Vuelta a España 2000  |  Stage 11. Alp - Estació d'Esquí d'Ordino-Arcalís (And)   

55th edition

137 km, 5 September 2000

Rider Team Time
1.
Roberto LAISEKA
Euskaltel - Euskadi 3h43'25"
2.
Carlos SASTRE CANDIL
O.N.C.E. - Deutsche Bank 50"
3.
Santiago BLANCO GIL
Vitalicio Seguros - Grupo Generali 01'04"
4.
Roberto HERAS HERNÁNDEZ
Kelme - Costa Blanca 01'50"
5.
Manuel BELTRÁN MARTÍNEZ
Mapei - Quick Step
6.
Fernando ESCARTÍN
Kelme - Costa Blanca 02'00"
7.
José Luis RUBIERA
Kelme - Costa Blanca 02'37"
8.
Óscar Miguel SEVILLA RIVERA
Kelme - Costa Blanca 02'40"
9.
Pavel TONKOV
Mapei - Quick Step 02'42"
10.
Richard VIRENQUE
Team Polti 02'57"
11.
Angel Luis CASERO MORENO
Festina - Lotus
12.
Igor GONZÁLEZ DE GALDEANO
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
13.
Wladimir BELLI
Fassa Bortolo 02'59"
14.
Pascal HERVÉ
Team Polti 03'05"
15.
Raimondas RUMŠAS
Fassa Bortolo 03'26"
16.
Eladio JIMÉNEZ SANCHEZ
Banesto
17.
Massimiliano GENTILI
Cantina Tollo - Regain 03'47"
18.
Francisco Tomas GARCÍA RODRÍGUEZ
Vitalicio Seguros - Grupo Generali 03'54"
19.
Iván Ramiro PARRA PINTO
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
20.
Haimar ZUBELDIA AGIRRE
Euskaltel - Euskadi
21.
Jan ULLRICH
Team Deutsche Telekom 04'17"
22.
Fabian JEKER
Festina - Lotus
23.
Txema DEL OLMO
Euskaltel - Euskadi
24.
Oskar CAMENZIND
Lampre - Daikin
25.
Santos GONZALEZ CAPILLA
O.N.C.E. - Deutsche Bank 06'20"
26.
Abraham OLANO
O.N.C.E. - Deutsche Bank 06'43"
27.
Tomasz BROŻYNA
Banesto
28.
Roberto SGAMBELLURI
Cantina Tollo - Regain
29.
Gianni FARESIN
Mapei - Quick Step
30.
Félix Rafael CÁRDENAS RAVALO
Kelme - Costa Blanca
31.
José Enrique GUTIÉRREZ CATALUÑA
Kelme - Costa Blanca
32.
Alberto LÓPEZ DE MUNAIN
Euskaltel - Euskadi
33.
Alexandre VINOKOUROV
Team Deutsche Telekom
34.
Alex ZÜLLE
Banesto 08'11"
35.
Andrea PERON
Fassa Bortolo
36.
Andrei TETERYUK
Liquigas - Pata 08'42"
37.
Felix GARCIA CASAS
Festina - Lotus
38.
Aitor OSA EIZAGUIRRE
Banesto
39.
Marco MAGNANI
Alessio 10'38"
40.
Marcelino GARCIA ALONSO
O.N.C.E. - Deutsche Bank 10'47"
41.
Juan Carlos VICARIO BARBERA
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
42.
Paolo LANFRANCHI
Mapei - Quick Step
43.
Santiago BOTERO ECHEVERRY
Kelme - Costa Blanca
44.
Jon ODRIOZOLA MUGARZA
Banesto 12'13"
45.
Laurent BROCHARD
Jean Delatour 15'14"
46.
Marco DELLA VEDOVA
Lampre - Daikin
47.
Andrei ZINTCHENKO
L.A. Aluminios - Pecol - Calbrita
48.
Simone BERTOLETTI
Lampre - Daikin
49.
Ricardo VALDÉS PRIETO
Jazztel - Costa de Almeria
50.
Eleuterio ANGUITA
Jazztel - Costa de Almeria
51.
Guennadi MIKHAILOV
Farm Frites
52.
Nacor BURGOS ROJO
Relax - Fuenlabrada
53.
Rodolfo MASSI
Cantina Tollo - Regain
54.
Daniel CLAVERO
Team Polti
55.
Rolf ALDAG
Team Deutsche Telekom
56.
Dario David CIONI
Mapei - Quick Step 16'08"
57.
Serhiy GONCHAR
Liquigas - Pata 18'11"
58.
Victor Hugo PEÑA GRISALES
Vitalicio Seguros - Grupo Generali 19'33"
59.
Martin HVASTIJA
Alessio 20'10"
60.
Jose Vicente GARCIA ACOSTA
Banesto 20'32"
61.
José Angel VIDAL
Kelme - Costa Blanca 21'36"
62.
Francisco CABELLO LUQUE
Kelme - Costa Blanca
63.
Rafael DÍAZ JUSTO
O.N.C.E. - Deutsche Bank
64.
Steven KLEYNEN
Farm Frites
65.
David ETXEBARRIA ALKORTA
O.N.C.E. - Deutsche Bank
66.
Diego Luis PRIOR
Jazztel - Costa de Almeria 21'53"
67.
Remco VAN DER VEN
Farm Frites 23'28"
68.
José Manuel VÁZQUEZ PALOMO
Relax - Fuenlabrada
69.
Unai OSA EIZAGUIRRE
Banesto
70.
Juan Manuel GÁRATE
Lampre - Daikin
71.
Jörg LUDEWIG
Saeco - Valli & Valli
72.
Patrice HALGAND
Jean Delatour
73.
Nicola LODA
Fassa Bortolo
74.
Gerben LÖWIK
Farm Frites
75.
Davide BRAMATI
Mapei - Quick Step
76.
Mariano PICCOLI
Lampre - Daikin
77.
Miquel VAN KESSEL
Farm Frites
78.
Massimo CODOL
Lampre - Daikin
79.
Ellis RASTELLI
Liquigas - Pata
80.
Matthias KESSLER
Team Deutsche Telekom
81.
José Luis ARRIETA LUJAMBIO
Banesto
82.
Giovanni LOMBARDI
Team Deutsche Telekom
83.
Andrea TAFI
Mapei - Quick Step
84.
Paolo TIRALONGO
Fassa Bortolo
85.
Kai HUNDERTMARCK
Team Deutsche Telekom
86.
Alessandro BERTOLINI
Alessio
87.
Bruno Miguel CASTANHEIRA
L.A. Aluminios - Pecol - Calbrita
88.
Oscar PELLICIOLI
Team Polti
89.
Jose Manuel URIA
Team Polti
90.
Youri SOURKOV
L.A. Aluminios - Pecol - Calbrita
91.
Francisco Javier CEREZO PERALES
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
92.
Carlos Ramon GOLBANO
Jazztel - Costa de Almeria
93.
Carlo FINCO
Alessio
94.
Ján SVORADA
Lampre - Daikin
95.
Leonardo GUIDI
Alessio
96.
Juan Antonio FLECHA GIANNONI
Relax - Fuenlabrada
97.
Cesar PEREZ PADRON
Jazztel - Costa de Almeria
98.
José Agostinho ROSA
L.A. Aluminios - Pecol - Calbrita
99.
Laurent DUFAUX
Saeco - Valli & Valli
100.
David CLINGER
Festina - Lotus
101.
Saulius ŠARKAUSKAS
L.A. Aluminios - Pecol - Calbrita
102.
Paolo FORNACIARI
Mapei - Quick Step
103.
Armin MEIER
Saeco - Valli & Valli
104.
Jaime Javier HERNÁNDEZ BERTRAN
Festina - Lotus
105.
Rolf HUSER
Festina - Lotus
106.
Gorka GERRIKAGOITIA
Euskaltel - Euskadi
107.
Stefano CASAGRANDA
Alessio
108.
Marco ZANOTTI
Liquigas - Pata
109.
Fernando MOTA DOS SANTOS
L.A. Aluminios - Pecol - Calbrita
110.
Pedro DÍAZ LOBATO
Relax - Fuenlabrada
111.
Fabio BALDATO
Fassa Bortolo
112.
Gilberto SIMONI
Lampre - Daikin
113.
Alexandr SHEFER
Alessio
114.
Ruben OARBEASCOA ISPIZUA
L.A. Aluminios - Pecol - Calbrita
115.
Cyril DESSEL
Jean Delatour
116.
Guido TRENTI
Cantina Tollo - Regain
117.
Antonio Segismundo DE LA TORRE VIEL
L.A. Aluminios - Pecol - Calbrita
118.
Andreas KLÖDEN
Team Deutsche Telekom
119.
Álvaro GONZÁLEZ DE GALDEANO
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
120.
Michele COLLEONI
Team Polti
121.
Pablo SOLER SILES
Jazztel - Costa de Almeria
122.
Paolo BOSSONI
Cantina Tollo - Regain
123.
Martín Gerardo GARRIDO MAYORGA
Relax - Fuenlabrada
124.
Andrès BERMEJO SILLER
Relax - Fuenlabrada
125.
Jan HRUŠKA
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
126.
Christophe ORIOL
Jean Delatour
127.
Volodymir GUSTOV
Fassa Bortolo
128.
Ralf GRABSCH
Team Deutsche Telekom 24'29"
129.
German NIETO
Relax - Fuenlabrada
130.
Mirco MARINI
Liquigas - Pata
131.
Fabio ROSCIOLI
Jazztel - Costa de Almeria
132.
Dirk RONELLENFITSCH
Farm Frites
133.
Igor PUGACI
Saeco - Valli & Valli
134.
Eduardo HERNANDEZ BAILO
Relax - Fuenlabrada
135.
Glenn MAGNUSSON
Farm Frites
136.
Rafael CASERO MORENO
Festina - Lotus
137.
Nicola MICELI
Alessio 24'33"
138.
Cristian MORENI
Liquigas - Pata 24'36"
139.
Biagio CONTE
Saeco - Valli & Valli
140.
Danilo DI LUCA
Cantina Tollo - Regain 24'38"
141.
Federico COLONNA
Cantina Tollo - Regain 24'44"
142.
Rafael MATEOS PEREZ
Team Polti 24'47"
143.
Alessandro PETACCHI
Fassa Bortolo 24'59"
144.
Daniele CONTRINI
Liquigas - Pata 25'05"
145.
Giancarlo RAIMONDI
Liquigas - Pata 25'49"

Stage information

Start, finish: Stage 11. Alp - Estació d'Esquí d'Ordino-Arcalís (And)

Race Type: Mountain stage

Distance: 137 km

Date: 5 September 2000