Trofeo Cala Millor 2004

13th edition

Cala Millor 159 km

2 February 2004

Rider Team Time
1.
Óscar FREIRE GÓMEZ
Rabobank 3h57'39"
2.
Erik ZABEL
T-Mobile Team
3.
Allan DAVIS
Liberty Seguros
4.
Sebastian SIEDLER
Team Wiesenhof
5.
James VANLANDSCHOOT
Relax - Bodysol
6.
Matthé PRONK
Bankgiroloterij
7.
Danilo HONDO
Gerolsteiner
8.
Jens VOIGT
Team CSC
9.
Rudi KEMNA
Bankgiroloterij
10.
Jeroen BLIJLEVENS
Bankgiroloterij
11.
David FERNANDEZ DOMINGO
Costa de Almeria - Paternina
12.
Julian WINN
Individual
13.
Miquel ALZAMORA
Individual
14.
Antonio COLÓM MAS
Illes Balears - Banesto
15.
Paolo BETTINI
Quick Step - Davitamon
16.
Mikel GAZTAÑAGA ETXEBERRIA
Café Baqué
17.
Unai ETXEBARRIA
Euskaltel - Euskadi
18.
Antonio MIGUEL PARRA
Individual
19.
Gonzalo BAYARRI
Phonak
20.
Vladimir GUSEV
Team CSC
21.
Steffen RADOCHLA
Illes Balears - Banesto
22.
Steven DE JONGH
Rabobank
23.
Nico MATTAN
Relax - Bodysol
24.
Russell DOWNING
Individual
25.
David BLANCO RODRIGUEZ
Comunidad Valenciana - Kelme
26.
Javier CHERRO MOLINA
Comunidad Valenciana - Kelme
27.
Josep JUFRE POU
Relax - Bodysol
28.
Johan MUSEEUW
Quick Step - Davitamon
29.
Ricardo SERRANO GONZÁLEZ
Café Baqué
30.
Unai ELORRIAGA ZUBIAUR
Café Baqué
31.
Francisco José "Paco" LARA RUIZ
Costa de Almeria - Paternina
32.
Vicente REYNÉS MIMÓ
Illes Balears - Banesto
33.
Luis PASAMONTES RODRÍGUEZ
Relax - Bodysol
34.
Ángel GÓMEZ GÓMEZ
Saunier Duval - Prodir
35.
Alberto HIERRO
Café Baqué
36.
Rolf ALDAG
T-Mobile Team
37.
Remco VAN DER VEN
Bankgiroloterij
38.
Nikolai TRUSOV
Lokomotiv
39.
Sergei IVANOV
T-Mobile Team
40.
Carlos Ramon GOLBANO
Costa de Almeria - Paternina
41.
Carlos GARCÍA QUESADA
Comunidad Valenciana - Kelme
42.
Santiago PÉREZ FERNÁNDEZ
Phonak
43.
Miguel Ángel MARTIN PERDIGUERO
Saunier Duval - Prodir
44.
Jon DEL RIO ARTEAGA
Costa de Almeria - Paternina
45.
Carlos ZARATE FERNANDEZ
Comunidad Valenciana - Kelme
46.
Martin ELMIGER
Phonak
47.
Rubén PLAZA MOLINA
Comunidad Valenciana - Kelme
48.
Serguei KLIMOV
Lokomotiv
49.
Ralf GRABSCH
Team Wiesenhof
50.
Jose Cayetano JULIA CEGARRA
Comunidad Valenciana - Kelme
51.
Koldo FERNÁNDEZ DE LARREA
Euskaltel - Euskadi
52.
Anthony GIBB
Individual
53.
Bobby JULICH
Team CSC
54.
Alexander SEROV
Lokomotiv
55.
Mikel ARTETXE GEZURAGA
Euskaltel - Euskadi
56.
Daniele BENNATI
Phonak
57.
José Enrique GUTIÉRREZ CATALUÑA
Phonak
58.
Aitor OSA EIZAGUIRRE
Illes Balears - Banesto
59.
David NAVAS CHICA
Illes Balears - Banesto
60.
Iban MAYOZ ECHEVERRÍA
Relax - Bodysol
61.
José Luis REBOLLO
Relax - Bodysol
62.
Julien SMINK
Bankgiroloterij
63.
Gorka ARRIZABALAGA
Euskaltel - Euskadi
64.
Luis León SÁNCHEZ GIL
Liberty Seguros
65.
Michael ROGERS
Quick Step - Davitamon
66.
Ángel VICIOSO ARCOS
Liberty Seguros
67.
Bram DE GROOT
Rabobank
68.
Julen URBANO ARETXABALA
Café Baqué
69.
Lars Ytting BAK
Bankgiroloterij
70.
Javier PASCUAL RODRÍGUEZ
Comunidad Valenciana - Kelme
71.
Juan Carlos DOMÍNGUEZ DOMÍNGUEZ
Saunier Duval - Prodir
72.
Dean DOWNING
Individual
73.
Javier CHACÓN QUESADA
Individual
74.
Vladimir KARPETS
Illes Balears - Banesto
75.
Brian VANDBORG
Team CSC
76.
Christopher NEWTON
Individual
77.
David DE LA FUENTE RASILLA
Saunier Duval - Prodir
78.
Marco BOS
Bankgiroloterij
79.
Nikita ESKOV
Lokomotiv
80.
Wim DE VOCHT
Relax - Bodysol
81.
Maksym AVERIN
Lokomotiv
82.
Anton MINDLIN
Lokomotiv
83.
Bart DOCKX
Relax - Bodysol
84.
Álvaro NOGUERA
Individual
85.
Francisco GUTIÉRREZ ÁLVAREZ
Café Baqué
86.
Marcel STRAUSS
Gerolsteiner
87.
Javier RAMIREZ ABEJA
Liberty Seguros
88.
Alexandre MOOS
Phonak
89.
Markel IRIZAR ARANBURU
Euskaltel - Euskadi
90.
Juan Miguel MERCADO MARTÍN
Quick Step - Davitamon
91.
Sergio PÉREZ GÓMEZ
Café Baqué
92.
Jorge GARCIA MARIN
Café Baqué
93.
Óscar Miguel SEVILLA RIVERA
Phonak
94.
Denis MENCHOV
Illes Balears - Banesto
95.
Aitor SILLONIZ
Euskaltel - Euskadi
96.
Fernando TORRES MARTIN
Café Baqué
97.
Koldo GIL PÉREZ
Liberty Seguros
98.
Kirill DEMURA
Lokomotiv
99.
Allan JOHANSEN
Bankgiroloterij
100.
Luis PÉREZ RODRÍGUEZ
Cofidis, Le Crédit par Téléphone
101.
Oskar CAMENZIND
Phonak
102.
Martin MÜLLER
Team Wiesenhof
103.
Asier MAEZTU
Individual
104.
Antonio OLMO MENACHO
Comunidad Valenciana - Kelme
105.
Dariusz BARANOWSKI
Liberty Seguros
106.
Mathew HAYMAN
Rabobank
107.
Serguei KULAKOV
Lokomotiv
108.
Christian KNEES
Team Wiesenhof
109.
Cadel EVANS
T-Mobile Team
110.
Nicki SØRENSEN
Team CSC
111.
Rafael CASERO MORENO
Saunier Duval - Prodir
112.
Enrico POITSCHKE
Team Wiesenhof
113.
Timothy JOHNSON
Saunier Duval - Prodir
114.
Ruben LOBATO ELVIRA
Saunier Duval - Prodir
115.
Juan GOMIS LÓPEZ
Saunier Duval - Prodir
116.
Ronny SCHOLZ
Gerolsteiner
117.
Mikhail IGNATYEV
Lokomotiv
118.
Maximilian SCIANDRI
Team CSC
119.
Alberto CONTADOR VELASCO
Liberty Seguros
120.
Iñigo LANDALUZE INTXAURRAGA
Euskaltel - Euskadi
121.
Richard VIRENQUE
Quick Step - Davitamon
122.
Jokin ORMAETXEA BADIOLA
Costa de Almeria - Paternina
123.
Isidro NOZAL VEGA
Liberty Seguros
124.
Xabier ZANDIO ECHAIDE
Illes Balears - Banesto
125.
Pablo LASTRAS GARCÍA
Illes Balears - Banesto
126.
Patrik SINKEWITZ
Quick Step - Davitamon
127.
Jose Antonio LOPEZ GIL
Illes Balears - Banesto
128.
Thorwald VENEBERG
Rabobank
129.
Marc LOTZ
Rabobank
130.
Jan SCHAFFRATH
T-Mobile Team
131.
Peter LUTTENBERGER
Team CSC
132.
Jens HEPPNER
Team Wiesenhof
133.
Alex ZÜLLE
Phonak
134.
Luca PAOLINI
Quick Step - Davitamon
135.
Sven MONTGOMERY
Gerolsteiner
136.
Manuel CALVENTE CORBAS
Team CSC
137.
Maarten DEN BAKKER
Rabobank
138.
Brian STEEL
Individual
139.
Marco SERPELLINI
Gerolsteiner
140.
Robert BARTKO
Rabobank
141.
Erik DEKKER
Rabobank
142.
Gianni FARESIN
Gerolsteiner
143.
Paul MANNING
Individual
144.
Roberto HERAS HERNÁNDEZ
Liberty Seguros
145.
Gaizka LEJARRETA MARTIN
Individual
146.
Steffen WESEMANN
T-Mobile Team
147.
Adolfo GARCÍA QUESADA
Comunidad Valenciana - Kelme
148.
Remmert WIELINGA
Rabobank
149.
Joaquim RODRÍGUEZ OLIVER
Saunier Duval - Prodir
150.
Christian WERNER
T-Mobile Team
151.
Niels SCHEUNEMAN
Relax - Bodysol
152.
Alberto LÓPEZ DE MUNAIN
Euskaltel - Euskadi
153.
Uwe PESCHEL
Gerolsteiner
154.
Jørgen Bo PETERSEN
Bankgiroloterij
155.
Andreas KLÖDEN
T-Mobile Team
156.
Jorge FERRIO LUQUE
Costa de Almeria - Paternina
157.
Lander EUBA
Costa de Almeria - Paternina
158.
David HERRERO LLORENTE
Costa de Almeria - Paternina
159.
Igor GONZÁLEZ DE GALDEANO
Liberty Seguros
160.
Aritz ARRUTI BASTERRETXEA
Café Baqué
161.
Eelke VAN DER WAL
Bankgiroloterij
162.
Jesús BUENDIA ROMERO
Individual
163.
Antton LUENGO CELAYA
Euskaltel - Euskadi
164.
Laurent DUFAUX
Quick Step - Davitamon
165.
Guillermo FERRER GARCÍA
Individual
166.
Joan LLANERAS ROSSELLÓ
Individual
167.
Carlos CASTAÑO PANADERO
Individual
168.
Lars WACKERNAGEL
Team Wiesenhof
169.
Joaquím LÓPEZ TORRELLÁ
Costa de Almeria - Paternina
170.
Roberto LAISEKA
Euskaltel - Euskadi

Race information

Start, finish: Cala Millor

Distance: 159 km

Date: 2 February 2004