Setmana Catalana 2004  |  Stage 3. Castello d'Empuries - Motcada   

41st edition

159.5 km, 24 March 2004

Rider Team Time
1.
Isaac GÁLVEZ LÓPEZ
Illes Balears - Banesto 3h44'12"
2.
Erik ZABEL
T-Mobile Team
3.
Miguel Ángel MARTIN PERDIGUERO
Saunier Duval - Prodir
4.
Josep JUFRE POU
Relax - Bodysol
5.
Fabian CANCELLARA
Fassa Bortolo
6.
Massimiliano LELLI
Cofidis, Le Crédit par Téléphone
7.
Stefano GARZELLI
Vini Caldirola - Nobili Rubinetterie
8.
Carlos TORRENT TARRES
Costa de Almeria - Paternina
9.
Vicente REYNÉS MIMÓ
Illes Balears - Banesto
10.
Alejandro VALVERDE BELMONTE
Comunidad Valenciana - Kelme
11.
José Luis ARRIETA LUJAMBIO
Illes Balears - Banesto
12.
Frank VANDENBROUCKE
Fassa Bortolo
13.
Marc LOTZ
Rabobank
14.
Egoi MARTÍNEZ DE ESTEBAN
Euskaltel - Euskadi
15.
Beat ZBERG
Gerolsteiner
16.
Aitor OSA EIZAGUIRRE
Illes Balears - Banesto
17.
Iker FLORES GALARZA
Euskaltel - Euskadi
18.
Pedro CARDOSO
Milaneza - Maia
19.
Gianluca SIRONI
Vini Caldirola - Nobili Rubinetterie
20.
Xavier FLORENCIO CABRÉ
Relax - Bodysol
21.
Alberto CONTADOR VELASCO
Liberty Seguros
22.
Fabian JEKER
Saunier Duval - Prodir
23.
Javier PASCUAL RODRÍGUEZ
Comunidad Valenciana - Kelme
24.
David BLANCO RODRIGUEZ
Comunidad Valenciana - Kelme
25.
Gonzalo BAYARRI
Phonak
26.
Vicente David BERNABEU ARMENGOL
Milaneza - Maia
27.
Dario David CIONI
Fassa Bortolo
28.
Aitor GONZÁLEZ JIMÉNEZ
Fassa Bortolo
29.
Ivan BASSO
Team CSC
30.
Vladimir KARPETS
Illes Balears - Banesto
31.
Giampaolo CARUSO
Liberty Seguros
32.
Francisco PALACIOS
Café Baqué
33.
Iban MAYO DIEZ
Euskaltel - Euskadi
34.
Rubén PLAZA MOLINA
Comunidad Valenciana - Kelme
35.
Bingen FERNANDEZ BUSTINZA
Cofidis, Le Crédit par Téléphone
36.
Iñigo CUESTA
Cofidis, Le Crédit par Téléphone
37.
Óscar Miguel SEVILLA RIVERA
Phonak
38.
Alex ZÜLLE
Phonak
39.
Francisco CABELLO LUQUE
Comunidad Valenciana - Kelme
40.
Koldo GIL PÉREZ
Liberty Seguros
41.
Javier RAMIREZ ABEJA
Liberty Seguros
42.
Manuel CALVENTE CORBAS
Team CSC
43.
Paolo SAVOLDELLI
T-Mobile Team
44.
Roberto HERAS HERNÁNDEZ
Liberty Seguros
45.
Antton LUENGO CELAYA
Euskaltel - Euskadi
46.
Joaquim RODRÍGUEZ OLIVER
Saunier Duval - Prodir
47.
Giuseppe GUERINI
T-Mobile Team
48.
Tadej VALJAVEC
Phonak
49.
Ruben LOBATO ELVIRA
Saunier Duval - Prodir
50.
Daniel ATIENZA
Cofidis, Le Crédit par Téléphone
51.
Santiago BLANCO GIL
Relax - Bodysol
52.
Thomas DANIELSON
Fassa Bortolo
53.
Marzio BRUSEGHIN
Fassa Bortolo
54.
Roberto LAISEKA
Euskaltel - Euskadi
55.
Oscar MASON
Vini Caldirola - Nobili Rubinetterie
56.
Nicki SØRENSEN
Team CSC
57.
Alberto LÓPEZ DE MUNAIN
Euskaltel - Euskadi
58.
Carlos SASTRE CANDIL
Team CSC
59.
Brian VANDBORG
Team CSC
60.
Cédric VASSEUR
Cofidis, Le Crédit par Téléphone
61.
Txema DEL OLMO
Milaneza - Maia
62.
Leonardo PIEPOLI
Saunier Duval - Prodir
63.
Eladio JIMÉNEZ SANCHEZ
Comunidad Valenciana - Kelme
64.
Peter LUTTENBERGER
Team CSC
65.
José Luis REBOLLO
Relax - Bodysol
66.
Santiago PÉREZ FERNÁNDEZ
Phonak
67.
Levi LEIPHEIMER
Rabobank
68.
David NAVAS CHICA
Illes Balears - Banesto
69.
Michael RASMUSSEN
Rabobank
70.
Luis PASAMONTES RODRÍGUEZ
Relax - Bodysol
71.
Marco GILI
Vini Caldirola - Nobili Rubinetterie 04'07"
72.
Giulio TOMI
Vini Caldirola - Nobili Rubinetterie
73.
Javier GONZALEZ BARRERA
Saunier Duval - Prodir
74.
André KORFF
T-Mobile Team
75.
Thomas BRUUN ERIKSEN
Team CSC
76.
Santos GONZALEZ CAPILLA
Phonak
77.
Jan ULLRICH
T-Mobile Team
78.
Hector GUERRA GARCIA
Relax - Bodysol
79.
Unai ELORRIAGA ZUBIAUR
Café Baqué
80.
Javier PEREZ PERREIRA
Costa de Almeria - Paternina
81.
Patrick CALCAGNI
Vini Caldirola - Nobili Rubinetterie
82.
Juan GOMIS LÓPEZ
Saunier Duval - Prodir
83.
Andrei ZINTCHENKO
Milaneza - Maia
84.
Tobias STEINHAUSER
T-Mobile Team
85.
Thorwald VENEBERG
Rabobank
86.
Hugo SABIDO
Milaneza - Maia
87.
Lizuarte Manuel GONCALVES MARTINS
Milaneza - Maia
88.
Ronald MUTSAARS
Rabobank
89.
Aritz ARRUTI BASTERRETXEA
Café Baqué
90.
Sergio PÉREZ GÓMEZ
Café Baqué
91.
Óscar LAGUNA GARCÍA
Relax - Bodysol
92.
Mikel GAZTAÑAGA ETXEBERRIA
Café Baqué
93.
Aitor PEREZ ARRIETA
Café Baqué
94.
Julio LÓPEZ DE LA TORRE
Relax - Bodysol
95.
Julen URBANO ARETXABALA
Café Baqué
96.
Cadel EVANS
T-Mobile Team
97.
Ángel EDO ALSINA
Milaneza - Maia
98.
Bruno Miguel CASTANHEIRA
Milaneza - Maia
99.
Volker ORDOWSKI
Gerolsteiner
100.
José Iván GUTIÉRREZ PALACIOS
Illes Balears - Banesto
101.
Tomáš KONEČNÝ
T-Mobile Team
102.
René ANDRLE
Liberty Seguros
103.
Carlos Ramon GOLBANO
Costa de Almeria - Paternina
104.
Jose Cayetano JULIA CEGARRA
Comunidad Valenciana - Kelme
105.
Joseba ZUBELDIA AGIRRE
Euskaltel - Euskadi
106.
Dario ANDRIOTTO
Vini Caldirola - Nobili Rubinetterie
107.
Igor GONZÁLEZ DE GALDEANO
Liberty Seguros
108.
Guido TRENTIN
Cofidis, Le Crédit par Téléphone
109.
Aitor SILLONIZ
Euskaltel - Euskadi
110.
Jose Antonio LOPEZ GIL
Illes Balears - Banesto
111.
Marco FERTONANI
Phonak
112.
Dermot NALLY
Costa de Almeria - Paternina
113.
Erik DEKKER
Rabobank
114.
Bram DE GROOT
Rabobank
115.
Jose Vicente GARCIA ACOSTA
Illes Balears - Banesto
116.
Bekim CHRISTENSEN
Team CSC
117.
Torsten SCHMIDT
Gerolsteiner
118.
René HASELBACHER
Gerolsteiner
119.
Mauro ZINETTI
Vini Caldirola - Nobili Rubinetterie 05'16"
120.
Uwe PESCHEL
Gerolsteiner 14'17"
121.
Marcel STRAUSS
Gerolsteiner
122.
Markus FOTHEN
Gerolsteiner
123.
Pedro DÍAZ LOBATO
Costa de Almeria - Paternina
124.
David FERNANDEZ DOMINGO
Costa de Almeria - Paternina

Stage information

Start, finish: Stage 3. Castello d'Empuries - Motcada

Distance: 159.5 km

Date: 24 March 2004