Setmana Catalana 2002  |  General classification    

39th edition

General classification

25 March 2002 - 29 March 2002

Rider Team Time
1.
Juan Miguel MERCADO MARTÍN
iBanesto.com 19h14'53"
2.
Giuseppe GUERINI
Team Telekom 15"
3.
Serhiy GONCHAR
Fassa Bortolo 27"
4.
Juan Carlos DOMÍNGUEZ DOMÍNGUEZ
Phonak 34"
5.
Fernando ESCARTÍN
Team Coast 47"
6.
Rui LAVARINHAS
Milaneza - MSS 01'08"
7.
Wladimir BELLI
Fassa Bortolo 01'15"
8.
Gonzalo BAYARRI
Phonak 01'23"
9.
Leonardo PIEPOLI
iBanesto.com 01'33"
10.
Joaquim RODRÍGUEZ OLIVER
O.N.C.E. - Eroski 01'36"
11.
Javier PASCUAL RODRÍGUEZ
iBanesto.com 02'04"
12.
Bruno Miguel CASTANHEIRA
L.A. Aluminios - Pecol 02'07"
13.
Javier PASCUAL LLORENTE
Kelme - Costa Blanca 02'09"
14.
Volodymir GUSTOV
Fassa Bortolo 02'13"
15.
Levi LEIPHEIMER
Rabobank
16.
Isidro NOZAL VEGA
O.N.C.E. - Eroski 02'19"
17.
Iván Ramiro PARRA PINTO
O.N.C.E. - Eroski 02'33"
18.
Carlos SASTRE CANDIL
Team CSC - Tiscali 02'52"
19.
Unai OSA EIZAGUIRRE
iBanesto.com 03'02"
20.
Michael RASMUSSEN
Team CSC - Tiscali 03'06"
21.
Txema DEL OLMO
Milaneza - MSS 03'36"
22.
Gorka GONZÁLEZ LARRAÑAGA
Euskaltel - Euskadi 03'49"
23.
Martin DERGANC
Acqua & Sapone - Cantina Tollo 03'58"
24.
José Luis REBOLLO
Relax - Fuenlabrada 04'13"
25.
Vladimir KARPETS
Itera 04'21"
26.
Jorge FERRIO LUQUE
Jazztel - Costa de Almeria 05'30"
27.
Rafael CASERO MORENO
Jazztel - Costa de Almeria 05'31"
28.
Benjamin NOVAL GONZALEZ
Relax - Fuenlabrada 05'37"
29.
David ETXEBARRIA ALKORTA
Euskaltel - Euskadi 06'01"
30.
Haimar ZUBELDIA AGIRRE
Euskaltel - Euskadi 06'31"
31.
Joan HORRACH RIPPOLL
Milaneza - MSS 07'00"
32.
Óscar PEREIRO SÍO
Phonak
33.
Paolo TIRALONGO
Fassa Bortolo 07'04"
34.
José Gonçalo AMORIM VALADA
Milaneza - MSS 07'41"
35.
Fabian JEKER
Milaneza - MSS 07'50"
36.
Grischa NIERMANN
Rabobank 08'07"
37.
Matthias KESSLER
Team Telekom 08'21"
38.
Udo BÖLTS
Team Telekom 08'56"
39.
Miguel Ángel MARTIN PERDIGUERO
Acqua & Sapone - Cantina Tollo 11'08"
40.
Thorwald VENEBERG
Rabobank 11'34"
41.
Francisco CABELLO LUQUE
Kelme - Costa Blanca 13'06"
42.
Marco FERTONANI
Phonak 13'07"
43.
Simone MASCIARELLI
Acqua & Sapone - Cantina Tollo 13'11"
44.
Pablo LASTRAS GARCÍA
iBanesto.com 13'17"
45.
David VAZQUEZ GARCIA
Relax - Fuenlabrada 14'00"
46.
Francisco MANCEBO
iBanesto.com 14'18"
47.
Angel CASTRESANA DEL VAL
O.N.C.E. - Eroski 15'56"
48.
Erik ZABEL
Team Telekom 16'18"
49.
Marius SABALIAUSKAS
Saeco - Longoni Sport 16'25"
50.
Torsten HIEKMANN
Team Telekom 16'32"
51.
Egoi MARTÍNEZ DE ESTEBAN
Euskaltel - Euskadi 16'33"
52.
Cesar GARCIA CALVO
Relax - Fuenlabrada 16'50"
53.
Alexandre MOOS
Phonak 17'03"
54.
Gorka GERRIKAGOITIA
Euskaltel - Euskadi 17'52"
55.
Nacor BURGOS ROJO
Relax - Fuenlabrada 18'10"
56.
Adolfo GARCÍA QUESADA
iBanesto.com 18'18"
57.
Marco VELO
Fassa Bortolo 18'42"
58.
Geert VERHEYEN
Rabobank 19'13"
59.
Edouard GRITSOUN
Itera 19'41"
60.
Bram DE GROOT
Rabobank 20'14"
61.
Sven MONTGOMERY
Fassa Bortolo 21'15"
62.
Iker CAMAÑO ORTUZAR
Phonak 22'06"
63.
Ángel EDO ALSINA
Milaneza - MSS 22'20"
64.
Jens HEPPNER
Team Telekom 22'30"
65.
Massimiliano GENTILI
Acqua & Sapone - Cantina Tollo 23'05"
66.
Carlos TORRENT TARRES
Jazztel - Costa de Almeria 23'07"
67.
Mikel PRADERA RODRÍGUEZ
O.N.C.E. - Eroski 23'14"
68.
Melchor MAURI PRAT
Milaneza - MSS 23'16"
69.
Oscar MASON
Saeco - Longoni Sport 24'39"
70.
Serguei KLIMOV
Itera 25'18"
71.
Christopher JENNER
Crédit Agricole 26'03"
72.
Filippo SIMEONI
Acqua & Sapone - Cantina Tollo 26'51"
73.
Álvaro GONZÁLEZ DE GALDEANO
O.N.C.E. - Eroski 26'56"
74.
Robert BARTKO
Team Telekom 27'07"
75.
Marcos Antonio SERRANO
O.N.C.E. - Eroski 27'21"
76.
Fabio BALDATO
Fassa Bortolo 28'09"
77.
Stefan KUPFERNAGEL
Phonak 29'25"
78.
José Agostinho ROSA
L.A. Aluminios - Pecol 29'38"
79.
Aitor SILLONIZ
Euskaltel - Euskadi 30'26"
80.
Pavel BRUTT
Itera 30'34"
81.
David HERRERO LLORENTE
Euskaltel - Euskadi 31'16"
82.
Kanstantsin SIUTSOU
Itera 31'40"
83.
Sébastien HINAULT
Crédit Agricole 32'55"
84.
Andrei ZINTCHENKO
L.A. Aluminios - Pecol 33'12"
85.
Jordi RIERA
Kelme - Costa Blanca 33'44"
86.
Malte URBAN
Team Coast 33'47"
87.
Francisco Javier CEREZO PERALES
Team CSC - Tiscali 36'54"
88.
Francisco LEON
Kelme - Costa Blanca 37'36"
89.
Andrea PERON
Team CSC - Tiscali 38'25"
90.
Ronald MUTSAARS
Rabobank 39'01"
91.
Juan FUENTES ANGULLO
Saeco - Longoni Sport 39'09"
92.
Alexander SEROV
Itera 40'24"
93.
Thomas BRUUN ERIKSEN
Team CSC - Tiscali 40'27"
94.
Alexei MARKOV
Itera 43'10"
95.
Ruben OARBEASCOA ISPIZUA
L.A. Aluminios - Pecol 44'11"
96.
Pedro DÍAZ LOBATO
Jazztel - Costa de Almeria 45'32"
97.
Marco ZANOTTI
Fassa Bortolo 49'07"
98.
Manuel CALVENTE CORBAS
Team CSC - Tiscali 49'50"
99.
Agustín PEÑA GAGO
Acqua & Sapone - Cantina Tollo 50'44"
100.
Rui Pedro HENRIQUES ROQUE
L.A. Aluminios - Pecol 54'00"
101.
Cândido BARBOSA
L.A. Aluminios - Pecol 54'53"
102.
Jaime Javier HERNÁNDEZ BERTRAN
Team Coast 56'34"