Euskal Bizikleta 2000  |  Stage 4a. Bilbao - Mendaro   

5th edition

105 km, 27 May 2000

Rider Team Time
1.
Aitor GARMENDIA
Banesto 2h34'15"
2.
Giovanni LOMBARDI
Team Deutsche Telekom 06'25"
3.
Nicola LODA
Fassa Bortolo
4.
Leon VAN BON
Rabobank
5.
Alexei SIVAKOV
BigMat - Auber 93
6.
Igor ASTARLOA ASKASIBAR
Mercatone Uno - Albacom
7.
Matteo FRUTTI
Lampre - Daikin
8.
Flavio ZANDARIN
Alessio
9.
Sven NIJS
Rabobank
10.
Nico MATTAN
Cofidis
11.
Alexandre CHOUFFE
BigMat - Auber 93
12.
Giancarlo RAIMONDI
Liquigas - Pata
13.
David ETXEBARRIA ALKORTA
O.N.C.E. - Deutsche Bank
14.
Bram DE GROOT
Rabobank
15.
Marco ARTUNGHI
Mercatone Uno - Albacom
16.
Juan Manuel GÁRATE
Lampre - Daikin
17.
Danilo HONDO
Team Deutsche Telekom
18.
Mathew HAYMAN
Rabobank
19.
David FERNANDEZ DOMINGO
Relax - Fuenlabrada
20.
Emanuele NEGRINI
Cantina Tollo - Regain
21.
Pedro HORRILLO MUÑOZ
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
22.
Gorazd ŠTANGELJ
Liquigas - Pata
23.
Igor GONZÁLEZ DE GALDEANO
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
24.
Paolo TIRALONGO
Fassa Bortolo
25.
Chris PEERS
Cofidis
26.
Sebastien DEMARBAIX
Lotto - Adecco
27.
Marcello SIBONI
Mercatone Uno - Albacom
28.
Juan Antonio FLECHA GIANNONI
Relax - Fuenlabrada
29.
Steve DE WOLF
Cofidis
30.
Marcos Antonio SERRANO
O.N.C.E. - Deutsche Bank
31.
Serge BAGUET
Lotto - Adecco
32.
Kurt VAN DE WOUWER
Lotto - Adecco
33.
Roland MEIER
Cofidis
34.
Marco SERPELLINI
Lampre - Daikin
35.
Mikel ARTETXE GEZURAGA
Euskaltel - Euskadi
36.
Luca MAZZANTI
Fassa Bortolo
37.
Unai ETXEBARRIA
Euskaltel - Euskadi
38.
Grischa NIERMANN
Rabobank
39.
David LEFÈVRE
Cofidis
40.
Georg TOTSCHNIG
Team Deutsche Telekom
41.
Manuel BELTRÁN MARTÍNEZ
Mapei - Quick Step
42.
Johan VERSTREPEN
Lampre - Daikin
43.
Íñigo CHAURREAU
Euskaltel - Euskadi
44.
Alberto David FERNANDEZ HURTADO
Jazztel - Costa de Almeria
45.
Haimar ZUBELDIA AGIRRE
Euskaltel - Euskadi
46.
Alexandr SHEFER
Alessio
47.
Imanol AYESTARÁN
Relax - Fuenlabrada
48.
Alex ZÜLLE
Banesto
49.
Olexander FEDENKO
Liquigas - Pata
50.
José Luis ARRIETA LUJAMBIO
Banesto
51.
Raivis BELOHVOŠČIKS
Lampre - Daikin
52.
Andrey MIZOUROV
Team Deutsche Telekom
53.
Rubens BERTOGLIATI
Lampre - Daikin
54.
Fernando ESCARTÍN
Kelme - Costa Blanca
55.
Francisco Javier CEREZO PERALES
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
56.
Nacor BURGOS ROJO
Relax - Fuenlabrada
57.
Mikel ZARRABEITIA
O.N.C.E. - Deutsche Bank
58.
Roberto HERAS HERNÁNDEZ
Kelme - Costa Blanca
59.
Massimo CIGANA
Mercatone Uno - Albacom
60.
Txema DEL OLMO
Euskaltel - Euskadi
61.
Eleuterio ANGUITA
Jazztel - Costa de Almeria
62.
Andrea TAFI
Mapei - Quick Step
63.
Juan Miguel MERCADO MARTÍN
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
64.
Antonio RIZZI
Mapei - Quick Step
65.
Rodolfo MASSI
Cantina Tollo - Regain
66.
Aitor OSA EIZAGUIRRE
Banesto
67.
Maurizio CARAVAGGIO
Mercatone Uno - Albacom
68.
Ramón GONZÁLEZ ARRIETA
Euskaltel - Euskadi
69.
Iñigo CUESTA
O.N.C.E. - Deutsche Bank
70.
Felice PUTTINI
Alessio
71.
Gianmario ORTENZI
Mercatone Uno - Albacom
72.
Francisco Tomas GARCÍA RODRÍGUEZ
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
73.
Óscar LAGUNA GARCÍA
Relax - Fuenlabrada
74.
Rodolfo ONGARATO
Alessio
75.
Fausto DOTTI
Liquigas - Pata
76.
Fabio ROSCIOLI
Jazztel - Costa de Almeria
77.
Jon ODRIOZOLA MUGARZA
Banesto
78.
Oleg JOUKOV
BigMat - Auber 93
79.
Javier PASCUAL LLORENTE
Kelme - Costa Blanca
80.
Saša GAJIČIĆ
Alessio
81.
Michael BOOGERD
Rabobank
82.
Andrès BERMEJO SILLER
Relax - Fuenlabrada
83.
Nicolas JALABERT
O.N.C.E. - Deutsche Bank
84.
Isidro NOZAL VEGA
O.N.C.E. - Deutsche Bank
85.
Volodymir GUSTOV
Fassa Bortolo
86.
Richard GROENENDAAL
Rabobank
87.
Juan Carlos VICARIO BARBERA
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
88.
Luis PÉREZ RODRÍGUEZ
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
89.
Daniele NARDELLO
Mapei - Quick Step
90.
Denis LEPROUX
BigMat - Auber 93
91.
Cristian PEPOLI
Cantina Tollo - Regain
92.
Geert VERHEYEN
Lotto - Adecco
93.
Toni TAULER
Kelme - Costa Blanca
94.
Iker FLORES GALARZA
Euskaltel - Euskadi
95.
David NAVAS CHICA
Banesto
96.
José Angel VIDAL
Kelme - Costa Blanca
97.
Javier OCHOA PALACIOS
Kelme - Costa Blanca
98.
Rafael DÍAZ JUSTO
O.N.C.E. - Deutsche Bank
99.
Peter FARAZIJN
Cofidis
100.
Cesar GARCIA CALVO
Relax - Fuenlabrada
101.
Leonardo GIORDANI
Fassa Bortolo
102.
Manu L'HOIR
Lotto - Adecco
103.
Bingen FERNANDEZ BUSTINZA
Euskaltel - Euskadi
104.
Carlos Alberto CONTRERAS CANO
Kelme - Costa Blanca
105.
Tadej VALJAVEC
Fassa Bortolo
106.
José Luis REBOLLO
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
107.
Maarten DEN BAKKER
Rabobank
108.
Dominique RAULT
BigMat - Auber 93
109.
Andrei TCHMIL
Lotto - Adecco
110.
Massimo PODENZANA
Mercatone Uno - Albacom
111.
Alexandre VINOKOUROV
Team Deutsche Telekom
112.
Marcelino GARCIA ALONSO
O.N.C.E. - Deutsche Bank
113.
Andrei TETERYUK
Liquigas - Pata
114.
César SOLAUN
Banesto
115.
Kai HUNDERTMARCK
Team Deutsche Telekom
116.
Giuseppe GUERINI
Team Deutsche Telekom
117.
Alberto ELLI
Team Deutsche Telekom
118.
Luca PAOLINI
Mapei - Quick Step
119.
Thierry MARICHAL
Lotto - Adecco
120.
Gines SALMERON
Jazztel - Costa de Almeria
121.
Cesar PEREZ PADRON
Jazztel - Costa de Almeria
122.
Jose Vicente GARCIA ACOSTA
Banesto
123.
Santiago BOTERO ECHEVERRY
Kelme - Costa Blanca
124.
Stefano ZANINI
Mapei - Quick Step
125.
Michele COPPOLILLO
Mercatone Uno - Albacom
126.
Cristian SALVATO
Liquigas - Pata 07'03"

Stage information

Start, finish: Stage 4a. Bilbao - Mendaro

Distance: 105 km

Date: 27 May 2000