2.HC

Euskal Bizikleta 2006  |  Stage 3. Ispaster - Gatzaga   

11th edition

190.9 km, 2 June 2006

Rider Team Time
1.
Aaron VILLEGAS TRAPAGA
Orbea 4h58'26"
2.
Koldo GIL PÉREZ
Saunier Duval - Prodir
3.
David HERRERO LLORENTE
Euskaltel - Euskadi 00'38"
4.
Andrea TONTI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
5.
Peio ARREITUNANDIA QUINTERO
Barloworld 00'41"
6.
Rodrigo GARCIA RENA
Kaiku 00'52"
7.
Amets TXURRUKA ANSOLA
Barloworld
8.
Jaume ROVIRA POUS
Andalucia - Paul Versan 00'54"
9.
Alberto FERNANDEZ DE LA PUEBLA RAMOS
Saunier Duval - Prodir 00'57"
10.
Rinaldo NOCENTINI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
11.
Alexander EFIMKIN
Barloworld
12.
Haimar ZUBELDIA AGIRRE
Euskaltel - Euskadi 01'01"
13.
Adolfo GARCÍA QUESADA
Andalucia - Paul Versan
14.
Dionisio GALPARSORO MARTINEZ
Kaiku
15.
Jesús DEL NERO MONTES
3 Molinos Resort
16.
José Adrián BONILLA
Comunidad Valenciana 01'10"
17.
Giuseppe MURAGLIA
Team L.P.R. 01'14"
18.
Jorge FERRIO LUQUE
3 Molinos Resort 01'16"
19.
Carlos CASTAÑO PANADERO
Kaiku 01'37"
20.
Jesus RAMIREZ TORRES
Spiuk - Extremadura
21.
David LATASA
Comunidad Valenciana 01'45"
22.
David ETXEBARRIA ALKORTA
Astana - Würth Team 01'52"
23.
Samuel PLOUHINEC
Agritubel 01'58"
24.
Pedro Luis MARICHALAR FERNÁNDEZ
Andalucia - Paul Versan 02'05"
25.
Gustavo DOMINGUEZ LEMOS
Orbea 02'10"
26.
Oleksandr KVACHUK
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli 02'19"
27.
Aitor OSA EIZAGUIRRE
Astana - Würth Team 02'26"
28.
Javier PASCUAL RODRÍGUEZ
Comunidad Valenciana
29.
Ignacio SARABIA DIAZ
Spiuk - Extremadura
30.
José Alberto MARTÍNEZ TRINIDAD
Agritubel 02'29"
31.
Paolo BAILETTI
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli 02'44"
32.
José Miguel ELIAS GALINDO
Relax - Gam 03'01"
33.
Nacor BURGOS ROJO
Relax - Gam 03'05"
34.
Jorge AZANZA SOTO
Kaiku 03'24"
35.
José Antonio PECHARROMÁN
Comunidad Valenciana 03'29"
36.
Ángel VICIOSO ARCOS
Astana - Würth Team 03'42"
37.
Stephane BERGES
Agritubel 03'46"
38.
David DE LA FUENTE RASILLA
Saunier Duval - Prodir
39.
Gilles CANOUET
Agritubel 04'21"
40.
Assan BAZAYEV
Astana - Würth Team 04'26"
41.
Jose Antonio ARROYO RAMIREZ
Spiuk - Extremadura
42.
Konstantin KLYUEV
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli
43.
Giuseppe PALUMBO
Acqua Sapone - Caffe Mokambo 04'47"
44.
Mathieu PERGET
Caisse d'Epargne - Illes Baleares 04'58"
45.
Andrea MASCIARELLI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo 05'08"
46.
Aitor PEREZ ARRIETA
Caisse d'Epargne - Illes Baleares 05'30"
47.
Leonardo MOSER
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
48.
Jose Mario ALMAGRO VALERO
Relax - Gam 05'44"
49.
Sergio DOMINGUEZ RODRIGUEZ
3 Molinos Resort 05'51"
50.
Aivaras BARANAUSKAS
Agritubel
51.
Raul GARCÍA DE MATEOS RUBIO
Relax - Gam 06'03"
52.
Dailos Manuel DIAZ ARMAS
Orbea 06'04"
53.
Juan Pablo MAGALLANES ARANDA
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli 06'19"
54.
Iker LEONET IZA
Caisse d'Epargne - Illes Baleares 06'25"
55.
Victor Manuel GARCIA ESTEVEZ
Grupo Nicolas Mateos
56.
Josu MONDELO DIAZ
Spiuk - Extremadura
57.
Ivan VELASCO MURILLO
Orbea 06'41"
58.
Ruben OARBEASCOA ISPIZUA
Kaiku 06'47"
59.
Adrián PALOMARES VILLAPLANA
Kaiku
60.
Jon BRU PASCAL
Kaiku 06'52"
61.
Pablo DE PEDRO GARCIA
Grupo Nicolas Mateos 07'07"
62.
Juan OLMO MENACHO
Andalucia - Paul Versan
63.
Luis PEREZ ROMERO
Andalucia - Paul Versan 07'22"
64.
Victor HERNANDEZ BEATA
Grupo Nicolas Mateos 07'28"
65.
Carlos José OCHOA
Team L.P.R. 07'36"
66.
Juan Carlos FERNANDEZ MORA
Grupo Nicolas Mateos 07'41"
67.
Alessandro DONATI
Acqua Sapone - Caffe Mokambo 08'19"
68.
Marco OSELLA
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli 08'21"
69.
Arkaitz DURÁN AROCA
Saunier Duval - Prodir 08'26"
70.
Francisco José VENTOSO ALBERDI
Saunier Duval - Prodir 08'31"
71.
Fernando TORRES MARTIN
Spiuk - Extremadura 11'03"
72.
Rafael CASERO MORENO
3 Molinos Resort 12'35"
73.
Ruben LORCA JIMENEZ
3 Molinos Resort
74.
Mario SANCHEZ FERNANDEZ
Andalucia - Paul Versan 12'36"
75.
Francisco Jose MARTINEZ PEREZ
Andalucia - Paul Versan
76.
Joseba BELOKI DORRONSORO
Astana - Würth Team
77.
Xabat OCHOTORENA ARRARAS
Orbea
78.
Ryan COX
Barloworld
79.
Nicolas CROSBIE
Agritubel
80.
Pablo LASTRAS GARCÍA
Caisse d'Epargne - Illes Baleares
81.
Félix Rafael CÁRDENAS RAVALO
Barloworld
82.
Oscar GARCIA CASARRUBIOS PINTOR
Relax - Gam 12'40"
83.
Javier MEGIAS LEAL
Saunier Duval - Prodir
84.
Samuel SÁNCHEZ GONZÁLEZ
Euskaltel - Euskadi 13'36"
85.
Jose Antonio REDONDO RAMOS
Astana - Würth Team
86.
Raffaele FERRARA
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli
87.
Michele MACCANTI
Team L.P.R. 16'22"
88.
Aaron KEMPS
Astana - Würth Team
89.
Riccardo CHIARINI
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli
90.
Giampaolo CHEULA
Barloworld
91.
Blazej JANIACZYK
Team 3C Casalinghi Jet Androni Giocattoli
92.
Manuel LLORET ZARAGOZI
Comunidad Valenciana
93.
Francisco Jose TERCIADO SACEDO
Relax - Gam
94.
Juan GOMIS LÓPEZ
Comunidad Valenciana
95.
Mikel ARTETXE GEZURAGA
3 Molinos Resort 18'38"
96.
Igor ANTÓN HERNÁNDEZ
Euskaltel - Euskadi 18'40"
97.
José Alberto BENÍTEZ ROMÁN
Saunier Duval - Prodir
98.
Unai ETXEBARRIA
Euskaltel - Euskadi
99.
Gorka VERDUGO MARCOTEGUI
Euskaltel - Euskadi
100.
Antonio BERASATEGUI SAEZ DE ZUAZOLA
Kaiku
101.
Diego MILÁN JIMÉNEZ
Grupo Nicolas Mateos 19'39"
102.
Juan Jose MARTINEZ DIAZ
103.
Denis KUDASHEV
Relax - Gam
104.
Kanstantsin SIUTSOU
Acqua Sapone - Caffe Mokambo
105.
Jose Luis MARTINEZ JIMENEZ
Comunidad Valenciana
106.
Benjamin JOHNSON
Agritubel
107.
Daniele CONTRINI
Team L.P.R.
108.
Angel RODRIGUEZ GARCIA
Spiuk - Extremadura 19'42"
109.
Joseba ZUMETA ETXABE
Orbea 19'45"
110.
Carlos ABELLÁN OSSENBACH
Astana - Würth Team 20'53"
111.
Julian SANCHEZ PIMIENTA
Comunidad Valenciana
112.
Santos GONZALEZ CAPILLA
3 Molinos Resort 21'42"
113.
Pedro ROMERO OCAMPO
Spiuk - Extremadura
114.
Iñigo LANDALUZE INTXAURRAGA
Euskaltel - Euskadi
115.
Iker MEZO ASKARGORTA
Orbea
116.
Javier MORENO BAZÁN
Grupo Nicolas Mateos
117.
Rodney (Jock) GREEN
Barloworld
118.
Joseba AGUIRREZABALA AIESTARAN
Grupo Nicolas Mateos
119.
Juan José COBO ACEBO
Saunier Duval - Prodir
120.
Martin MATA CABELLO
Grupo Nicolas Mateos
121.
Rubén PÉREZ MORENO
Euskaltel - Euskadi

Stage information

Start, finish: Stage 3. Ispaster - Gatzaga

Distance: 190.9 km

Date: 2 June 2006