Setmana Catalana 2004  |  Stage 2. Lloret de Mar - Empuriabrava   

41st edition

160.8 km, 23 March 2004

Rider Team Time
1.
Beat ZBERG
Gerolsteiner 4h21'31"
2.
Frank VANDENBROUCKE
Fassa Bortolo
3.
Miguel Ángel MARTIN PERDIGUERO
Saunier Duval - Prodir
4.
Alejandro VALVERDE BELMONTE
Comunidad Valenciana - Kelme
5.
Stefano GARZELLI
Vini Caldirola - Nobili Rubinetterie
6.
Fabian CANCELLARA
Fassa Bortolo
7.
Josep JUFRE POU
Relax - Bodysol
8.
Vladimir KARPETS
Illes Balears - Banesto
9.
Peter LUTTENBERGER
Team CSC
10.
Iban MAYO DIEZ
Euskaltel - Euskadi
11.
Aitor OSA EIZAGUIRRE
Illes Balears - Banesto
12.
Levi LEIPHEIMER
Rabobank
13.
Alberto CONTADOR VELASCO
Liberty Seguros
14.
Egoi MARTÍNEZ DE ESTEBAN
Euskaltel - Euskadi
15.
Javier PASCUAL RODRÍGUEZ
Comunidad Valenciana - Kelme
16.
Nicki SØRENSEN
Team CSC
17.
Michael RASMUSSEN
Rabobank
18.
Vicente David BERNABEU ARMENGOL
Milaneza - Maia
19.
Koldo GIL PÉREZ
Liberty Seguros
20.
Alex ZÜLLE
Phonak
21.
Leonardo PIEPOLI
Saunier Duval - Prodir
22.
Iker FLORES GALARZA
Euskaltel - Euskadi
23.
Ivan BASSO
Team CSC
24.
Joaquim RODRÍGUEZ OLIVER
Saunier Duval - Prodir
25.
Manuel CALVENTE CORBAS
Team CSC
26.
Iñigo CUESTA
Cofidis, Le Crédit par Téléphone
27.
Volodymir GUSTOV
Fassa Bortolo
28.
Cédric VASSEUR
Cofidis, Le Crédit par Téléphone 01'09"
29.
Andrei ZINTCHENKO
Milaneza - Maia
30.
Ruben LOBATO ELVIRA
Saunier Duval - Prodir
31.
Luis PASAMONTES RODRÍGUEZ
Relax - Bodysol
32.
Marc LOTZ
Rabobank
33.
Dario David CIONI
Fassa Bortolo
34.
Rubén PLAZA MOLINA
Comunidad Valenciana - Kelme
35.
Erik ZABEL
T-Mobile Team
36.
Tomáš KONEČNÝ
T-Mobile Team
37.
Francisco CABELLO LUQUE
Comunidad Valenciana - Kelme
38.
José Iván GUTIÉRREZ PALACIOS
Illes Balears - Banesto
39.
Ángel EDO ALSINA
Milaneza - Maia
40.
José Luis ARRIETA LUJAMBIO
Illes Balears - Banesto
41.
Massimiliano LELLI
Cofidis, Le Crédit par Téléphone
42.
Cadel EVANS
T-Mobile Team 01'18"
43.
Thorwald VENEBERG
Rabobank 04'13"
44.
Vicente REYNÉS MIMÓ
Illes Balears - Banesto 05'18"
45.
Carlos TORRENT TARRES
Costa de Almeria - Paternina
46.
Pedro CARDOSO
Milaneza - Maia
47.
Óscar Miguel SEVILLA RIVERA
Phonak
48.
Aitor GONZÁLEZ JIMÉNEZ
Fassa Bortolo
49.
José Luis REBOLLO
Relax - Bodysol
50.
Roberto LAISEKA
Euskaltel - Euskadi
51.
René ANDRLE
Liberty Seguros
52.
Aitor SILLONIZ
Euskaltel - Euskadi
53.
Gonzalo BAYARRI
Phonak
54.
Bekim CHRISTENSEN
Team CSC
55.
Igor GONZÁLEZ DE GALDEANO
Liberty Seguros 06'42"
56.
André KORFF
T-Mobile Team
57.
Volker ORDOWSKI
Gerolsteiner
58.
Jan ULLRICH
T-Mobile Team
59.
Jose Vicente GARCIA ACOSTA
Illes Balears - Banesto
60.
David NAVAS CHICA
Illes Balears - Banesto 11'07"
61.
Eladio JIMÉNEZ SANCHEZ
Comunidad Valenciana - Kelme
62.
Aitor PEREZ ARRIETA
Café Baqué
63.
Ronald MUTSAARS
Rabobank
64.
Unai ELORRIAGA ZUBIAUR
Café Baqué
65.
Gianluca SIRONI
Vini Caldirola - Nobili Rubinetterie
66.
Daniel ATIENZA
Cofidis, Le Crédit par Téléphone
67.
Giuseppe GUERINI
T-Mobile Team
68.
Paolo SAVOLDELLI
T-Mobile Team
69.
Javier RAMIREZ ABEJA
Liberty Seguros
70.
Isaac GÁLVEZ LÓPEZ
Illes Balears - Banesto
71.
Santiago BLANCO GIL
Relax - Bodysol
72.
René HASELBACHER
Gerolsteiner
73.
Marco GILI
Vini Caldirola - Nobili Rubinetterie 16'49"
74.
Xavier FLORENCIO CABRÉ
Relax - Bodysol
75.
Giulio TOMI
Vini Caldirola - Nobili Rubinetterie 17'55"
76.
Michael RICH
Gerolsteiner
77.
Torsten SCHMIDT
Gerolsteiner
78.
Julen URBANO ARETXABALA
Café Baqué
79.
Sergio PÉREZ GÓMEZ
Café Baqué
80.
David BLANCO RODRIGUEZ
Comunidad Valenciana - Kelme
81.
Francisco PALACIOS
Café Baqué
82.
Tadej VALJAVEC
Phonak
83.
Hugo SABIDO
Milaneza - Maia
84.
Pedro DÍAZ LOBATO
Costa de Almeria - Paternina
85.
Fabian JEKER
Saunier Duval - Prodir
86.
Javier GONZALEZ BARRERA
Saunier Duval - Prodir
87.
Jose Antonio LOPEZ GIL
Illes Balears - Banesto
88.
Lizuarte Manuel GONCALVES MARTINS
Milaneza - Maia
89.
Efrain GUTIERREZ SANCHEZ
Café Baqué
90.
Dario ANDRIOTTO
Vini Caldirola - Nobili Rubinetterie
91.
Thomas BRUUN ERIKSEN
Team CSC
92.
Santos GONZALEZ CAPILLA
Phonak
93.
Brian VANDBORG
Team CSC
94.
Bruno Miguel CASTANHEIRA
Milaneza - Maia
95.
Antton LUENGO CELAYA
Euskaltel - Euskadi
96.
Roberto HERAS HERNÁNDEZ
Liberty Seguros
97.
Txema DEL OLMO
Milaneza - Maia
98.
Uwe PESCHEL
Gerolsteiner
99.
Marzio BRUSEGHIN
Fassa Bortolo
100.
Tobias STEINHAUSER
T-Mobile Team
101.
Aritz ARRUTI BASTERRETXEA
Café Baqué
102.
Giampaolo CARUSO
Liberty Seguros
103.
Juan GOMIS LÓPEZ
Saunier Duval - Prodir
104.
Thomas DANIELSON
Fassa Bortolo
105.
Mikel GAZTAÑAGA ETXEBERRIA
Café Baqué
106.
Markus FOTHEN
Gerolsteiner
107.
Bram DE GROOT
Rabobank
108.
Joseba ZUBELDIA AGIRRE
Euskaltel - Euskadi
109.
David FERNANDEZ DOMINGO
Costa de Almeria - Paternina
110.
Marcel STRAUSS
Gerolsteiner
111.
Carlos Ramon GOLBANO
Costa de Almeria - Paternina
112.
Jose Cayetano JULIA CEGARRA
Comunidad Valenciana - Kelme
113.
Alberto LÓPEZ DE MUNAIN
Euskaltel - Euskadi
114.
Hector GUERRA GARCIA
Relax - Bodysol
115.
Santiago PÉREZ FERNÁNDEZ
Phonak
116.
Carlos SASTRE CANDIL
Team CSC
117.
Bingen FERNANDEZ BUSTINZA
Cofidis, Le Crédit par Téléphone
118.
Guido TRENTIN
Cofidis, Le Crédit par Téléphone
119.
Patrick CALCAGNI
Vini Caldirola - Nobili Rubinetterie
120.
Marco FERTONANI
Phonak
121.
Dermot NALLY
Costa de Almeria - Paternina
122.
Erik DEKKER
Rabobank
123.
Allan DAVIS
Liberty Seguros
124.
Juan José DE LOS ANGELES
Fassa Bortolo
125.
Julio LÓPEZ DE LA TORRE
Relax - Bodysol
126.
Javier PEREZ PERREIRA
Costa de Almeria - Paternina
127.
Mauro ZINETTI
Vini Caldirola - Nobili Rubinetterie
128.
Oscar MASON
Vini Caldirola - Nobili Rubinetterie
129.
Óscar LAGUNA GARCÍA
Relax - Bodysol

Stage information

Start, finish: Stage 2. Lloret de Mar - Empuriabrava

Distance: 160.8 km

Date: 23 March 2004