Setmana Catalana 2003  |  Stage 3. Castelló de Ampurias - Parets   

40th edition

163 km, 26 March 2003

Rider Team Time
1.
Marco ZANOTTI
Fassa Bortolo 4h26'43"
2.
Erik ZABEL
Team Telekom
3.
Beat ZBERG
Rabobank
4.
Isaac GÁLVEZ LÓPEZ
Kelme - Costa Blanca
5.
Alexandre USOV
Phonak
6.
Salvatore COMMESSO
Saeco
7.
Viatcheslav EKIMOV
US Postal Service p/b Berry Floor
8.
Nicola GAVAZZI
Saeco
9.
Nacor BURGOS ROJO
Relax - Fuenlabrada
10.
Iñigo LANDALUZE INTXAURRAGA
Euskaltel - Euskadi
11.
Addy ENGELS
Rabobank
12.
Iban MAYO DIEZ
Euskaltel - Euskadi
13.
Ronald MUTSAARS
Rabobank
14.
Wladimir BELLI
Lampre
15.
Gonzalo BAYARRI
Phonak
16.
Dario FRIGO
Fassa Bortolo
17.
Joaquim RODRÍGUEZ OLIVER
O.N.C.E. - Eroski
18.
Sergio BARBERO
Lampre
19.
Michael RASMUSSEN
Rabobank
20.
Juan Antonio FLECHA GIANNONI
iBanesto.com
21.
Carlos TORRENT TARRES
Paternina - Costa de Almeria
22.
Bobby JULICH
Team Telekom
23.
Francisco José "Paco" LARA RUIZ
Team Bianchi
24.
Óscar PEREIRO SÍO
Phonak
25.
Iván HERRERO ATIENZE
Labarca 2 - Café Baqué
26.
Lance ARMSTRONG
US Postal Service p/b Berry Floor
27.
Aitor GONZÁLEZ JIMÉNEZ
Fassa Bortolo
28.
Santiago PÉREZ FERNÁNDEZ
Phonak
29.
Haimar ZUBELDIA AGIRRE
Euskaltel - Euskadi
30.
Francisco Javier "Patxi" VILA ERRANDONEA
Lampre
31.
Egoi MARTÍNEZ DE ESTEBAN
Euskaltel - Euskadi
32.
Josep JUFRE POU
Relax - Fuenlabrada
33.
David LATASA
Kelme - Costa Blanca
34.
Angel CASTRESANA DEL VAL
O.N.C.E. - Eroski
35.
Vladimir KARPETS
iBanesto.com
36.
Juan José DE LOS ANGELES
Fassa Bortolo
37.
Juan Miguel MERCADO MARTÍN
iBanesto.com
38.
José AZEVEDO
O.N.C.E. - Eroski
39.
Leonardo PIEPOLI
iBanesto.com
40.
Carlos GARCÍA QUESADA
Kelme - Costa Blanca
41.
Marcos Antonio SERRANO
O.N.C.E. - Eroski
42.
Adolfo GARCÍA QUESADA
Kelme - Costa Blanca
43.
Gustavo OTERO GOMEZ
Labarca 2 - Café Baqué
44.
Gilberto SIMONI
Saeco
45.
Rafael CASERO MORENO
Paternina - Costa de Almeria
46.
David ARROYO DURAN
O.N.C.E. - Eroski
47.
José Luis ARRIETA LUJAMBIO
iBanesto.com
48.
José Luis REBOLLO
Relax - Fuenlabrada
49.
Marius SABALIAUSKAS
Saeco
50.
Thomas BRUUN ERIKSEN
Team CSC - Imax
51.
Iván Ramiro PARRA PINTO
Kelme - Costa Blanca
52.
Levi LEIPHEIMER
Rabobank
53.
Marco SERPELLINI
Lampre
54.
David FERNANDEZ DOMINGO
Relax - Fuenlabrada
55.
Andrea TAFI
Team CSC - Imax
56.
Grischa NIERMANN
Rabobank
58.
Volodymir GUSTOV
Fassa Bortolo
59.
Robert FÖRSTER
Gerolsteiner
60.
Juan FUENTES ANGULLO
Saeco
61.
Aitor KINTANA
Labarca 2 - Café Baqué
62.
Iker FLORES GALARZA
Euskaltel - Euskadi
63.
José Manuel VÁZQUEZ PALOMO
Relax - Fuenlabrada
64.
Joseba ZUBELDIA AGIRRE
Euskaltel - Euskadi
65.
Gorka BELOKI DORRONSORO
O.N.C.E. - Eroski
66.
Santiago BLANCO GIL
Relax - Fuenlabrada
67.
Danilo HONDO
Team Telekom
68.
Manuel CALVENTE CORBAS
Team CSC - Imax
69.
Erik DEKKER
Rabobank
70.
Koldo GIL PÉREZ
O.N.C.E. - Eroski
71.
Jose Manuel MAESTRE RODRIGUEZ
Relax - Fuenlabrada
72.
Francisco Javier CEREZO PERALES
Labarca 2 - Café Baqué
73.
Christian VAN DE VELDE
US Postal Service p/b Berry Floor
74.
Michael BARRY
US Postal Service p/b Berry Floor
75.
Remmert WIELINGA
Rabobank
76.
Marzio BRUSEGHIN
Fassa Bortolo
77.
Manuel BELTRÁN MARTÍNEZ
US Postal Service p/b Berry Floor
78.
Jordi RIERA
Kelme - Costa Blanca
79.
Unai ELORRIAGA ZUBIAUR
Labarca 2 - Café Baqué
80.
Tadej VALJAVEC
Fassa Bortolo
81.
Udo BÖLTS
Gerolsteiner
82.
Gianni FARESIN
Gerolsteiner
83.
Jimmy MADSEN
Team CSC - Imax
84.
Jon ODRIOZOLA MUGARZA
iBanesto.com
85.
Milan KADLEC
Lampre
86.
Jose Javier GOMEZ GOZALO
Labarca 2 - Café Baqué
87.
Domingo José SEGADO SANCHEZ
Paternina - Costa de Almeria
88.
Eddy RATTI
Lampre
89.
Igor GONZÁLEZ DE GALDEANO
O.N.C.E. - Eroski
90.
Leandro NAVARRETTE GUTIERREZ
Labarca 2 - Café Baqué
91.
Geert VAN BONDT
Team CSC - Imax
92.
Gorka ARRIZABALAGA
Euskaltel - Euskadi
93.
Eladio JIMÉNEZ SANCHEZ
iBanesto.com
94.
Óscar LAGUNA GARCÍA
Relax - Fuenlabrada
95.
David PLAZA ROMERO
Team Bianchi
96.
Igor PUGACI
Saeco
97.
Marco FERTONANI
Phonak
98.
Sven MONTGOMERY
Fassa Bortolo
99.
Daniele NARDELLO
Team Telekom
100.
Juan Carlos GUILLAMON RUIZ
Paternina - Costa de Almeria
101.
Damiano CUNEGO
Saeco
102.
José Enrique GUTIÉRREZ CATALUÑA
Kelme - Costa Blanca
103.
Michael RICH
Gerolsteiner
104.
Steffen KJÆRGAARD
US Postal Service p/b Berry Floor
105.
Thorsten RUND
Team Bianchi
106.
Marco PINOTTI
Lampre
107.
Iker CAMAÑO ORTUZAR
Phonak
108.
Roberto LAISEKA
Euskaltel - Euskadi
109.
Raphael SCHWEDA
Team Bianchi
110.
Angel Luis CASERO MORENO
Team Bianchi
111.
Stephan SCHRECK
Team Telekom
112.
Georg TOTSCHNIG
Gerolsteiner
113.
José Antonio PECHARROMÁN
Paternina - Costa de Almeria
114.
Cesar GARCIA CALVO
Labarca 2 - Café Baqué
115.
Jose Luis MARTINEZ JIMENEZ
Paternina - Costa de Almeria
116.
Victor Hugo PEÑA GRISALES
US Postal Service p/b Berry Floor
117.
David ZABRISKIE
US Postal Service p/b Berry Floor
118.
Javier PASCUAL LLORENTE
Kelme - Costa Blanca
119.
Juan Miguel CUENCA MARTINEZ
Kelme - Costa Blanca
120.
Torsten HIEKMANN
Team Telekom
121.
Torsten SCHMIDT
Gerolsteiner
122.
Aitor GARMENDIA
Team Bianchi
123.
Giuseppe GUERINI
Team Telekom
124.
Joaquím LÓPEZ TORRELLÁ
Paternina - Costa de Almeria
125.
Jakob Storm PIIL
Team CSC - Imax
126.
Xavier TONDO VOLPINI
Paternina - Costa de Almeria
127.
Volker ORDOWSKI
Gerolsteiner
128.
Stefan KUPFERNAGEL
Phonak

Stage information

Start, finish: Stage 3. Castelló de Ampurias - Parets

Race Type: Sprint stage

Distance: 163 km

Date: 26 March 2003