalucia - Paul Versan
13.
Ángel VICIOSO ARCOS
Astana - Würth Team
14.
Nacor BURGOS ROJO
Relax - Gam
15.
Nicolas CROSBIE
Agritubel
16.
Giuseppe MURAGLIA
Team L.P.R.
17.
Gustavo DOMINGUEZ LEMOS
Orbea
18.
Rinaldo NOCENTINI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
19.
Samuel PLOUHINEC
Agritubel
20.
Amets TXURRUKA ANSOLA
Barloworld
21.
Haimar ZUBELDIA AGIRRE
Euskaltel - Euskadi
22.
Peio ARREITUNANDIA QUINTERO
Barloworld
23.
Adrián PALOMARES VILLAPLANA
Kaiku
24.
David ETXEBARRIA ALKORTA
Astana - Würth Team
25.
Josu MONDELO DIAZ
Spiuk - Extremadura
26.
Koldo GIL PÉREZ
Saunier Duval - Prodir
27.
José Alberto MARTÍNEZ TRINIDAD
Agritubel
28.
Mathieu PERGET
Caisse d'Epargne - Illes Baleares
29.
Jose Mario ALMAGRO VALERO
Relax - Gam
30.
Javier PASCUAL RODRÍGUEZ
Comunidad Valenciana
31.
David LATASA
Comunidad Valenciana
32.
Luis PEREZ ROMERO
Andalucia - Paul Versan
33.
Stephane BERGES
Agritubel
34.
Dailos Manuel DIAZ ARMAS
Orbea
35.
Dionisio GALPARSORO MARTINEZ
Kaiku
36.
Jesus RAMIREZ TORRES
Spiuk - Extremadura
37.
Jorge AZANZA SOTO
Kaiku
38.
José Antonio PECHARROMÁN
Comunidad Valenciana
39.
Carlos CASTAÑO PANADERO
Kaiku
40.
Ruben OARBEASCOA ISPIZUA
Kaiku
41.
Aitor OSA EIZAGUIRRE
Astana - Würth Team
42.
Aaron VILLEGAS TRAPAGA
Orbea
43.
Adolfo GARCÍA QUESADA
Andalucia - Paul Versan
44.
Raul GARCÍA DE MATEOS RUBIO
Relax - Gam
45.
Juan GOMIS LÓPEZ
Comunidad Valenciana
46.
Kanstantsin SIUTSOU
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
47.
Jaume ROVIRA POUS
Andalucia - Paul Versan
48.
Joseba BELOKI DORRONSORO
Astana - Würth Team
49.
Jose Antonio ARROYO RAMIREZ
Spiuk - Extremadura
50.
Unai ETXEBARRIA
Euskaltel - Euskadi
51.
Iñigo LANDALUZE INTXAURRAGA
Euskaltel - Euskadi
52.
Assan BAZAYEV
Astana - Würth Team
53.
Francisco Jose TERCIADO SACEDO
Relax - Gam
54.
Juan Pablo MAGALLANES ARANDA
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli
55.
Jose Antonio REDONDO RAMOS
Astana - Würth Team
56.
Carlos ABELLÁN OSSENBACH
Astana - Würth Team
57.
Oscar GARCIA CASARRUBIOS PINTOR
Relax - Gam 02'42"
58.
Diego MILÁN JIMÉNEZ
Grupo Nicolas Mateos
59.
Alberto FERNANDEZ DE LA PUEBLA RAMOS
Saunier Duval - Prodir
60.
José Adrián BONILLA
Comunidad Valenciana
61.
Leonardo MOSER
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
62.
Joseba ZUMETA ETXABE
Orbea 03'51"
63.
Xabat OCHOTORENA ARRARAS
Orbea
64.
Pablo LASTRAS GARCÍA
Caisse d'Epargne - Illes Baleares
65.
Rubén PÉREZ MORENO
Euskaltel - Euskadi 05'02"
66.
Michele MACCANTI
Team L.P.R.
67.
Juan OLMO MENACHO
Andalucia - Paul Versan 09'05"
68.
Ivan VELASCO MURILLO
Orbea 09'21"
69.
Gorka VERDUGO MARCOTEGUI
Euskaltel - Euskadi
70.
Giampaolo CHEULA
Barloworld
71.
Konstantin KLYUEV
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli 10'35"
72.
David DE LA FUENTE RASILLA
Saunier Duval - Prodir 12'49"
73.
Manuel LLORET ZARAGOZI
Comunidad Valenciana
74.
Francisco José VENTOSO ALBERDI
Saunier Duval - Prodir 12'52"
75.
Carlos José OCHOA
Team L.P.R.
76.
Igor ANTÓN HERNÁNDEZ
Euskaltel - Euskadi 13'02"
77.
Santos GONZALEZ CAPILLA
3 Molinos Resort 15'06"
78.
Victor HERNANDEZ BEATA
Grupo Nicolas Mateos
79.
Denis KUDASHEV
Relax - Gam
80.
Rafael CASERO MORENO
3 Molinos Resort
81.
Fernando TORRES MARTIN
Spiuk - Extremadura
82.
Pedro ROMERO OCAMPO
Spiuk - Extremadura
83.
Aaron KEMPS
Astana - Würth Team
84.
Joseba AGUIRREZABALA AIESTARAN
Grupo Nicolas Mateos
85.
Martin MATA CABELLO
Grupo Nicolas Mateos
86.
Francisco Jose MARTINEZ PEREZ
Andalucia - Paul Versan
87.
Mario SANCHEZ FERNANDEZ
Andalucia - Paul Versan
88.
Gilles CANOUET
Agritubel
89.
Iker LEONET IZA
Caisse d'Epargne - Illes Baleares
90.
Mikel ARTETXE GEZURAGA
3 Molinos Resort
91.
Ryan COX
Barloworld
92.
Iker MEZO ASKARGORTA
Orbea
93.
Arkaitz DURÁN AROCA
Saunier Duval - Prodir
94.
Josu AGIRRE ASEGINOLAZA
Orbea
95.
Victor Manuel GARCIA ESTEVEZ
Grupo Nicolas Mateos
96.
Benjamin JOHNSON
Agritubel
97.
Pablo DE PEDRO GARCIA
Grupo Nicolas Mateos
98.
José Alberto BENÍTEZ ROMÁN
Saunier Duval - Prodir
99.
Juan José COBO ACEBO
Saunier Duval - Prodir
100.
Oleksandr KVACHUK
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli
101.
Jose Luis MARTINEZ JIMENEZ
Comunidad Valenciana
102.
Sergio DOMINGUEZ RODRIGUEZ
3 Molinos Resort
103.
Julian SANCHEZ PIMIENTA
Comunidad Valenciana
104.
Antonio BERASATEGUI SAEZ DE ZUAZOLA
Kaiku
105.
Jon BRU PASCAL
Kaiku
106.
Giuseppe PALUMBO
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
107.
Marco OSELLA
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli
108.
Andrea MASCIARELLI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
109.
Alessandro DONATI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
110.
Aivaras BARANAUSKAS
Agritubel
111.
Ignacio SARABIA DIAZ
Spiuk - Extremadura
112.
Angel RODRIGUEZ GARCIA
Spiuk - Extremadura
113.
Javier MORENO BAZÁN
Grupo Nicolas Mateos
114.
Javier MEGIAS LEAL
Saunier Duval - Prodir
115.
Juan Carlos FERNANDEZ MORA
Grupo Nicolas Mateos
116.
Rodney (Jock) GREEN
Barloworld
117.
Ruben LORCA JIMENEZ
3 Molinos Resort
118.
Raffaele FERRARA
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli
119.
José Miguel ELIAS GALINDO
Relax - Gam
120.
Daniele CONTRINI
Team L.P.R.
121.
Riccardo CHIARINI
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli

Stage information

Start, finish: Stage 2. Arrigorriaga - Ispaster

Distance: 174 km

Date: 1 June 2006