Euskal Bizikleta 2000  |  Stage 4b. Mendaro - Mendaro   

5th edition

21 km, 27 May 2000

Rider Team Time
1.
Haimar ZUBELDIA AGIRRE
Euskaltel - Euskadi 28'32"
2.
Igor GONZÁLEZ DE GALDEANO
Vitalicio Seguros - Grupo Generali 00'07"
3.
David ETXEBARRIA ALKORTA
O.N.C.E. - Deutsche Bank 00'30"
4.
Alex ZÜLLE
Banesto 00'43"
5.
Mikel ZARRABEITIA
O.N.C.E. - Deutsche Bank 00'47"
6.
Íñigo CHAURREAU
Euskaltel - Euskadi 00'49"
7.
Unai ETXEBARRIA
Euskaltel - Euskadi 00'57"
8.
Georg TOTSCHNIG
Team Deutsche Telekom 01'02"
9.
Mikel ARTETXE GEZURAGA
Euskaltel - Euskadi 01'03"
10.
Txema DEL OLMO
Euskaltel - Euskadi 01'14"
11.
Iker FLORES GALARZA
Euskaltel - Euskadi 01'18"
12.
Volodymir GUSTOV
Fassa Bortolo 01'24"
13.
Iñigo CUESTA
O.N.C.E. - Deutsche Bank 01'27"
14.
José Luis ARRIETA LUJAMBIO
Banesto 01'32"
15.
Marcos Antonio SERRANO
O.N.C.E. - Deutsche Bank 01'44"
16.
Gorazd ŠTANGELJ
Liquigas - Pata 01'45"
17.
Roland MEIER
Cofidis 01'47"
18.
Juan Carlos VICARIO BARBERA
Vitalicio Seguros - Grupo Generali 01'50"
19.
Fernando ESCARTÍN
Kelme - Costa Blanca 01'58"
20.
Grischa NIERMANN
Rabobank 02'00"
21.
Daniele NARDELLO
Mapei - Quick Step 02'01"
22.
Rodolfo MASSI
Cantina Tollo - Regain 02'02"
23.
Alexandr SHEFER
Alessio
24.
Massimo CIGANA
Mercatone Uno - Albacom 02'06"
25.
Igor ASTARLOA ASKASIBAR
Mercatone Uno - Albacom
26.
Toni TAULER
Kelme - Costa Blanca 02'10"
27.
Alexei SIVAKOV
BigMat - Auber 93 02'12"
28.
Pedro HORRILLO MUÑOZ
Vitalicio Seguros - Grupo Generali 02'13"
29.
Paolo TIRALONGO
Fassa Bortolo 02'14"
30.
Michael BOOGERD
Rabobank 02'15"
31.
Isidro NOZAL VEGA
O.N.C.E. - Deutsche Bank 02'18"
32.
Juan Antonio FLECHA GIANNONI
Relax - Fuenlabrada 02'19"
33.
Tadej VALJAVEC
Fassa Bortolo
34.
Ramón GONZÁLEZ ARRIETA
Euskaltel - Euskadi 02'20"
35.
Luis PÉREZ RODRÍGUEZ
Vitalicio Seguros - Grupo Generali 02'23"
36.
Andrès BERMEJO SILLER
Relax - Fuenlabrada 02'24"
37.
Juan Manuel GÁRATE
Lampre - Daikin 02'25"
38.
Juan Miguel MERCADO MARTÍN
Vitalicio Seguros - Grupo Generali 02'26"
39.
Marcelino GARCIA ALONSO
O.N.C.E. - Deutsche Bank 02'27"
40.
Alberto ELLI
Team Deutsche Telekom 02'28"
41.
Kurt VAN DE WOUWER
Lotto - Adecco
42.
Massimo PODENZANA
Mercatone Uno - Albacom
43.
Raivis BELOHVOŠČIKS
Lampre - Daikin 02'34"
44.
Roberto HERAS HERNÁNDEZ
Kelme - Costa Blanca 02'35"
45.
Jon ODRIOZOLA MUGARZA
Banesto 02'36"
46.
Felice PUTTINI
Alessio 02'39"
47.
Oleg JOUKOV
BigMat - Auber 93 02'46"
48.
Steve DE WOLF
Cofidis 02'48"
49.
Marco ARTUNGHI
Mercatone Uno - Albacom
50.
Maarten DEN BAKKER
Rabobank 02'49"
51.
David NAVAS CHICA
Banesto 02'52"
52.
Jose Vicente GARCIA ACOSTA
Banesto 02'56"
53.
Manuel BELTRÁN MARTÍNEZ
Mapei - Quick Step 02'58"
54.
Nicolas JALABERT
O.N.C.E. - Deutsche Bank 02'59"
55.
Manu L'HOIR
Lotto - Adecco 03'00"
56.
Danilo HONDO
Team Deutsche Telekom 03'03"
57.
Marcello SIBONI
Mercatone Uno - Albacom
58.
Francisco Javier CEREZO PERALES
Vitalicio Seguros - Grupo Generali 03'04"
59.
Francisco Tomas GARCÍA RODRÍGUEZ
Vitalicio Seguros - Grupo Generali 03'06"
60.
Nico MATTAN
Cofidis
61.
Geert VERHEYEN
Lotto - Adecco 03'12"
62.
Chris PEERS
Cofidis
63.
Leon VAN BON
Rabobank 03'17"
64.
Marco SERPELLINI
Lampre - Daikin 03'18"
65.
Peter FARAZIJN
Cofidis 03'24"
66.
Nicola LODA
Fassa Bortolo 03'26"
67.
Andrey MIZOUROV
Team Deutsche Telekom 03'27"
68.
Giuseppe GUERINI
Team Deutsche Telekom 03'32"
69.
Luca MAZZANTI
Fassa Bortolo
70.
Rubens BERTOGLIATI
Lampre - Daikin 03'33"
71.
Aitor OSA EIZAGUIRRE
Banesto
72.
Serge BAGUET
Lotto - Adecco 03'34"
73.
Óscar LAGUNA GARCÍA
Relax - Fuenlabrada 03'38"
74.
Richard GROENENDAAL
Rabobank 03'42"
75.
César SOLAUN
Banesto
76.
Bram DE GROOT
Rabobank 03'43"
77.
Stefano ZANINI
Mapei - Quick Step 03'44"
78.
José Angel VIDAL
Kelme - Costa Blanca 03'46"
79.
Imanol AYESTARÁN
Relax - Fuenlabrada 03'50"
80.
Dominique RAULT
BigMat - Auber 93 03'52"
81.
Matteo FRUTTI
Lampre - Daikin
82.
Sebastien DEMARBAIX
Lotto - Adecco 03'53"
83.
Javier OCHOA PALACIOS
Kelme - Costa Blanca
84.
Bingen FERNANDEZ BUSTINZA
Euskaltel - Euskadi
85.
Aitor GARMENDIA
Banesto
86.
Maurizio CARAVAGGIO
Mercatone Uno - Albacom 03'56"
87.
Sven NIJS
Rabobank 03'57"
88.
Cesar GARCIA CALVO
Relax - Fuenlabrada
89.
Rafael DÍAZ JUSTO
O.N.C.E. - Deutsche Bank 04'00"
90.
Nacor BURGOS ROJO
Relax - Fuenlabrada
91.
Olexander FEDENKO
Liquigas - Pata 04'02"
92.
Alexandre VINOKOUROV
Team Deutsche Telekom 04'08"
93.
Michele COPPOLILLO
Mercatone Uno - Albacom 04'12"
94.
Fabio ROSCIOLI
Jazztel - Costa de Almeria 04'18"
95.
Gines SALMERON
Jazztel - Costa de Almeria 04'22"
96.
Giancarlo RAIMONDI
Liquigas - Pata 04'24"
97.
Cesar PEREZ PADRON
Jazztel - Costa de Almeria 04'27"
98.
Antonio RIZZI
Mapei - Quick Step 04'28"
99.
José Luis REBOLLO
Vitalicio Seguros - Grupo Generali 04'29"
100.
Kai HUNDERTMARCK
Team Deutsche Telekom
101.
Andrei TCHMIL
Lotto - Adecco 04'30"
102.
Johan VERSTREPEN
Lampre - Daikin 04'36"
103.
Flavio ZANDARIN
Alessio 04'38"
104.
Cristian PEPOLI
Cantina Tollo - Regain 04'41"
105.
Leonardo GIORDANI
Fassa Bortolo 04'46"
106.
Santiago BOTERO ECHEVERRY
Kelme - Costa Blanca 04'50"
107.
Cristian SALVATO
Liquigas - Pata
108.
David FERNANDEZ DOMINGO
Relax - Fuenlabrada 04'52"
109.
Eleuterio ANGUITA
Jazztel - Costa de Almeria
110.
Gianmario ORTENZI
Mercatone Uno - Albacom 04'54"
111.
Fausto DOTTI
Liquigas - Pata 04'56"
112.
Javier PASCUAL LLORENTE
Kelme - Costa Blanca 04'57"
113.
Giovanni LOMBARDI
Team Deutsche Telekom 05'03"
114.
Emanuele NEGRINI
Cantina Tollo - Regain 05'06"
115.
Luca PAOLINI
Mapei - Quick Step
116.
David LEFÈVRE
Cofidis 05'11"
117.
Andrei TETERYUK
Liquigas - Pata 05'12"
118.
Saša GAJIČIĆ
Alessio 05'19"
119.
Carlos Alberto CONTRERAS CANO
Kelme - Costa Blanca 05'33"
120.
Alexandre CHOUFFE
BigMat - Auber 93 05'37"
121.
Alberto David FERNANDEZ HURTADO
Jazztel - Costa de Almeria 05'39"
122.
Mathew HAYMAN
Rabobank 05'40"
123.
Rodolfo ONGARATO
Alessio 05'48"
124.
Thierry MARICHAL
Lotto - Adecco 06'03"
125.
Denis LEPROUX
BigMat - Auber 93 07'02"

Stage information

Start, finish: Stage 4b. Mendaro - Mendaro

Race Type: Time Trial

Distance: 21 km

Date: 27 May 2000